Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeptembertől Budapesten...

Szeptembertől Budapesten fogok tanulni, és elég sok bennem a kétely. Leírnátok nekem a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Idén felvételizek felsőoktatásba, és nagy valószínűséggel a BKF-re fognak felvenni. Nagyon nem akartam Pestre menni, sokkal inkább egy vidéki nagyvárosba, hogy hova, most mindegy. Szüleim nem engedtek, ezért maradt Pest. Rengeteg rosszat hallottam róla, kicsit félek is tőle. Írnátok nekem valami pozitív tapasztalatot is, hogy ne ilyen cinikusan várjam a szeptembert? Persze jöhetnek a rosszak is, mindenre fel akarok készülni. Jöhet bármi, a városról, az emberekről, a közlekedésről, akár magáról a suliról is.


Előre is köszönöm!


2010. jún. 20. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mitől tartasz? Egy város, ahol, ugyanolyan emberek laknak, mint bárhol máshol, csak többen, emiatt picit másabb, mint egy kisebb város.

A közlekedés jó.

2010. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 czibles ***** válasza:

kezdj el tanulmányozni egy bp és egy bkv úthálózat térképet, főleg a suli és a kolesz környékén.

ha a tömeget nem szereted, jobb lesz megszeretned.

amúgy meg nem hinném, hogy egyedül leszel ebben a helyzetben a koleszban.

2010. jún. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Leginkább a közbiztonságtól. Járok ott havonta egyszer, kétszer, mostanában néha többet is, és nem vagyok benne biztos, hogy éjszaka végig mernék menni egyedül bármelyik utcán is. A másik meg, hogy a buszok nagyrésze kb. szétesik, nem szeretek elhinni minden városi legendát, de annyi rosszat olvastam már a BKV-ról, hogy lassan elhiszem.
2010. jún. 20. 16:16
 4/12 A kérdező kommentje:
Tömeggel nincs gond, már hozzászoktam, elég sokat utazok. És köszi a tippet, azt fogom tenni, amit végeztem a szóbelikkel. :)
2010. jún. 20. 16:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A közbiztonságról szóló rémhírek messze túlzóak. A tömegben nem árt vigyázni az értékeidre a jobb félni mint megijedni elv alapján, de ez igaziból annyi, hogy nem könnyen észrevehető és hozzáférhető helyekre pakolod a cuccaidat (a mobilod/pénztárcád nem lóg ki látványosan a farzsebedből, ilyenek), de ennél jobban aggodalmaskodni nem kell.


A BKV buszparkja olyan, amilyen (bár több járaton kifejezetten kulturált és modern buszok mennek), utazásra teljesen alkalmas, te nem fogsz szembesülni azzal a problémával, hogy most öreg-e a busz vagy sem - azzal a BKV sofőrjei és szerelői szembesülnek, akiknek karban kell őket tartani.

2010. jún. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

annyira nem kell félj a suli környéke nem vészes.

1-2 fontos dolog: ha lelépsz a járdáról itt az autók nem állnak meg mint vidéken szóval jól nézz körül.

az emberek kicsit bunkók, de vannak nagyon segítőkészek is.

mire vagy még kíváncsi?

amúgy engem is a BKF-re fognak felvenni te melyik szakra jelentkeztél?

2010. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetértek az előzőekkel.max annyiban adnék neked igazat hogy éjszaka én sem mennék végig némelyik környéken egyedül de azért ez egy általános dolog szerintem.Amúgy meg ne parázz mi értelme:)Rossz tapasztalatokat mindenhol szerezhetsz ahol emberek élnek.
2010. jún. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Turizmusra jelentkeztem. És te? Köszi a válaszokat, remélem tényleg nem olyan vészes, mint amilyennek hallottam.
2010. jún. 20. 16:39
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Két éve tanulok itt, és még élek, pedig sok tényező próbál ebben megakadályozni (pl koli). Az ilyen városi legendák mindig túloznak. Előfordul, hogy lerobban a busz, de hol nem? Bármelyik másik nagyvárosban is ugyanúgy lerobbanhat. Lopni is mindenhol szoktak, de szerintem természetes, hogy az ember nagy tömegben vigyáz az értékeire, bárhol is van. A levegő undorító, az tény, de csak a belvárosban, ha valahol kintebb laksz, akkor egész jó, és jó túrákat lehet tenni a hegyekben is. A suliról nem tudok nyilatkozni, nem oda járok.
2010. jún. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem rosszabb mint bármelyik másik város közbiztonság szempontjából. Van olyan hely ahova sötétbe nem érdemes persze menni, de oda nem is fogsz sose, ne aggódj. Az emberek olyanok mint máshol ilyenek is olyanok is. A közlekedés zsúfolt de gyors. Egy csomó érdekes dolgot lehet Pesten csinálni, szórakozás, kultúra, sport stb szóval szerintem nincs mitől tartanod én inkább jó dolognak tartanám ezt, egy teljesen új városba menni tanulni.
2010. jún. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!