Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdálkodási és Menedzsment...

Gazdálkodási és Menedzsment szak VÉLEMÉNY? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Üdv! Középiskolás tanuló vagyok, már a vége fele járok. Eddigi olvasottak alapján nagyon szimpatikus a gazdálkodási és menedzsment szak. BGE-n gondolkodom. Amit rólam tudni kell, inkább gyakorlatiasabb vagyok. Utálom magolni. A vállalkozással kapcsolatos dolgok érdekelnek. Saját vállalkozás indítása, evvel kapcsolatos jogi dolgok. Minden nap, amikor van egy kis szabadidőm van, saját vállalkozáson filózok. Szerintetek tetszene nekem a BGE? Ha nem akkor melyik iskolát ajánljátok(BP-n)? Nem az a "szorgalmas", típusú vagyok. :)

2017. aug. 21. 23:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, szerintem az előbb is írtam, hogy nem bízok mindent az iskolára. Az iskola majd felkészít... Még nem érettségiztem, még 2 év, de most sokkal jobban értek a pénzügyekhez, gazdasághoz, és a politikához is. Az középsuliban egyiket se fogom tanulni. Ilyen tudás nélkül megkapom az érettségit. Elvileg "érett" leszek az életre. :DD Lehet, hogy művelt leszek (lásd: irodalom), de attól nem lesz pénzem. Nincsenek irreális elvárásaim a felsőoktatással szemben, de szerintem nem úgy működik, hogy ott ülök 4 évig, és utána mindenhez érteni fogok. Előtte, közben, és egyetem után is folyton képezni kell magamat. Az iskola, csak alapot ad. Attól, hogy kitűnő tanuló vagy, azt csak azt jelenti, hogy szorgalmas vagy. Nem azt, hogy okos. Szorgalmas vagy, suli után tanulsz 4-6 órát, és máris kitűnő vagy. Ennyi. Másik lehetőség, okos vagy, és suli után tanulsz 1-2 órát, és 4es 5ös leszel. Aki szorgalmas menjen jogásznak, doktornak. Lehet, hogy nem vagy kitűnő, de előbbre akarsz jutni, teszel érte, akkor sikerülni fog. Végezetül, csak hogy 2 szélsőséget mondjak. Két ismerősöm van(nálam 30 évvel idősebbek). Egyiknek 2 diplomája van, másiknak 8 általánosa. A 2 diplomás keres nettó 240eFT-tot, másik pedig milliókat. Lehet, hogy a második nem tisztességek teljesen, de mégis jóval jobban és. Ő előbbre akart jutni. :)
2017. aug. 24. 15:11
 12/18 A kérdező kommentje:
vélemény?
2017. aug. 24. 15:31
 13/18 anonim ***** válasza:

Egyszerű a megoldás, kérd meg az ismerősödet, aki milliókat keres, hogy tanítson ki a szakmájára.

De az is lehet, ha ez az ismerősöd egyetemet végzett volna, akkor nem milliókat, hanem tízmilliókat keresne, nem?

2017. aug. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#7 hülyeséget beszél. Ment is a piros kéz. A gyakorlatias oktatás sokkal hasznosabb annál, minthogy teletömjék az ember fejét lexikális tudással, aminek a felét úgyis elfelejti. Főleg mert nem érti hogy működik ez a gyakorlatban, mivel csak könyvben olvassa az egyetemen. Én külföldön élek és itt a legtöbb egyetem legtöbb szaka gyakorlatiasan oktat. Nemcsak azért jobb, mert a diákok szeretnek órára járni, hanem mert nem úgy mennek már céges gyakorlatra sem, hogy lövésük sincs hogy kéne alkalmazni a könyvben olvasottakat. Voltak náluk magyarok is, de hamar megszabadult tőlük a főnök, mert hiába voltak diplomások, fele annyit nem tudtak a gyakorlatban, mint egy itteni. Lehet hogy Magyarországon mindenki elvan ájulva pl. a BME-től, BCE-től, de világszinten max közepesnek számítanak.
2017. szept. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

# 14


De a közgazdaságtan alapjai 100 év múlva is ugyan azok lesznek, azt az ügyviteli szoftvert pár év múlva meg már kutya sem használja.

Az alapok tényleg fontosabbak, erről szól Orosz László nagy port kavart videója a youtubeon, szerintem mindenki látta :D

Egy jó elméleti alapokkal felvértezett, jó képességű ember meg bármikor elsajátítja az épp aktuális hülyeségeket, ahogy te is írtad 1 hónap alatt megtanulták azt, amit ti egyetemen nem tudom hány félévig nyomattatok. Aztán gondolom túloztál is, és jó lesz az 2 hétnek is.


