Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire megterhelő a mentőzés?

Mennyire megterhelő a mentőzés?

Figyelt kérdés
Fizikailag és lelkileg egyaránt? Nagyon szeretnék mentőtiszt lenni ( lány vagyok) csak főleg a lelki része miatt félek tőle,hogy nem lennék rá képes...

2018. máj. 8. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
15%

El kell hogy szomorítsalak, ma Magyarországon nő nem lehetett mentőtiszt egy mentőautón (hacsak nem vagy orvos).

Barátnőm elvégezte a mentőképzést (2 vagy 3 év volt) és utána amikor munkába akart volna állni tudta meg hogy a végzettségével csak a telefonnál ülhet diszpécserként.


Most a kórházban dolgozik, de azért akkor is rossz hogy kB 13 éves kora óta mentő akart lenni.


Ha kimész külföldre (sógoréknál pl.) ott már szabad a pálya.

2018. máj. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Anyukám mentőtiszt. 12, illetve 24 órás műszakokban dolgoznak. Mivel kisvárosban élünk (kb. 20 ezer fő) ugyan ritka, de vannak szolgálatok mikor nem is kell kimenni, ilyenkor csak bent kell lenni az épületben 'rajtra készen'. Ha ügyes vagy és nagyon érted a szakmát, akkor nem kell a lelki oldala miatt aggódni. Akkor érezni fogod, hogy te mindent megtettél és a legjobb kezekben volt a beteg. Nagy elszántságot követel és biztos háttértudást, de ha mentőtiszt szeretnél lenni, akkor hajrá!

Megjegyzem, ápolóként elmenni 'mentősnek' nem éri meg. A fizetésed sokkal több lesz, mint egy ápolónak, főleg hosszútávon. A fizikai részt illetően, kell azért kis erő, de főként férfi kollégáid lesznek. Például a beteg rakodása stb. sokszor a gépkocsivezető feladata vagy az ápolóé, nőktől nem várják el. Fejben kell nagyon ott lenned!

2018. máj. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fizikailag a hosszú műszakok az igazán megterhelőek, lelkileg már kell az erő. Ismertem mentőst és mesélt sztorikat. Nyilván nem mindegy, hogy merre dolgozol (népesség szám, forgalom stb szempontjából) de azért ha egy balesethez kell kimenni, ahol erősen roncsolódik az ember, ne adj isten egy kisgyermek életéért kell küzdeni az nem kevés lélekjelenlétet igényel.
2018. máj. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2es! Nem hinném, hogy jobban megéri mentőtisztnek lenni. Egy 55-ös mentőápoló E kategóriában van, míg a mentőtiszt F-ben. Elég közel vannak egymáshoz a bérek, viszont a mentőtisztnek jóval nagyobb a kompetenciája, ez által a felelőssége is. Fizetés/felelősség arányt nézve nagyon nem éri meg mentőtisztnek lenni. És még többet is kell tanulni...
2018. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fizikailag - műszakfüggő. Van olyan nap, hogy relax, sziesztázol. 1-2 laza hívás és kész. Van olyan nap is, hogy le sem ülsz enni vagy vécézni; gyalogolsz az erdőben vagy a mezőn, 1-2 órás műszaki mentéses balesetnél vagy a tűző napon/szakadó esőben vagy hóban és fagyban... Szóval légy elég jó fizikai állapotban (nem kell élsportoló lenni :) )


Lelki - vannak nehéz esetek. A legkeményebb ember is megtörik néha. DE ha ez neked való terület ezzel nem lesz gond. Ezért vannak kollégáid, van családod akik megértsenek. Volt olyan esetem, hogy 3 napig nem akartam senkivel beszélni utána... olyan is, hogy az örömtől kiáltani tudnék :D A feltétele az, hogyha neked való akkor bírni fogod... ki kell próbálni :) Annyira nem visel meg engem személyesen a hulla, testrészek, balesetek látványa, mint egy gyerek vagy egy súlyos állapotban szenvedő személy... De azért vagyunk, hogy segítsünk amennyire tőlünk telik :)

2018. jún. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!