Könnyebb az Óbudai Egyetem villamosmérnöki kara mint a BME VIK? És ha igen, mennyivel?
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Én is csak annyit tudok mondani, hogy volt csoporttársaim, akik a BME-n az első félév egyetlen tárgyát se tudták teljesíteni azóta is a Kandóra járnak. Tehát nyilván nem lehet egyforma nehéz a kettő. Volt egy osztálytársam, akinek a 280 pont is csak másodjára jött össze, ő is Kandós...
Te meddig jutottál? Melyik tárgyak vannak meg?
(Félre ne értsetek, nem mondom egy szóval sem, hogy amit az IIT vagy a SZIT csinál az első évben a BME-n az normális...)
Köszönöm az eddigi válaszokat.
#11: fél évet voltam a VIK-en. Lett egy testnevelésem meg egy mérnök leszek átmenetelem. De ez ugye nem nagyon jelent semmit és át sem vihető, mert elvileg Kandón nincs is ilyen, meg amúgy is minek...
Amit be tudok számítani az az Analízis 1 és a Digitális technika 1. Főleg az analízisnél nagy küzdelem volt, de valahogy átmentem. Programozásból voltam még nagyon közel, de megszivattak a pótzh-n ezért az bukta. Más nem lett meg.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Senki nem vitatja, hogy a BME vezető a műszaki felsőoktatásban. De nem csak a műszaki karok embertelenül nehezek, hanem a BME-GTK is - és itt nem akarom megbántani az önérzetes Corvinusos és BGE-s hallgatókat - egy tömény s*ggből szájba a többi egyetem gazdasági karaihoz képest.
BME minden kara = szopás. A magyar szinonímaszótárban a szopás mellett ott fogod találni illusztrációként, hogy "Műegyetem 1782".
DE! Az, hogy a BME nehéz, és szopás, nem azt jelenti, hogy a Kandón ne bäsznának s*ggbe minden nap. Tövig fogják ott is nyomni, szárazon. Talán annyival elviselhetőbb, "könnyebb", mint a BME, hogy utána kapsz rá mentolos hintőport, mert hát a Kandó mégiscsak "gyakorlatiasabb".
Én nem akarlak hülyíteni. Őszintén megmondom, hogy az ÓE mérnöki karain is vért kell izzadni, a Kandón és a NIK-en főleg. Adj hálát az égnek, hogy bizonyos Sch***er professzor már nem tanít ott. Nyugdíjba ment az Öreg. Meséltek róla sztorikat. Zokszó nélkül húzta meg az egész évfolyamot. Bizonyos T*G-t konkrétan eltiltották a M**********ka tantárgytól, miután szó szerint senki nem ment át nála.
Óbudán, ha az Automatika Intézetben jársz, nagyjából mindegy, ki vagy, mennyit tanultál, érted-e, megbuksz. Mert meg, és kész. Miért? Azért, mert CSAK, lófäsz a füledbe.
Ha akkora barom vagy, hogy az erősáramot Óbudán veszed fel bizonyos N******y professzornál, akkor lőttek a diplomádnak. Hacsak 3-4 karó után neki nem futsz még 2x a Tavaszmezőben, és át nem engednek kegyelemkettessel.
A BME kemény, igen. Tudom, hogy az.
De olvasgass Kandós fórumokat, beszélj olyanokkal, akik kijárták. Azt nem tudom, hogy most, 2018-ban milyen lehet, mert nagyjából hülyül el az egész felsőoktatás, de jó pár éve még a taknyodon csúsztál a kegyelemkettesért is.
Csak azért írom ezeket, nehogy meglepődj. Lehet, hogy néhány hülyegyerek viccesnek gondolja a Kandót "gyakorlatorientáltnak" feltüntetni, meg tolni a baromságot, de inkább járj utána magad. Nehogy oda menj, aztán a nagy "gyakorlatorientációban" lehozd az őszi szemesztert 0, azaz kemény NULLA kredittel, mint oly sokan megtették már.
Így, vagy úgy, a villamosmérnöki diplomát nem puszira adják. Ez nem a sz*ros jogi egyetem, vagy a turizmus, meg az ÖLTE cucilógia szakja. Itt szopni fogsz, bárhová mész.
Sok sikert!
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
VIKen 1-2 év csúszás átlagosnak mondható BSc-n, ha még arra csinál egy mestert is valaki, akkor máris felugrik 7-8 évre az egyetem.
De amúgy meg ennek a farokméregetésnek nincs sok értelme. Erre akkor jössz majd rá, ha egyetem végén tartasz és belecsöppensz a munka világába.
No, kérem Hölgyek és Urak, úgy látom az indulatok tengerében elveszett a lényeg és persze sikerült egymás torkának esni. Tiszteljük meg a kérdezőt annyival, hogy megpróbáljuk objektíven megválaszolni a kérdést, még ha nem is annyira egyszerű.
Ha rövid választ akarsz kapni a kérdésre, akkor egyszerűen igen, az ÓE képzése könnyebb és ennyi a történet, nem kell túlragozni.
Jobban kifejteni nem annyira könnyű, mert ahogyan előttem is mondta valaki általában az emberek nem járják ki mindkettőt. Nem akarok érveket felsorolni, mert az sok ellenvéleményt szülne, inkább leírom a személyes tapasztalatimat. Én a BME-n végeztem a villamosmérnökit, a BSc-t és az MSc-t is megcsináltam.
