Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A pénzügy-számvitel szakot...

A pénzügy-számvitel szakot miért hívják a """Mérnökök""" és társaik büfészaknak?

Figyelt kérdés
Oké h nem vészes, de azért egyáltalán nem olyan könnyű, a szaktárgyak többsége elég húzós ( pénzügyi számvitel, pénzügyi számítások, vállalatértékelés pl. ) és az sem igazán igaz, h nem lehet vele elhelyezkedni.

2018. dec. 18. 20:25
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó , a mérnök azért van idézőjelbe, mert nem konkrétan a mérnökökre gondoltam. hanem a mérnök kaliberű programozókra, informatikusokra, minden ilyen "nagyonmatekos, nagyonfizikás, nagyonműszakis" emberre, aki büfészakozik. Egyébként meg köszönöm az értelmes válaszokat.

Ui: azt a videót látva én szégyelltem magam. 220 Volt. Vagy leglalábbis akörül. :(

2018. dec. 19. 20:39
 22/36 A kérdező kommentje:

Amúgy meg nem értelek. Egy az, hogy félreértetted a kérdést, mert attól , hogy valaki nem ért a szakterületén kívüli tárgyakhoz, maximum szakbarbár lesz, ez még nem bizonyítja azt, hogy a szakja könnyű igaz azt sem, hogy nehéz.

Amúgy meg nézd meg ezt.

https://www.youtube.com/watch?v=m_PSgRDDl3s

Én mindig is rossz voltam töriből, de ezt még én is tudtam.

2018. dec. 19. 20:46
 23/36 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén én az építőmérnöki diplomámat simán elcserélném egy ilyenre. Nem rossz papír ez a verseny szférában. Van pár ismerősöm aki multiknál cégen belül még a kontinensen kívülre is eljutott vele
2018. dec. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol hallottad ezt, nálunk ilyesmit még nem büféztek le. Esetleg olyan van, hogy akármilyen szakra járó ismerőst szekálunk ezzel, aki egx kicsit is jobban áll a vizsgákkal/tanulmányaival, mint mi, de ezt sem kell komolyan venni.


Mondjuk aki szereti azt, amit választott és elkötelezett iránta, nem is veszi fel, hanem röhög egyet vagy visszavág, hogy nekem legalább van életem.

2018. dec. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
22%
#14-es, a média és kommunikáció csak egy példa volt a bölcsészkar számtalan hangzatos nevű, ámde haszontalan szakjai közül. Gazdálkodás menedzsment, marketing és sorolhatnám még, persze mindbe bele lehet kötni egyessével, hogy ez nem is büfészak ezért meg azért. Azért az tény, hogy lényegesen könnyebb elvégezni, mint bármelyik mérnökszakot. De a pénzügyi számviteli szakok is nagyon nehezek, szóval azt nem tartom büfészaknak.
2018. dec. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
65%

50% "a média és kommunikáció csak egy példa volt a bölcsészkar számtalan hangzatos nevű, ámde haszontalan szakjai közül"


Te egyszerűen nem vagy képben. Először is, a bölcsészkar igazi "hardcore" szakjait (assziriológia, hebraisztika, egyiptológia stb.) ugyanolyan nehéz elvégezni, mint egy mérnökszakot. Ha ezzel nem vagy tisztában, akkor nem tudod, miről beszélsz (ergo nem kéne locsogni).


Kettő, definiáld, mi az, hogy "könnyebb". Sok embernek a matek könnyű és élvezetes, másoknak meg az írás. Én történetesen nagyon jó voltam matekból mindig is, ennélfogva statisztikából is, és most, hogy megint matekot tanulok, minden erőlködés nélkül megy az, amin más már régen vért izzadna. Ugyanez pepitában: könnyű írni? Könnyű színészkedni? Aki tehetséges, annak igen. Az átlagembernek nagyon nehéz.


Tapasztalatom szerint a mérnökök 99%-a egyszerűen nem tud írni. És bárhogy is erőlködik, nem is fog megtanulni soha. Egyszerűen képtelenek rá.


Akkor büfészak a kommunikáció? Lehet, de hogy a mérnökök 99%-a képtelen lenne elvégezni, legalábbis nem kiváló eredménnyel, az tutti.


