Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű szóbeli érettségin...

Középszintű szóbeli érettségin lehet kérvényezni, hogy ne a saját tanárom vizsgáztasson?

Figyelt kérdés
Rossz viszonyban vagyok az osztályfőnökömmel, aki a magyart és a németet tanítja nekem és attól félek, hogy ez befolyásolni fogja a szóbeli feleletem osztályzását. Ma is történt egy incidens ahol felszólított, hogy magyarázzam meg mi a groteszk műfaj és bármilyen jól belekötott olyan apróságokon, hogy ,,stílus"-t mondtam (ahogyan ő az előző órán megfogalmazta) egy másik kifejezés helyett amin neki is gondolkodnia kellett, csak azért, hogy be tudjon szólni a pontatlanságomra, eleve azért szólít fel, hogy megpróbáljon beszólni. A kérdésem az, hogy lehetséges-e független vizsgabizottságot kérvényeznem helyette. Úgy látom, hogy az esélyeimet megsokszorozná. Másokkal is vannak problémái az osztályból, de engem sokkal gyakrabban lát a német miatt.

2018. ápr. 26. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem mondom, hogy elméletileg ki van zárva, de gyakorlatilag igen. Olyat biztos nem fognak csinálni, hogy a saját osztályoddal érettségizel, és külön hozzád kirendelnek egy másik magyar-német szakos tanárt. Maximum azt kérvényezhetnéd, hogy a párhuzamos osztállyal érettségizhess, de akkor az összes tanár az ő tanáraik közül kerülne ki, és nem is biztos, hogy megengedné az igazgató. Külső, iskolán kívüli bizottságnál nem érettségizhetsz.
2018. ápr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont fordítva: elméletileg van kizárva. Gyakorlatilag lehet próbálkozni... Másik osztályba most már nem oszthatnak, áthívhatnak egy másik tanárt, de kicsi az esélye. Független bizottság év végi osztályzásnál, ill. javítóvizsgán van. Az érettségin nincs ilyen, mivel az eleve bizottság előtt zajlik, a tanárokat pedig az igazgató osztja be.
2018. ápr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgaszabályzat szerint:

14. § (1) * A megbízást a vizsgabizottság elnökének, a felügyelő tanároknak, a vizsgáztató tanároknak, a vizsgabizottság jegyzőjének és a helyetteseknek írásban, a tanév rendjében meghatározott első írásbeli vizsganap előtt legalább két héttel meg kell küldeni, illetve át kell adni.


Vagyis most már biztosan nem lehet semmit tenni, nála fogsz vizsgázni. Belül vagyunk a két héten.

#2

2018. ápr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as, nálatok ennyire betartják a törvényt? Errefelé úgy kezdjük meg az emelt szintű szóbeliztetést, hogy még nincs a kezünkben a kormányhivataltól a megbízólevél. Volt, hogy az elnöki megbízást már az írásbelik megkezdése után kaptam meg! Az iskolában meg aztán végképp nem adják ki két héttel előbb.

Amúgy vis major esetben simán átrakják későbbi bizottságba a vizsgázót, ha aznap ment a hasa.

2018. ápr. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ilyenek velem is voltak, és az elnöki felkészítőn el is magyarázták a bizonyítványt, miért, de attól még ez a szabály.
2018. ápr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Én úgy tudom olyan ember vizsgáztathat, aki tanított. Nálunk például akik bioszfaktosok voltak ugyebár két ember is tanította őket (az alapórás meg a faktos tanár), így választhattak a kettő közül. Illetve a magyar szóbelimen mindkét magyartanárnőm jelen volt, az egyik csak pár hónapig tanított utolsó évben, míg a másik több évig. Nem tudom be mernék-e próbálkozni olyasmivel, hogy olyan, a gimiben tanító tanárt hívnék meg, akivel jóban vagyok (és esetleg tanít is), mert az ofődnek biztos nem tetszene ez a dolog, és biztos nem állna hozzá rugalmasan. Fellebbezni meg mindig lehet..
2018. ápr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Én úgy tudom olyan ember vizsgáztathat, aki tanított."


Rosszul tudod. Olyan ember vizsgáztathat, aki az adott tantárgy tanítására jogosult, és az igazgató megbízza a vizsgáztatással.

Fellebbezni csak szabálytalanság ellen lehet, a szóbeli pontszám ilyen módon nem módosítható.

2018. ápr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6-os, az érettségi nem vendégség vagy esküvő, hogy az ember kedve szerint meghívjon vagy akár felkérjen embereket.

Fellebbezni, ahogy már írták, szóbeli pontszám ellen nem lehet, csak a vizsgaszabályzat megsértése ellen.

2018. ápr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem rosszul tudom, szimplán ahány iskola, annyi "szabály", nem hiába írtam példával a gondolataimat. ;) És mivel nemrég érettségiztem, nem hinném, hogy a memóriámmal lenne a gond. Nálunk szerencsére nem ilyen merev szabálykövető a tanár kar, persze fújják kívülről a törvényeket, de jó tanár lévén emberből vannak ők is, azt nézik az adott körülmények között mi a jobb a gyereknek, nem hogy mit mond a tizenkettes törvénykönyv százhúszas törvénycikkelye. Amúgy a vizsgabiztosunk sem talált semmi szabálytalanságot, sőt, sok gimis tanárom volt már vizsgaelnök, úgyhogy nem hinném, hogy rosszul tudnának valamit a gimimben.
2018. ápr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ebből az egészből annyi igaz, hogy a te iskoládban a te érettségiden olyanok vizsgáztattak, akik tanítottak. Ezt nem is vonta senki kétségbe. Csakhogy nincs ilyen szabály, és ezt a tapasztalatot nem lehet általánosítani. Ezért a kérdező számára ez nem releváns információ, csak a te élménybeszámolód.
2018. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!