Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy pár kérdés egyyetemmi...

Egy pár kérdés egyyetemmi továbbképzés kapcsolatban (lent)?

Figyelt kérdés

Data Scince végzettségre van igény Magyarországon ?

Megéri elvégezni villamosmérnökit BME-n és utána ELTE-n Programtervező informatikust egyidőben Fizikával? Van rá igény Magyarországon?

Fizika Matematika szakos diplomával milyen állásokra számithatok?



2018. aug. 6. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

A villamosmérnökivel biztosan nem fogsz mellé, arra lesz igény mindig. Hogy utána lesz-e még kedved elvégezni a proginfót, azt már kétlem.

Meg időd sem lenne rá, meg állami támogatott féléved is csak egy maradna, ha a villamosmérnöki msc-t elvégzed csúszás nélkül, ami ugye szintén nagy szó.


Fizika-Matematika szakos diplomával legfőképp tanítani lehet. Ha Egyetemen maradsz, akkor kutatásokba lehet bekerülni, vagy külső megbízatásokba. Bár inkább fizikusokra, matematikusokra jellemző ez. Ők mehetnek kutatóintézetekbe dolgozni pl.

De kellő talpraesettséggel be lehet tölteni mérnöki pozíciókat fizikusként, matematikusként, főleg olyan helyeken, ahol sok numerikus számítást végeznek, és van szoftverfejlesztés.

2018. aug. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

1. Mindegyik általad felsorolt szakra VAN igény Magyarországon.


2. Data Science-re is bőven van és ha ügyes vagy, akkor Magyarországról dolgozol külföldre kinti fizuért és 1.5 milla nettóban egyáltalán nem nagy pénz ezen a területeken heti 20 óra munkáért...


3. Ha data science érdekel, matek vagy fizika szakot ajánlom


4. Szakokat halmozni fölösleges, bár megteheted, előbb nézd meg, hogy bírod az egyiket egy időben (egyik sem könnyű).


5. Matek vagy Fizika szakos diplomával simán lehetsz data scientist, business analyst, kutató-fejlesztő és még rengeteg sok más is..

2018. aug. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Miért kétled?

Tudnék valami speciálisabb munkát végezni ezzel a két diplomával ha elvégzem?

2018. aug. 6. 14:35
 4/8 A kérdező kommentje:
(1. válaszoló)
2018. aug. 6. 14:35
 5/8 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló elmagyaráznád légyszives részletesebben, ezt a heti 20 órát, fizetést többévnyi tapasztalattal és hogy hogymüködik ez, hogy külföldre dolgozol?
2018. aug. 6. 14:42
 6/8 anonim ***** válasza:
11%

Az 1-es válaszoló vagyok.


Először is egy "köszönöm"-öt mondhattál volna. Az illemtan és az etikett remélem nem újdonság számodra.

Bár manapság a tűrőképesség is egyre szélesebb lesz. Bár csak akkor, ha olyan pozícióba kerülsz...



"Miért kétled?

Tudnék valami speciálisabb munkát végezni ezzel a két diplomával ha elvégzem?"


Ha megkérdezel egy most végzett BME-s Villamosmérnököt, biztosan be tudna számolni neked egy korsó sör mellett, hogy milyen is az a kar, egyébként a mérnöki karokhoz hasonlóan.

A Mérnöki Karokon nem az az engedékenység és semmittevés folyik, mint a bölcsészeknél. A Mérnöki Szakokon a Mérnöki Diploma megszerzéséig hosszú út, nagy megpróbáltatás, és jónéhány álmatlan éjszaka vezet el egy bölcsészkarral szemben pl., ahol éveket át lehet tanulás nélkül, időhúzás céljából mulatni.



A kérdésed másik része a speciális munka: Nos erre azt mondom, hogy tőled függ. Részben attól, hogy kinek milyen a szakmai tudása, részben attól, hogy milyen az adott tudományterület felé való viszonya, és részben attól, hogy hogyan tudja magát eladni, és mennyire vannak vele megelégedve.

Meg attól is függ persze, melyek az ipari igények. Saját tapasztalatomból tudom említeni azt, hogy ez egy fontos szempont. Vajon a szakmai tudást ki tudja -e megfelelően használni a cég. Ja, a bérezés meg külön kategória.



A #2-es válaszolóhoz intézett kérdésre is válaszolnék. Nem hiszem, hogy lényeges eltérés lenne köztünk:


1. Az általad felsorolt szakokra igény van, ahogy az 1-es válaszomban is említem.

Ausztriában és Németországban is. Idegen nyelvtudás nagyon fontos. Ha Európán belűl vagy, akkor a német az alap a műszaki területeken. Az angol szintén, mert világszinten még a német cégeknél is a hivatalos nyelv az angol lett. A műszaki szabványok legújabb változata szintén angol nyelven van. (Aztán persze ezek azért idővel le vannak fordítva több nyelvre is).


2. Azt elérni, hogy Magyarországról külföldre dolgozz, elég nagy szerencse és szaktudás is kell. Jó külföldi kapcsolatok.

Tehát nem úgy működik, hogy megcsinálsz egy diplomát, és a Tanszék sarkában már ott fogadnak téged egy ilyenre. Hosszú út vezet el.


Az egész mérnöki terület és az ipar is olyan, hogy valahol mindig kell kezdeni. Idővel, egyre több szakmai tapasztalattal lehet magasabb szintre jutni.

De ugyanakkor semmilyen munkát nem szabad lebecsülni.



A másik dolog ezzel a külföldre dolgozással: Rendszeresen kell a kapcsolatot tartani. Ha olyan a munka, akkor hétvégén is kell bedolgoznod. Máskor ha úgy adódik, lazább a menet, akkor 1 hónapra is elmehetsz szabira.

Szóval valamit valamiért, és ez mindig igaz lesz.

2018. aug. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Sokat segitettél...(1-es)

És kösönöm válaszát a 2-nek is.

2018. aug. 6. 21:48
 8/8 anonim ***** válasza:

"2-es válaszoló elmagyaráznád légyszives részletesebben, ezt a heti 20 órát, fizetést többévnyi tapasztalattal és hogy hogymüködik ez, hogy külföldre dolgozol?"


-> Nyilván úgy kezdesz, hogy először gyakornok vagy egy nagyobb multinál, majd egyre inkább folysz bele aktívan a kölföldi projektjeikbe, időközben a data science tudásod mellé fejleszed a szakmai angolt, pár év után elmehetsz kis céghez is ugyanezt csinálni (mondjuk amelyik outsourcinggal kiközvetít külföldi projektekre konzultánsnak vagy senior munkatársnak), ahol már nemcsak speciálisan egy szűk területtel foglalkozol, hanem amolyan senior mindenessé fejlődsz, a projekteket gyakran rotálod (pár havonta), csinálod 2-3 évig egyéni vállalkozóként, vagy EVA-s cégbe beszállva, utána rájössz, hogy a 50 ezres napidíjad igazából fel is tornászhatod napi 100-150 ezerre, ha mindezt közvetítő nélkül is meg tudod oldani, majd elkezdesz kutatni mondjuk stackoverflow-n contractoror álláshirdetések után, csinálsz pár bukott interjút, de utána azt veszed észre, hogy napi nettó 120-ért dolgozol, amelyből persze még a vállalkozói költségek lejönnek, de ígyis több marad mintha csak sima alkalmazott lennél...

2018. aug. 7. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!