Marketing, menedzsment, stratégia stb. Könnyű? Én stratéga vagyok egy nagy konszernnél egy olyan osztályon, ahova minden egyes állásra több ezren jelentkeznek. Azok közül, akiket behívunk assessment centerre (tehát már átmentek a CV előszűrésen és minimum egy telefonos interjún), kb. 300:1 a felvételi arány. Halomra véreznek el a mérnökök. Akkor ez most könnyű vagy nehéz?


Összefoglalva: az, hogy neked esetleg könnyen megy a matek, nem jelenti azt, hogy más skill is könnyen megy (megsúgom: nagy valószínűséggel nem megy könnyen). Ettől még nem kell más szakmákat lenézni, fikázni. (Ez utóbbi egyébként tipikus rendszergazda "megmondom a tuttit" hozzáállás.)


És láss csodát, tudod kik dolgoznak nálunk? Még egyszer: Európa egyik vezető konszernjének CEO alatt lévő elit csapata. Kulturális antropológus (!), teológus (!), korea-szakértő nemzetközi kapcsolatos (!), matematikus (!), két üzleti "büfé-" szakos (business administration, kb. gazdálkodás és menedzsment) stb. Vannak mérnökök is (villamos- és gépész-), gazdinfósok, elméleti közgazdászok. És biztosan állíthatom, hogy bár a mérnökeinkre szükségünk van (én is mindig átfuttatom rajtuk az anyagaim műszaki részeit), de nem ők a legjobbak abban, amit csinálunk. A nagy része egyéni képességeken múlik.

2018. dec. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
72%

Utolsóval egyet kell értenem. Mérnöki szakra járok, de van bölcsészdiplomám is. Semmivel sem volt számomra könnyebb azt megszerezni, csak más a tananyag jellege és máshogy épül fel egy félév. Semmivel sem kellemesebb számomra például embereket hajkurászni a diplomamunkádhoz, vagy tizenx vizsgát letudni alig egy hónap alatt. Semmivel sem kisebb meló egy olyan gyakorlaton ülni, ahol beszélned kell és szakszerűen megválaszolni olyan kérdéseket, amit később nap, mint nap neked szegeznek majd, mint egy olyan gyakorlaton, ahol békénhagynak és számokkal dolgozhatsz magadban, csöndben. És semmivel sem kellemesebb 6-800 oldalas könyvek anyagából felkészülni, mint régi zárthelyiket oldogatni, vagy végignyálazni 30 oldal tételbizonyítást. Más - a - tudás - jellege.


Attól meg már csak sírni tudok, mikor a labvez szól, hogy tanuljunk már meg helyesen írni, mert csinálhatunk akármit, ha a specifikáció úgy néz ki, mintha egy ötévesnek diktáltuk volna le.


Biztos van, aki azért ment bölcsésznek, mert tud melegedni és nem akar vele továbbtanulni (a könnyűnek mondott szakok pl. sok esetben a mesterszakkal válnak igazán értékessé), és igen, van mérnök is, aki tud rendesen írni és tovább lát az orránál, de sajnos sokan el vannak tévedve.

2018. dec. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
A programozó mérnök volta elég érdekes kérdés. Angol nyelvterületen ugyanis "software engineer" a megnevezése, és az engineer jelentése mérnök. Nekem is ez a titulusom a cégnél. Csakhogy az engineer nemcsak mérnököt, hanem - eredetileg - sima gépészt is jelent, mivel az angolszász világban a kettő nem különül el olyan élesen mint nálunk, tehát hogy a gépész technikusi vizsgával, a mérnök diplomával rendelkezik. Hovatovább nagyon sok programozónak valóban van diplomája, csak nem feltétlenül mérnöki, hanem pl. programozó matematikus. Ráadásul a magyar felsőfokú OKJ vizsga, amire az van írva, hogy "számítástechnikai programozó", a bolognai rendszerben a Bachelor of Science megfelelője, azaz felsőoktatási diploma. Na, akkor most bogozd ki, hogy mi a programozó.
2018. dec. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
92%

Mert buták, szűk látókörűek.

Én elsőféléves vagyok a BME-n, mérnökinfón. Így a vizsgaidőszak elején örömmel nézem végig, ahogy éppen azok hullanak dögivel, akik corvinusoztak és büfészakoztak az elején :) Némelyik éppen a Corvinusra tervez menni, mert itt nem bírja. Viccesek.

2018. dec. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Utolso adlak.
2018. dec. 23. 01:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!