Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen hogyan legjobb tanulni?

Egyetemen hogyan legjobb tanulni?

Figyelt kérdés

pl.: jobb minden órára bejárni vagy nem baj ha van hogy kihagyjuk?

Minden előadás után tanuljuk meg az óra anyagát ?

Minden olvasmányt olvassunk el? Stb.



2018. júl. 29. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
teljesen emberfüggő.
2018. júl. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Óra és tansrfüggő is. Katalógusos óràra (főleg ahol ismer a tanàr ) jobb/kötelező bemenni. Gyakorlati órák àltalàban kötelezőek). Azonban szoktak lenni olyan óràk, ahol otthon magadtól jobban tudsz haladni.

úgy tanuld ahogy neked jobb, nekem szükségem volt arra, hogy tanuljam év közben is màs inkàbb a vizsgaidőszakban tanulta csak.

Azt olvasd el amit a felsőbbévesek leginkàbb javasolnak, meg amit a tanàr mond. (pl nekem egyik vizsgàra a tanàrnő könyvét kellett elolvasni.

2018. júl. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell kitapasztalni, hogy neked mi a legjobb. Pont emiatt kezdetben mindenre járj be. Érezni fogod, hogy számodra mi lesz "felesleges" és mi nem.
2018. júl. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Neked kell kitapasztalni.

Nálunk is szaroztak sok órát, meg jaj, nem kell bejárni, van annál jobb dolga az embernek, otthon könnyebben megértem, blablabla... 4 oktató is vezetett statisztikát arról, hogy azok, akik a jelenléti alapján bejártak, milyen jegyeket szereztek vizsgán azokhoz képest, akik nem. Kivétel nélkül ugyanaz lett az eredmény, kicsit több, mint fél jeggyel jobb lett a bejárók átlaga és sokkal kevesebb volt a bukás is.


Ami saját tapasztalat: volt félévem, amikor minden tárgy minden óráját végigültem, csak a vége felé nem mentem be két tárgy előadásaira, mert tényleg szó szerint felolvasta a bácsi a diasort, pár mókás sztorival.

Rengeteg vizsgám volt, sokkal több kredittel az ajánlottnál (magas ösztöndíjat akartam), mégis 7-es ösztöndíjindexem lett 4,7-es átlaggal.


Az ezt megelőző 2 félévben hittem a többieknek meg a felsősöknek és nem igazán járkáltam be. Hát szopt a legtöbb anyaggal rendesen és olyan 3.5 körül jártam. Nagyon kínlódós volt, az uv héten 4 vizsgával. A 6-ból. A korábbi 14 helyett, amit lezavartam 3 hét alatt.


És ez társadalomtudomány kevés biosszal. Ebben nincs semmi nehéz, ezt elvileg leülsz, elolvasod, megérted és puszi. Nem, kicsit másképp működik az agy. Ha hallod a kerek anyagot más szájából, tudod rendszerezni az anyagot, tudod, mit tart fontosnak az oktató és később megvan az "ahha-érzés".


Mérnöki szakon pofám nem lenne egy előadást sem kihagyni, mert az tipikusan olyan, hogy ha az előző adagot nem érted, a következőt már csak magolni fogod, mert elveszel. De persze mérnök ismerősömnél is előadták magukat a seniorok, hogy ez könnyű, az unalmas meg szar, ne menj be, megoldod jegyzetből. Amúgy sem érdemes olyan emberekre hallgatni, akik 5 éve vannak a 3 és fél éves képzésen nel teljesített elsőéves tárgyakkal, de ezek után főleg nem.


Nem azt mondom, hogy legyél kisangyal, meg stréber, de legalább ha már valakitől elvetted a helyet azzal, hogy felvettek és elvileg érdekel is a szak, legyen benned annyi, hogy megpróbálsz figyelni és érdeklődni az iránt, amit neked valaki épp meg akar tanítani. Vagy ha ez büdös, akkor legalább ne mocskold a későbbiekben az egyetemet azzal, hogy szar, színvonaltalan meg értelmetlen, mert ezt nem az adott intézményre, hanem az ilyen hallgatólra kellene mondani. Bocs a komoly hangvételért, csak amit itt is néhány tetteiért felelősséget vállalni képtelen suttyó művel pár kérdés alatt(nem konkrétan ez alatt), az felhúz. És a gólyákat rontják el meg veszik el a kedvüket. Szánalmas.