Az egy dolog, hogy te személy szerint alig várod, hogy elfelejtsd a mikroökonómia tételeidet a bge gazdmen diplomád után, de mondjuk aki alkalmazott közgázra megy, makroökonómiai elemzéssel akar foglalkozni valami kutatóintézetben vagy a MNB-bél, akkor ő igen is normálisan meg akarja tanulni ezt a könyvelőszoftverek nyomogatása helyett.


Egyébként lehet paranoiás vagyok, de valami eszméletlen propaganda megy a BGE mellett és a BCE ellen ezen az oldalon. Beépített marketingesek? Arról nem beszélve, hogy nagy kamu, hogy a BCE-n semmi szoftvert nem tanulunk és 0 gyakorlatorientáltság van... Pénzügyi labóratórium van bloomberg terminálokkal, amit minden Hedge-Fund-nál használni kell, és csak a Corvinusnak van ilyen, MIRŐL BESZÉLÜNK? :DDDD Ugyan úgy megtanuljuk a SAP-ot, Excel-t felsőbb szinteken (makrók, pivot), adatbáziskezelést, meg minden ilyet ami manapság kell egy multis melóhoz, szóval nem tudom miért kell hazudozni.

2017. szept. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
44%

Én a BCE-n kezdtem az egyetemet, második év végén mentem át a BGE-re. Életem legjobb döntése volt.

Az oktatás színvonala fényévekkel a Corvinus felett volt. Lehet, hogy akadémiai szinten a BCE-n jobb oktatók vannak, és szakmailag nagyobb koponyák, de arra, hogy egy alapképzést elvégezzen valaki, nem feltétlenül erre van szükség. Valószínű, hogy kevesebb akadémikus rohangált a BGE-n, de az első héten annyi jó tanárral találkoztam, amennyihez a BCE-n összesen nem volt szerencsém. Egyszerűen élvezet volt az órájukon ülni.

Másrészt ott senkiben, vagy legalábbis sokkal kevesebbekben van meg ez a sznob elitizmus, mint ami a BCE-n volt. Tanárok és diákok részéről egyaránt.

Harmadrészt a falra másztam a túltolt politikától a Corvinuson. Egyik gyakorlatvezetőm 20 percen keresztül ecsetelte, hogy a budapesti olimpia lehetne a legjobb ennek az országnak, a szakmai érvelése pedig kifulladt abban, hogy "inkompetens majmok" állítják csak az ellenkezőjét. Gratulálok. Egy előadó pedig minden második óráján felhozott egy-egy olyan poént, hogy "de szerencsére már nem a szocialisták kormányoznak". Egyszer-egyszer jó ez, meg érdekelt volna, hogy szakmai szempontból miért gondolják így, de semmit nem tudtunk meg azon túl, hogy a tisztelt tanároknak ilyen a politikai beállítottsága. Jelzem, egyik esetnek sem volt köze a kurzus egyébkénti anyagához.

Ezek mondjuk jópár éves történetek, azóta a saját vállalkozásomat viszem, és alkalmaztam már BGE-st is, és BCE-st is. Nem akartam abba a hibába esni, hogy elvből nem alkalmazom ezt, vagy azt, mindenkinek ugyanannyi esélyt adtam. Mára ez megváltozott. Tudom, hogy nem szabad általánosítani, de amikor már a 6. BCE-t végzett emberkét kellett kirúgnom azért, mert a munkához való alázat szikráját se mutatta, de 2 héten belül biztos említett valami olyasmit, hogy "ti nyilván nem tanultátok ezt, vagy ezt, de nálunk mindenki tudja..." miközben Gipsz Jakab meg egy Metropolitan-ról jőve tudta produkálni azt, hogy hogyan kell eurokomform módon viselkedni, akkor érdemes elgondolkozni, és a BCE-s önéletrajzokat a kupac legaljára tenni. Úgyhogy ma már azt vallom, hogy a Corvinus valóban nem rossz egyetem, de messze középszerűbb, mint amennyire mondja magát, és emberileg sokkal kevesebbek azok, akik onnan jönnek. Nyilván nem reprezentatív a minta, de az elmúlt 3 évben nekem ez pont elég volt, hogy egy ideig ne is akarjak BCE-st alkalmazni.

2017. szept. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Látom szárnyal a fantáziád. Magadtól jönnek ezek, vagy valamilyen szerrel is rásegítesz?
2017. szept. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

# 16


Jaj egyem meg, hogy álmodozik az érettségijével.

2017. szept. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!