Hogyan működnek a kollégiumok?
Egyetemtől függő, és én nem a SOTE rendszerét ismerem, azt tudom elmondani, hogy itt hogy megy. Nézz utána a saját karodat illetően annak a honlapján, vagy esetleg a Kari Hallgatói Képviselet oldalán.
Nálunk gólyaként vagy a szociális helyzeted alapján kaphatsz kolit, vagy tanulmányi alapon. Tanulmányi alapon a felvételi pontod alapján, nálunk az átlagban 390-es felvételi ponthatárok mellett (több szaké a koli), 470 volt a koli ponthatár, amikor érintett voltam az ügyben. Szociális alapon leginkább az egy főre jutó jövedelem számít, de pluszpont jár azért is, ha messze laksz, testvéreid vannak (bár ez az egy főre jutó jövedelembe számít be jobban), vagy egyéb szociális rászorultságod van (árvaság, félárvaság, stb.). Nálunk 80000/fő jövedelem felett már mínusz pont jár, tehát az egyéb jogon szerzett pontjaid csak csökkennek.
Gólyáknak augusztusban kell jelentkezni, internetes formon keresztül. Ha szociális alapon vesznek fel, akkor szeptember elején be kell mutatnod élőben is az összes papírodat.
11650 Ft a havi kolidíj, a rosszabbik koliba 9000. Emellett kellene az internetért is fizetni félévente 6000-et, de mióta itt vagyok ezt még soha nem hajtották be rajtam, nem működik a rendszer.
Ha elsőre nem jutsz be, várólistára kerülsz, és itt általában legkésőbb szeptember végére bekerülsz arról is. Ilyenkor már szobatársat, és kolit se választhatsz, ahol van hely, oda raknak be.
Későbbi félévekben tanulmányi átlag, szociális helyzet, vagy közösségi tevékenység alapján lehet bekerülni, a legtöbben tanulmányival kerülnek be (80%).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!