Diszkalkuliára kaphatok felmentést?
Mi lenne ha inkább pótolnád egy magántanárral az lapokat?
Ne hogy azt hidd diszkalkuliásként nem kell matekozni. Csak éppen másképp kell. S az annak aki ilyen tanulási nehézséggel szenved annak azt jelenti,hogy ez a tárgy kétszer-háromszor annyi energiájába kerül mint neked segg hülyének. Vagyis inkább azon légy, hogy az lapokat tisztázd valakivel.
A diszkalkúlia vizsgálatot nem "segghülyék" végzik. Egyből lebuknál, hogy te simán "hülye" vagy és nem diszes. Ha meg mégis valami módon sikerülne megfektetned őket előírják, hogy járj fejlesztő foglalkozásokra.
Szerintem inkább fogadj fel egy magántanárt és kezdjétek el előről az alapoktól.
Üdv: egy diszkalkúlia tanfolyamot végzett gyógypedagógus
Igen, felmentheted magad, anno én is érdeklődtem ezügyben, merthogy egy teperős elit gimiben már az év végi kiszenvedett kettesnek is örültem matekból... :P
Nekem azt mondták, hogy ha tényleg kiderül, hogy diszkalkuliám van, nem szerezhetek érettségit, így egyetemre sem mehetek. "Ez van" - mondtam magamnak, és tovább tepertem a matekkal. Végül ponthatáros kettessel átcsúsztam az érettségin, azóta három diplomám is van... :)
Ja, a kép úgy teljes, ha leírom, érettségi óta egy fél percet sem foglalkoztam matekkal, poénból azonban megírtam a tavalyi matekérettségit. Négyesre. :P Szerintem ne félj, ez az "érettségi" olyan szinten le van butítva, hogy gyakorlatilag lehetetlen megbukni rajta! :)
Szia,
igen kapsz felmentést nem csak az órákról de az érettségin is érvényes orvosi igazolással.
viszont matek helyett választanod kell egy tantárgyat amiből érettségizel
Diszkalkúlia
A számolási zavar tünetei:
A gyereknek feltűnően sok időre van szüksége a számolási feladatokhoz,
és nagyon hamar kimerül ezek megoldása közben.
A mennyiségeket, számokat, nagyságokat, formákat és a távolságokat hibásan, rosszul ítéli meg. A számfogalom és a fizikai mennyiség közötti összefüggést nem érti meg.
A számolási szimbólumokat - plusz, mínusz, szorzás stb. - nem mindig ismeri föl, illetve fölcseréli ezeket egymással. Az intenzív gyakorlás ellenére sincs érdemi haladás, amit megtanul, azt nagyon gyorsan elfelejti, számjegyeket hagy ki.
Nehézségei vannak a tízes számkörből a százasba, ezresbe és így tovább való átlépésnél, valamint a számsorok folytatásával.
Bizonyos számoknak a számjegyeit felcseréli, például a 67-et és a 76-ot és a nagyon hasonlóan csengő számokat - pl. a 19-es és a 90-et. A másoláskor sokszor hibázik a számok leírásánál.
Fejszámoláskor nem tudja megjegyezni a közbülső eredményeket.
Ha térben, vagy időben lezajló folyamatokat kell visszaadni, akkor ezek érzékelésével és megfogalmazásával problémái vannak.
Ha szöveges feladatot kap, vagy a számtanpéldához kiegészítő szöveg is van, akkor sokkal nehezebben tudja megoldani ezeket a példákat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!