Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen olyan mérnöki szakmák...

Milyen olyan mérnöki szakmák vannak amihez nagyon mély fizikai ismeretek kellenek?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsi vagyok,mert úgy tudom,hogy mivel a mérnökök alkalmazzák a fizikát ezért nem tanulják olyan mélyen(nem leszólásból),de melyek azok a mérnöki szakmák amikhez a legtöbb,és legmélyebb fizika kell? Válaszokat előre is köszönöm! 13/F

2018. jan. 4. 14:43
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Oké,csak nem értem miért az él a köztudatban,hogy a mérnöknek sok köze van a fizikához.
2018. jan. 4. 18:07
 12/20 anonim ***** válasza:
50%
Figyelj már, átrágtad a 3 Budót? Az szerinted nem fizika? Az volt az első évben villanykaron. Mintegy mellékesen. Az kétségtelen, hogy a mérnök a szürke hétköznapjaiban a fizikának csak bizonyos aspektusaival foglalkozik, általában alacsony szinten - és miközben a teakonyhában keni a vajat a zsömlére, akkor még azzal sem. Én nem látok akkora különbséget a "műszak" meg a fizika között.
2018. jan. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nem nem rágtam át a Budót,de az Akdémiai kiadós Fizikát megrendeltem és most is várom :D

Én csak azt állítom,hogy mivel sokan azt hiszik,hogy a mérnököknek töménytelen mennyiségű fizika van a gyereket aki imádja a fizikát és értettségi előtt áll arra ösztönzi,hogy menjen csak mérnökire mert ott majd lesz bőven fizika.

2018. jan. 4. 18:44
 14/20 anonim ***** válasza:
43%
Villamosmérnökként főleg matek, logikai és villamossági dolgokat tanulsz egyetemen, fizikát ehhez képest keveset. Viszont ha nagyon fizikával akarsz foglalkozni, akkor elmész egy céghez a szenzoros csoportba, a szenzor az tulajdonképpen egy kis alkalmazott fizika. Ha szétnézel a lakásban, és látsz egy digitális hőmérőt, vagy mérleget,esetleg a bicikliden is észreveszed a sebességmérőt, az mind-mind szenzor, különböző fizikai hatásokat alakítanak elektromos jellé, és azok változását mérik :) Én pl utóbbi időben magnetorezisztív érzékelőkkel foglalkoztam, szerintem bazi érdekes, ahogy a mágneses tér hatására kvantummechanikai effektek alapján változik egy komponens ellenállásértéke. Ha ez is kevés akkor meg menj doktorira, vagy fizikusnak. Meg lehet találni azt a területet amit szeretsz csinálni.
2018. jan. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
35%
Nincs olyan mérnöki terület, ahol nagyon alapos fizikai ismeret lenne szükséges. Jómagam és párom is több diplomás mérnökök vagyunk, különböző területen, illetve a legtöbb ismerősünk szintén mérnök, különféle területekről. Mindezek alapján állítom ezt. Persze vannak eltérések. Pl. egy szoftvermérnök esetén gyakorlatilag nulla fizika szükséges, de mondjuk egy építőmérnök esetén már szükséges némi fizikai ismeret, de még ezen a területen is nagyon minimális tudás kell, és az is a fizika csak egy pici szegletéről. De ma már a legtöbb olyan számítást, ahol fizikai ismeret lenne szükséges, számítógépek végzik. Tehát tényleg nagyon minimálisra van csökkentve a fizika ismerete.
2018. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
48%

Ha a gyerek imádja a fizikát, akkor azért küldik mérnöki szakra, mert ott van valamennyi szükség a fizikai ismeretekre (más szakokhoz pl. a bölcsész szakokhoz képest) és még jól is fizet. Ráadásul egy általános vagy középsikolás diáknak nincs rálátása arra, hogy mit is jelent a “nagyon mély fizikai ismeret”, ezért az amiért általánosban lelkesedik lehet, hogy kielégítő mélység neki. Nem lehet mindenkit kutatófizikusnak küldeni, aki a fizikát szereti.


A legtöbb mérnöki területen egyébként el lehet menni kutatói irányba is és ott szükség lehet a fizikai ismeretek bővítésére tetszőleges mértékben/mélységben.

2018. jan. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Én értem,hogy jól fizet,de van olyan gyerek(megintcsak nem magamra gondolok) akin látják,hogy jobban izgatja a fizika annál,hogy elmenjen mérnöknek,de csak azért mert baromira jól fizet nem tágítanak a véleményük mellől. Én értem,hogy nehéz fizikusként becsületesen megélni,de véleményem szerint aki nagyon elkötelezett annak sikerülhet abból is megélni.
2018. jan. 7. 13:34
 18/20 anonim ***** válasza:
50%
Igen, ebben igazad van, létezhet ilyen gyerek és lehetséges, hogy valaki fizikusként lesz boldog, viszont a legtöbb szülő nem kompetens ebben a kérdésben. A felnőttek nem egy nagy homogén csoport, ők is tévedhetnek. Mivel az általad feszegetett témakör viszonylag szélsőséges, kevés ember érzi jól benne magát, így sokan fogják ellenezni és helyette más, jobban elterjedt vagy népszerűbb szakmát fognak ajánlani helyette.
2018. jan. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Pontosan!
2018. jan. 7. 16:19
 20/20 anonim ***** válasza:
88%

Hát "nagyon mély" még egy fizikusnak se biztos, hogy kell, kivéve, ha elméleti.

Én villamosmérnöknek tanulok, mindig is szerettem a fizikát, szerintem egy mérnöknek a fizika alapműveltség. Nem azon van a hangsúly, hogy mennyi mozgásegyenletet fogsz felírni, vagy hogy naponta hány Laplace-Poisson egyenletet oldasz meg. De igenis tisztában kell lenni az alapvetésekkel. Nekünk volt 2 félév fizika, az első amolyan középiskola emelt szint (mechanika, hőtan), a másodikban már voltak integrálok, deriválás (elektrodinamika, optika, modern fizika). (A Schrödinger egyenletet is vettük, igaz szerintem sokaknak fullhomály volt, mert matematikában még nem tartottunk ott.) És volt egy félév Elektromágneses terek, az kicsit nehezebb volt, sokan elbuktak rajta, pedig "csak fizika". Igaz inkább mérnöki szemszögből, de megvolt minden, amit akár egy fizikus szakon is hallhatsz (Maxwell-egyenletek, vektorpotenciál, inhomogén hullámegyenlet, stb.). És vannak akik villamosmérnökként ilyenekkel foglalkoznak (numerikus térszámítás). A mechanika pedig fontos, hogyha mondjuk egy robotkart kell szabályozni/irányítani, annak a mozgásegyenlete sem triviális (Lagrange-függvények, hipermátrixok, Euler-Lagrange-egyenlet, stb.). És vannak olyan mérnökök akiknek nincs ilyen szinten szükségük rá, mert csak programozgatnak. De a kutató-fejlesztő mérnököknek igenis elengedhetetlen a fizika tudás.

2018. jan. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!