Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezzel az idézettel mit akar...

Ezzel az idézettel mit akar mondani a költő?

Figyelt kérdés

'Egyetlen ideált sem szabad megvalósítani. Akkor vége. Csak maradjon fönn, a felhők között. Úgy hat és úgy él.'


Ez hangzik el Kosztolányi Dezső : Édes Anna regényében. Nem tudom, hogy mit jelent, mit akar ezzel mondani a költő, valaki segítene? Neked mit mond? Hogyan értelmezed?

Nagyon sokban segítene, ha valaki leírná! :-)


2010. jún. 21. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ideálokat (ideákat) nem lehet megvalósítani, mert sokszor természetfeletti tulajdonságokkal ruházzuk fel őket. Nekem a kommunizmus jut az eszembe, miszerint egyenlőség néven milliókat irtottak ki.

Másrészt az a jó, ha hiszünk valamiben, az sokat segít, pusztán a hit. Ha megvalósulna, akkor eltűnne a hit, és az élet kitudja, hogy milyen lenne.

Ez az ideál egy kapaszkodó...

Én így értelmezem...

2010. jún. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy nem költő, hanem író. Ha regényről/novelláról (prózáról) van szó, akkor írót mondj, ha versről, akkor költőt... :)
2010. jún. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt úgy érti, hogy minden addig érdekes, míg megfoghatatlan valamilyen szempontból.. Ha nagyon akarsz valamit, és megkapod, nem érdekel annyira egy idő után.. Én így értelmeztem.
2010. jún. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pontosabban, amíg pl valami csak fogalomként létezik, nem megfogható, nem öltött testet, addig olyan..természetfeletti, különös, elérhetetlen... Ilyesmik
2010. jún. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jajj, nagyon szépen köszönöm!!! :-))) Sokat segítettetek! :-)


Író/költő.. hát igen, ezt érettségin nem keverem majd remélem. :'D Szerdán szóbelizem, és mindent megtanultam (irodalom), ezt az idézetet valahogy nem tudtam megfogalmazni, szavakba önteni, és ezért kellett a segítség. Köszönöm szépen, és külön megköszönöm, ha ezt fogom húzni. :-D

2010. jún. 21. 20:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!