Az olvasmányokat meg nem kell elolvasni mindig, általában az oktató feldolgozza őket és azt adja le órán és /vagy segítenek a megértésben. De ezt majd elmondja első órán, hogy mi újság, mit mennyire kér számon, mennyire kell még a témának utánamenni.


Rendszeresen tanulni nem kell, csak javasolt, főleg, ha a tananyag megértős. Ha csak infók meg elméletek, akkor elég volt egyszer hallani, ha matek vagy hasonló, azért értsd következő órára, mert kínai lesz legközelebb és sokkal jobban feltorlódik. Meg amíg még friss, ha nem érted, jobb, ha közvetlenül utána kérdezed meg az oktatót az adott bizonytalanságoddal kapcsolatban, mintha egy nagyobb bollyal a zh/vizsga előtti utolsó órán vonulnátok oda értetlenkedni meg pánikolni.

2018. júl. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Ez milyen jó összefoglaló volt!
2018. júl. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#4 : Nagyon jól összefoglaltad a dolgokat! Én is úgy gondolom, hogy aki már jelentkezett egyetemre az tanuljon is. Én sem azért kérdeztem mert nem szeretnék bejárni, csak érdeklődtem.:)

Köszönöm

2018. júl. 30. 08:41
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Én is hasonlót tudok mondani mint a 4-es.

Legyél bent minden előadáson 3-4 alkalommal, utána már kitapasztalod, hogy érdemes-e bejárni vagy sem.

Viszont egy aranyszabály: Csak akkor ne menj be egy órára, ha azalatt az idő alatt előrébb tudsz jutni az anyaggal!

2018. júl. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 : Igen -igen így gondoltam én is.:) Hogy hátha otthon tovább tud haladni az ember. De majd kitapasztalom.:)
2018. júl. 30. 09:00
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakozom a #4 válaszolóhoz. Annak ellenére, hogy én nem teljesen úgy működök, nekem sajnos sokat nem tett hozzá a megértéshez az, ha bent voltam előadáson (olvasás útján tanulok a legjobban). Viszont még így is megérte sokszor, mert esetleg mondott az előadó egy-egy kiegészítést, érdekes példát, ami később segítette a megértést.


Ami viszont biztosan fontos, hogy a gyakorlatok anyagát rendszeresen gyakorold, nézd át és értsd meg. Egyrészt azért, mert egymásra épülnek, másrészt leginkább gyakorlással rögzülnek a dolgok. (Sajnos én ezt saját káromon tanultam meg.)

2018. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 minden szavával egyetértek, a kérdésre válaszolva: neked kell kitapasztalni, hogy hogyan tudsz a leghatékonyabban tanulni. A szakodtól is függ, van, ahol rengeteget kell gyakorolni, van házi feladat, beadandók, zh-k, stb és van, ahol inkább az elméleti anyag sok és rengeteget kell olvasni. Én orvosira járok, kb a második félév végére jöttem bele rendesen a tanulásba. Nem kell kétségbe esni, ha az első egy-két félévben nem a legfényesebb az átlagod (és a szüleidnek sem szabad engedni, hogy leszóljanak, ha természetesnek veszik, hogy egyetemen is kitűnő tanuló leszel, mint középsuliban), ilyenkor még nem feltétlenül a tudásodat tükrözik a jegyeid, hanem azt, hogy mennyire hatékonyan tanulsz és hogyan tudsz helytállni a vizsgákon stressz alatt. Én is szeretek bejárni minden előadásra, sokat jelent számonkérésekre, vizsgákra való készüléskor, ha nem akkor találkozom először az anyaggal (mellesleg nem baj, ha nem vizsgán találkozol először az oktatókkal). Előadások után igyekszem elolvasni mindent a tankönyvben vagy jegyzetben és kijegyzetelni az anyagot, így vizsgák előtt már kétszer is átismételtem mindent. Messze nem vagyok kitűnő még így sem, de szerintem egy elméletibb szakon ezzel a módszerrel bárki be tudja biztosítani, hogy ne bukdácsoljon.
2018. júl. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!