Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi szükséges ahhoz, hogy...

Mi szükséges ahhoz, hogy tanárként nyári tábort vagy tanfolyamot szervezzek a tanulóimnak?

Figyelt kérdés
Általános iskolai tanár vagyok, és szeretnék egy 3-4 napos "tábort" szervezni a tanulóimnak. Úgy értve, hogy minden reggel összegyűlnénk, nekilátunk annak, amit terveztünk, majd este mindenki hazamenne. Szóval nincs szó ottalvásról. Mi szükséges ehhez, milyen engedélyek, stb? Egyébként ingyenes lenne.
2010. máj. 30. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha ingyenes, és nem ottalvós, akkor szerintem semmilyen engedély. Egyébként gratulálok. Kellemes időtöltést!
2010. máj. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2010. máj. 30. 16:18
 3/11 anonim ***** válasza:

Annyira megörültem, mikor megláttam a tábor szót. Keresek már vagy egy hete, és sehol nem találok! :(

Nem tudnál nekem ajánlani valamit?

20 éves lány vagyok, és mindegy, hogy milyen tábor, tanulós, sportolós, zenés, akármilyen lehet, csak szeretnék barátkozni, és kikapcsolódni.

Előre köszi, és bocsi, hogy nem a kérdésedre válaszoltam, azt sajnos nem tudom.

2010. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt csak az iskolával kéne leszervezned. (Gondolom, akkor az iskolában lennének a foglalkozások). Tantestületi értekezleten, vagy valami hasonlón felvetheted az ötletet. Viszont étkezést mindenképpen kell biztosítani (azt hiszem hármat, ebből egy meleg étkezés), szóval azon mindenképpen gondolkodj, hogy ezt hogyan lehetne megszervezni. Ha van menza a suliban, akkor nincs gond, viszont az árát akkor is elő kellene valamiből teremteni (minimális részvételi díj, vagy ha szerencséd van, az iskola támogatja majd). Meg azt is találd ki, hgy mi lenne a tábor tematikája, témai, milyen foglalkozások lennének. Mert ha pl. kézműves foglalkozást tervezel, ahhoz is van anyagköltség...

Ált. suliban nálunk is voltak ilyen napközis táborok, de ingyenes egyik sem volt. (Tudom, itt nem az anyagiakról van szó, de ha belegondolsz, ingyen semmi sincs, még egy ív kartonlapért is fizetned kell..)

2010. máj. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Húú.. ezer bocs, de egyáltalán nem tudom, hogy milyenek vannak. :S

Az igazság az, hogy leköszönő tanár vagyok a suliban, és ezzel akarnék kedveskedni a gyerekeknek búcsúzásul, mivel tudom, hogy a téma érdekelné őket.

2010. máj. 30. 16:27
 6/11 A kérdező kommentje:

Na, az étkezés megszervezése rázósabb lenne.

Egyébként egy meteorológiai táborról lenne szó.

2010. máj. 30. 16:34
 7/11 anonim ***** válasza:
3-4 naposhoz nem hiszem, hogy engedély kell, mert ezt nem lehet tábornak nevezni. Ez egy egyszerű társasági program. Neked kell végiggondolnod az időbeosztást, hol lenne, hol ebédelnétek, ha azon felül akar valaki enni, akkor majd hoz magával vagy vesz. Ha lakásban van, akkor ugye ott van WC, ha máshol, akkor azt is végig kell gondolni, hogy van-e. Ki kell kalkulálni a költségeket, számlával igazolni a vásárlásokat, a szülőkkel minden helyszínt és elfoglaltságot pontosan, írásban ismertetni. 12 gyereknél többet nem vállalhatsz, mert nem tudsz rájuk vigyázni.
2010. máj. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

12 gyerek... örülök, ha 7-8 összejön. :)

2010. máj. 30. 18:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon aranyos tőled... Esetleg nem kell egy kisegítő lány a gyerekek mellé? :D

Nem kérnék érte semmit, csak én segítenék, meg kikapcsolódnék. :D


(Én kérdeztem a táborral kapcsolatban.)

20/L

2010. máj. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
20:35 légyszi írj privit! :) Majd megbeszéljük.
2010. máj. 30. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!