Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mindenkiben van kisebbrendűség...

Mindenkiben van kisebbrendűségi érzés?

Figyelt kérdés

Üdv!

Első féléven túllévő egyetemista vagyok. A kérdést azért fogalmazódott bennem mert ülök és azon gondolkozom hogy pl egy BME-snek mennyivel nehezebb lehet, és mennyivel többet szenvedhet én megy egy (BME-hez képest) ,,no name" egyetemen ilyen 3.5 ös átlaggal vagyok.


Vagy hogy még semmit nem értem el, és mások már mennyivel előrébb vannak egy adott tanulmányban, szakmában stb.


Más is érzi így, vagy érezte?



2018. febr. 24. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon értem ezt a nagy BME kultuszt. Az egész oktatási rendszerünk rossz (ezt számszerűsített adatok bizonyítják). Attól, hogy valakit szétszivatnak egy ilyen rendszerben nem lesz jobb, nem fog többet érni a diplomája sem. Főleg az informatika és műszaki területeken, ahol a tapasztalat a mérvadó, az hogy mennyire értesz hozzá (vagy mennyire nem).


Az meg, hogy mások mennyivel vannak előrébb. Hát nyilván korábban kezdték, mint te. Érettségi után ez szerintem a legtöbb embernél előjön, hogy egy szakasz lezárul és úgymond ismét egy hierarchia aljáról kell elindulni felfele. Az ember azt gondolná, hogy mekkora szó ha valaki felvesznek az egyetemre. De így MSc után átgondolva, hogy mennyi mindenen kellett végigvergődni...a felvételi csak épphogy a jéghegy csúcsa volt.

2018. febr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
Igen, én a BME-n csinálom a doktorimat, de nagyon sokszor ugyanezt érzem. El kell terelni a gondolatokat.
2018. febr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Igen, nagyon sokáig éreztem így. Én is anno egy "büfészaknak" titulált szakon kezdtem el, mert az érdekelt akkor a legjobban. Sokáig volt kisebbségi érzésem, amiért a barátaim jobb, nehezebb szakokra jártak, és én meg úgy láttam, hogy ezzel a diplomával semmire nem megyek. Rövid ideig még depressziós is voltam. Az egyetemet már nem akartam ott hagyni, mert 4 féléven túlvoltam (összesen 6 félév). Későn kaptam észbe.


Aztán elhatároztam, hogy változtatok. Elkezdtem magam képezni, neten tanultam, olvastam más témák iránt. Eldöntöttem hogy küzdök hogy jobb legyen. Sokszor nem jártam be értelmetlen előadásokra, helyette otthon képeztem magam.

Most fogok végezni ugyan azon a szakon, de már szereztem gyakornoki állást, mivel megvolt a megfelelő tudásom egy gyakornoki pozihoz. Szeptemberben újra kezdek egy szakon, ami tényleg érdekel.


Szóval az alényeg, tűzz ki magadnak célokat, ne hasonlítsd magadat másokhoz, és ami még fontos: Képezd magad! Az egyetemi oktatási rendszer hibáiról írtak előttem is, fontos az önképzés, mivel az egyetemen sok értelmetlen tananyaggal tömik a fejedet.

2018. febr. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, és az egyetemi csoporttársaidon kívül a kutyát nem fogja érdekelni, milyen átlagod van.
2018. febr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!