Tényleg nem érdemes közgazdásznak tanulni?
16 éves fiú vagyok, mostanában elkezdtem már gondolkozni a továbbtanuláson, és végül arra jutottam hogy valamiféle közgazdász/gazdálkodási irányba szeretnék menni a Corvinusra.
Mostanában viszont rengeteg helyen olvasok ilyeneket, hogy büfészak, a Corvinus semmit sem ér, nincs szükség közgazdászokra, túlképzés van közgazdászokból, mehetsz majd a Mekibe a diplomáddal, és hasonlók...
Tényleg ilyen rossz a helyzet? Se mérnök, sem vegyész, sem orvos, sem informatikus nem akarok lenni.
Ha ezeket kihúzzuk, maradnak az ilyen szakok, hogy politológia, kommunikáció és médiatudomány meg hasonlók, de ezeket talán még a közgáznál is jobban szapulja mindenki.
Nekem az eltés nyelvi szakra is azt mondták, hogy büfészak, mégis én fogok milliókat keresni tolmácsként(persze nem feltétlen itthon), vagy akárhol elhelyezkedhetek, ahova nyelvtudás kell, vagy elvégezhetek mellé még valami gazdasági képzést stb.
Szerintem egyedül a szabad bölcsészet meg ez a média valami büfészak, azonkívül mindennel el lehet helyezkedni, ha az ember nem életképtelen.
"mégis én fogok milliókat keresni tolmácsként" - Hát ez hihetőbb lenne ha már milliókat keresnél, így viszont nem bizonyítja még hogy húde jó szakkt választottál volna.
Túlképzés van belőlük, ez tény, viszont ha beszélsz mellette nyelveket meg egyetem alatt elkezdesz gyakornokként dolgozni el lehet vele helyezkedni. Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés szakot végezd el, az közgazdasági és nagyon jól keresnek vele (osztatlan szam vagyis 5 éves a szokásos 3,5 éves alapszakok helyett). Pénzügy-számvitel is egész jó még, csak a sláger szakokat nem éri meg (tueizmus, gazdmen, kermar).
Ne aggódj, csak azok használják a "büfésszak" kifejezést, akiknek nem jött össze az élet/ egyetem, és próbálják magukkal elhitetni, hogy amit sokan tanulnak az szar. Hülyeség. Persze, azt is mondják egy őszi szünet alatt megszerezhetsz egy corvinusos diplomát, mégis a közgázos világban a corvinusos diplomásokra a legnagyobb a kereslet.
Az a büfés szak, már ha van ilyen, amire TE elmész úgy, hogy nem szereted és nem tudod magad eladni benne. Mert ha valamit nem élvezel, nem vagy elég ambiciózus akkor nyilván nem fogsz jó munkát találni. Egyébként meg a lényeg, hogy legyen egy diplomád (megkönnyíti a munkakeresést ha neves egyetemről van) onnantól minden rajtad múlik.
Amúgy meg a Corvinus nem könnyű. Ezt azért mondják, mert pl a BME-hez képest alacsonyabb a kiszórás, kevesebben buknak. Ezért könnyűnek titulálják. De az igazság az, hogy a Corvinusra 450 ponttól keződnek kb a felvételi ponthatárok, míg a BME-n 350-től. Így a Corvinusra a már alapból szorgalmas, értelmes diákokat veszik fel (sőt költségesen is magasak a ponthatárok), így nyilván kisebb a kiesési ráta, mint ott ahol szinte bárkit felvesznek.
Ha meg igaz is volna, hogy könnyű... Kit érdekel? Az ország legjobb gazdasági sulijából lesz egy diplomád, a munkáltatót csak ez érdekli, mert bármilyen nehéz is megszerezned bármilyen diplomát, szinte sehol nem fogod felhasználni az egyetemen megszerzett tudást. Mindenhol betanítanak.
Úgyhogy ne hallgass kérlek ezekre az elkeseredett emberekre. Én pl kereskedelem-marketingre megyek, mert a reklámok világa nagyon érdekel, a különböző marketing fogásokat is érdekesnek tartom, és tudom, hogyha majd egyetem után keményen dolgozok, megoldom, hogy olyan helyre kerüljek, ahol kiélhetem a kreativitásomat és még jól is keresek. Nem törődni a negativitással!! ;) Rövid az élet ahhoz, hogy negatív hozzáállásunk legyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!