Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagy hátrány 23 évesen kezdeni...

Nagy hátrány 23 évesen kezdeni el az egyetemet?

Figyelt kérdés
Így is 22 évesen kezdtem volna, de az infó éretségit nagyon elrontottam, és nem lesz meg a pontszámom.
2018. máj. 17. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokadik ilyen kérdés, kereső használata ajánlott.

Nem, nem hátrány.

Üdv: 22/F elsőéves egyetemista.

2018. máj. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nahát, én is pont most írtam az infót, és matekból is újraérettségiztem. Én is 22 éves vagyok, viszont nekem már van egy közgazdasági diplomám, bár azzal annyira nem sokat érek. A matekot sajnos nagyon elrontottam, az infóban reménykedek, hogy meglesz a 75-80% és akkor felvesznek. Te egyébként hová jelentkeztél? Szerintem nem ciki, hisz sokan 23 évesen nem is néznek ki annyi idősnek, ahány évesek, nem lesz olyan feltűnő. Én is sokat gondolkoztam ezen a kérdésen, voltak akik meg is szólta, hogy 50 éves koromig akarok-e tanulni, de most már nem érdekel. Mert melyik a jobb, egy rossz munkahelyen lenni éveket, vagy tenni azért, hogy másként legyen. Ráadásul ne foglalkozz azzal, hogy más mit gondol, hisz ez a te életed. Nekem még azt hozták fel érvként, hogy ilyen idős korban már saját lábra kellene állnom, igen most a felvételi előtt itthon lakok, de ha felvesznek, kollégiumban fogok. Ráadásul van olyan, aki 5-6 évig jár egy egyetemre, mert csúszik, vagy hosszabb a képzés, és addig pedig náluk is ritka, hogy teljes állásban dolgoznak. Szóval szerintem ne bánkódj, hanem ha véletlen nem jön össze az elegendő pont most, ülj neki és következőre jóbban fog menni. Hajrá! Egyébként a volt munkahelyemen egy targoncás 40 év körüli ember is szintén most felvételizik, és ő is most érettségizett.
2018. máj. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Fogjátok már fel, hogy az egyetem nem olyan, mint az ovi meg az általános iskola, hogy csak meghatározott kor között járnak oda az emberek.
2018. máj. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Valaki random 50 évesen dönt úgy, hogy diplomát akár, van egy ilyen ismerősöm, bejár egyetemre. Nem lesz feltünő hogy idősebb vagy. Szintén van aki csak OKJ képzés után jelentkezik, vagy előtte kiutazik pár évre külföldre és utána jelentkezik. Nem leszel egyedül.
2018. máj. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!