Intervallum felosztása, hogyan?
Megoldások lent vannak.
a 17. és 18. feladatról van szó. Az a kérdésem, hogy mi alapján jönnek ki azok a képletek, illetve, hogy a 18.-ban mi alapján jön ki az a végeredmény?
Ez már csak rant: Mi értelme van annak, hogy meg kell tanulni ezt a módszert, ha már a hallgató tud integrálni?
"Mi értelme van annak, hogy meg kell tanulni ezt a módszert, ha már a hallgató tud integrálni?"
Egyrészt azért, mert minél több módszert ismersz, annál jobb neked (ha másra nem is, arra jó, hogy ha kétféleképpen kiszámolod az eredményt, és ugyanaz jön ki, akkor jó eséllyel jól számoltál).
Másrészt az hogy lehet, hogy integrálni tudsz, de a függvény alatti területet nem tudod közelítő téglalapokkal kiszámolni? Elvégre az egész integrálásnak az az alapja.
Mikor tanultuk gimnáziumban, megnéztük, hogy hmm így jön ki, és nem foglalkoztunk ilyen téglalapos módszerrel, csak integrállal. Szóval remélem az nem gond számodra, hogy önszorgalomból nem tanultam meg otthon ezt a módszert.
Egyébként meg valamennyire jogos amit mondasz, de mégis, időigényesebb ez a módszer -> az idő értékes(avagy az idő pénz) -> szóval szerintem tök felesleges. Aztán lehet idővel rájövök, hogy jaj mégis jó ez, de még nem tartok ott.
Azért a problémám még mindig fennáll, szóval örülnék, ha valaki leírná :D
Ezt úgy hívják, hogy numerikus integrálás. És bármennyire is hihetetlen, az esetek több mint 90%-ban csak ezt lehet használni.
Az egy dolog, hogy most egy óvodaszintű parabolát adtak, mert azt egy bölcsödés is kiintegrálja analitikusan.
De a valóság általában nem ilyen. Hanem olyan függvény lesz majd, amit nem lehet analitikusan kiintegrálni, mert nem létezik zárt alakú primitív függvény.
És egy fizikusnak vagy egy mérnököknek ezeket a numerikus eljárásokat is kell ismerniük. Annélkül semmi értelme az egész fizikának sem.
Egyébként meg rajzold fel a téglalapokat meg a trapézokat, ált. iskolai módszerekkel kiszámítható a terület.
Ha segítség kell: Bárczy- Integrálszámítás. A könyv végében van numerikus integrálás. Télalap szabály, trapéz szabály, Simpson-formula.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!