Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Alsó tagozatos gyerekek...

Alsó tagozatos gyerekek szülei, nálatok meddig van a délutáni ügyelet az iskolában? Hogy oldjátok meg, hogy munkából odaérjetek időben?

Figyelt kérdés
Utóbbi időben én vagyok a tantestület közellensége, mert több alkalommal előfordult, hogy 17 óra után értem oda az iskolába. Hivatalosan ugye akkor ér véget az ügyelet, ráadásul a mi esetünkben két gyerek is érintett. Nagyszülők nincsenek, nem tudok senkit ugrasztani értük. Mivel időnként vannak határidős munkák, előfordul, hogy 4-kor nem hazafelé száguldok, hanem még be kell fejezni vmit. Annyira igazságtalannak érzem, hogy némelyik tanárnő úgy beszél, mint ha a hátsójából szedett volna elő, és számonkér, gyerekvédelemmel fenyeget, miközben a láthatóan gázos szülőkre meg oda se figyelnek. Az egyetlen normális hozzáállású még talán a lányom osztályfőnöke, de nyilván ő sem fog szembemenni a kedves kollegáival. Más iskolákban is ilyen gusztustalan módon működnek ezek a dolgok? Értem ezalatt azt, hogy a tanárokkal szemben sem fair, hogy nincs erre kulturált megoldás, szülőként pedig egyszerre felháborító és elkeserítő.
2018. okt. 9. 21:55
 1/1 anonim ***** válasza:

16:30-ig van ügyelet (tavaly még 17-ig volt). Utána pedagógus már nincs, de portás van, tehát ha nagyon gáz van, a gyerek maradhat tovább is a suliban, az aulában üldögélve. Amúgy talán 19-20 óra körül zár a suli, addig edzések vannak.


Ha olyan helyzetben lennék, mint te, biztosan jelezném az osztályfőnöknek, hogy aznap várhatóan nem fogok tudni időben érkezni. A gyerekem osztályfőnökéből még azt is kinézem, hogy simán hazavinné a gyerekemet, és majd oda kellene érte mennem, vagy akár el is hozná.

Itt nálunk (akkor még ÁMK-ban) oviban, bölcsiben bevett gyakorlat volt ez. De nyári napköziben is előfordult (az 16:00-ig tartott), hogy a napközis tanító hazavitte az ottmaradt gyereket és a szülő házhoz ment érte.

2018. okt. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!