Hogyan tudnék hatékonyan tanulni?
Esetleg itt nézz körül:
https://www.youtube.com/results?search_query=hat%C3%A9kony+t..
Először is színezd ki az adott fejezetet, mert ez segíthet a memorizàlásban.
Nagyon sok ember, rajz alapján tud inkább tanulni. Tehát rajzold le kb. Hogy miről szól az anyag. És csak ránézel és tudod.
-A címszavakat jegyezd meg és hozzá a kulcsszavakat.
-Én úgy szoktam, hogy elolvasom kijegyzetelem megkeresem belőle a lényeget. Megint elolvasom megpróbálom felmondani. És utána megint elolvasom h mit hagytam ki,mit mondtam rosszul. Aztán próbálom gyakorolni azokat, amelyek nem igazán mentek. Az írás nagy segítséged lehet!
-Olvasd el, írd le (először nem kell fejből)
Amikor ez sikerült, akkor már fejből csináld.
-Egyél közbe valamit, csokit, gyümölcsöt, magvakat, diót, szőlőcukrot stb. Hátha serkenti az agyat xD
Kávézni is szoktam mert az engem megnyugtat.
-45 percig tanuljad az anyagot és utána 15 perc szünetet hagyjál magadnak. De tényleg pihenjen akkor az agyad, ne a telefonodat birizgáld és sms-eket olvasgass! Pl. Menj el sétálni vagy beszélgess valakivel.
-Osszd be szépen az idődet, nem kell egyszerre az egész tételt megtanulnod, szépen próbàld beosztani az idődet hogy ne csak a tanulással menjen el.
-Szellőztess ki a szobádba, hátja jobban fog az agy. Vagy ha teheted menj ki a friss levegőre, ha szépen süt a nap milyen jó lehet kint tanulni a kertben:)
A válasz 45%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5 Időpont márc. 31. 15:47
Privát üzenet Ez a te válaszod.
Az ismétlés a kulcsa mindennek. Leírom, hogy én hogy csinálnám. Ha pl van töriből 20 tétel akkor 1.nap megtanulok 5öt, 2.nap megint 5öt, harmadik nap ismétlés, 4.nap újabb 5 tétel, 5.nap szintén. 6.nap ismételni a 4-5.nap tételeit, 7.nap pedig az egészet ismételni. Így 1 het alatt megvan egy tárgy. Ha ez a tempó túl lassú, akkor simán lehet a napi adagot növelni. A tételeket pedig úgy szoktam, hogy elolvasom egybe az egészet majd kiemelem színessel a lényeget. 3.átolvasásra kiírom vázlatpontokban az egészet egy kis lapra, de tényleg csak a kulcsszavakat, hogy tudjam, hogy egy tételhez mi tartozik. Utána pedig elkezdem visszamondani magamnak és ezt addig ismétlem, amíg legalább 2-3 alkalommal nem sikerül hibátlanul. Ismétléskor egyből megpróbálkozom az egészet visszamondani, ha nem sikerül, akkor a kis lapon lévő szavakat megnézem és úgy mondom vissza, végül átolvasom az egészet. NEKEM ez a módszer válik be leginkább. De pl van egy ismerősöm, aki először minden egyes tételhez tanul 5 mondatatot, majd megint 5öt, és így tovább. Ez azért jó, mert így nem lesz olyan, hogy egy tételből egyáltalán nem tud semmit viszont jó jegyet így nehezebb szerezni.
De a legeslegfontosabb az ismétlés, az alvás és az, hogy megtaláld a neked legoptimálisabb tanulási módszert. A vizsga előtti 2-3napra már ne tervezz semmi új anyagot, akkor már csak olvasgatsd a tételeket.
A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5 Időpont márc. 31. 15:54
Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Érettségi?
Milyen tárgyak tételeinek megtanulása okoz problémát?
Én gépészmérnöknek tanulok, ezért csak reál tárgyaim vannak plusz közgáz/menedzsment...
Nekem az a módszerem, hogy a jegyzeteimet és a tanárok jegyzeteit átolvasom és mégegyszer kijegyzetelem A4-es írólapra, jól látható tintával, nagy betűkkel (átláthatóság miatt). Összegyűjtöm az összefüggéseket, és tulajdonképpen csak kulcsszavakat tanulok meg, amiktől eszembe jutnak az olvasottak, képletek, ábrák, diaggramok...
Fontos, hogy sok folyadékot igyál (de ne energia italt!), gyakran szellőztess és óránként tarts pár perc szünetet (de ez idő alatt ne a telefont nyomkodd!).
Nyugi! Én is úgy vagyok vele, hogy már azt se tudom mit tanultam a múlt héten, de ha előjön egy feladat, akkor eszembe jut, hogy tényleg ezt tanultam, ez a vesztesége Bernoulli-egyenlet. Legfeljebbb ráguglizok, hogy is volt a képlet...
Amikor én érettségiztem, a történelmet úgy tanultam meg, hogy megvettem ezt a tételes könyvet, 2szer-3szor átolvastam és mnden tételből készítettem egy-egy rövid jegyzetet (fontosabb események, személyek, hely, hányadik század), vizsgán lehetett atlaszt használni. Középszinten ez elég volt az ötöshöz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!