Amit én tudok az az, hogy kb 15 fős baráti társasággal indultam neki a történetnek és a végén 4-en maradtunk. Voltak akik sose lettek mérnökök, voltak akik csak BSc-t csináltak és olyanok is voltak akik átmentek ÓE-re. A BME-t nem fejteném ki neked, mert akkor ezek szerint a saját bőrödön tapasztaltad meg milyen, sajnálom, hogy nem sikerült, de emiatt ne érezd rosszul magad.
Én azt láttam, hogy azok az ismerőseim, akik átmentek ÓE-re és a BME-n hogy idézzek a korábbi poszokból "idegroncsok" voltak ott megint normális kiegyensúlyozott életet éltek, hozták a krediteket, tanulmányi ösztondíjat kaptak, elvégezték a képzést. Ott sem volt minden ingyen. BME-s létemre hallottam, hogy ott is keményen meg kellett küzdeni egy-egy kettesért, ott sem fenékig tejfel az élet. Száz szónak is egy a vége, jóval könnyebb a képzés, de ott is kell kaparni tisztességgel.
Ami az egyetem utáni munkalehetőségeket illeti, szerintem nem számít annyira hol végeztél mint régebben, mert nagyon nagy a hiány a szakmában és sok ki nem mondott dolog is jelen van, például ha az igazgató ÓE-s volt akkor szimpatizál és egyebek, az biztos hogy az életrajzban nagyobbat villant egy BME, de szerintem ennek már csak inkább történelmi hagyománya van.
Ami a hozott tudást illeti én csak azt tudom mondani amit a saját szememmel láttam. A BME-n végzettek elméleti tudása általában (de nem mindig!) jóval nagyobb, hogy a gyakorlatba ezt mennyire tudják átültetni az már egy másik kérdés. DE! Vannak ÓE-n végzett kollégáim, sőt többségük ÓE-n végzett és kiválóan végzik a munkájukat, ügyesek, értelmesek, precízek, jó emberek, szerintem ami a legnagyobb különbség, hogy lényegesen több vicces egyetemi történettel rendelkeznek mint a BME-sek, szerintem mi egy kicsit szeretünk panaszkodni, mi már csak ilyenek vagyunk. :D
Ami pedig a jogász válaszadó lelkébe marását illeti, ne vedd ezt ennyire komolyan, szerintem amióta létezik az országban egyetemi képzés azóta megvan ez az ellentét, a 2 szakmát komoly különbségeiből adódóan egyszerűen nem lehet összehasonlítani, ezt a beszólogatós civakodást tapasztalatom szerint a munka világában pár év alatt mindenki kinövi :D
Sok sikert! :D
Elég sok elfogult butaság olvasható itt az előző hozzászólások között. Tisztelet a kivételnek.
A Kandót és a BME VIK-et csak az hasonlíthatja össze hitelesen, aki mindkettőnek diákja volt, és mindkettőt el is végezte. Például én. Aki nem ilyen, annak a véleménye szükségképpen elfogult.
Minden teketória nélkül kijelenthetjük, hogy a BME-VIK a jobb, hiszen kilóra több húst dolgoz fel, mint a Kandó. (gyk: ez csak egy vicc akart lenni)
A tréfát félretéve, a Kandó vs. BME-VIK összehasonlítgatás azóta állandó téma, amióta a két intézmény párhuzamosan létezik. (A BME-VIK 68 éves, a Kandó 49 éves.)
Az első évtizedekben ez egy rendkívül degenerált indíttatású összehasonlítás volt, amelyet a különféle pszichés komplexusok szültek. Ugyanis a BME-VIK ötéves egyetemi képzést adott, a Kandó pedig hároméves főiskolai képzést. Ilyen módon tehát nem lehet a kettő között objektív összehasonlítást tenni.
Tréfa nélkül is kijelenthető, hogy ezekben az időkben a BME-VIK jobb volt, mint a Kandó, mert több tudást adott. Ha tetszik, ha nem, ez tény. Lehet szépíteni, hogy a Kandó mennyivel gyakorlatiasabb (ez igaz), de a több, az akkor is több.
Manapság azonban már nem lehet hároméves főiskolai és ötéves egyetemi képzésről beszélni. Ma már mindkét intézmény megérdemelten egyetemi rangú, és mindkét helyen van alapképzés (röviden BSc), ami ideális esetben három és fél évesés, továbbá mindkét helyen van mesterképzés (röviden MSc), ami további két év a BSc diploma megszerzése után.
Túlzás nélkül kijelenthető, hogy BSc-ben a Kandó a jobb, MSc-ben pedig a BME-VIK. Ennek az az egyszerű oka, hogy a BME-VIK BSc képzése a saját MSc képzésük "előszobája", a kettő együtt "kerek". A Kandón pedig van egy "kerek" BSc képzés, az MSc pedig csak egy "kiegészítés". Ha valaki mindkettőből a jobbikat akarja, magának, azaz Kandós BSc és Műegyetemi MSc diplomát ... Na ő az, aki vért xarik. De szerintem megéri.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!