Gazdálkodási és Menedzsment szak VÉLEMÉNY? (Többi lent)
#1: Most ajánlod a BME-t, amikor a dékánt kirúgták és 40 oktató jön el onnan a szar helyzet miatt? :D
Én a BGE-t ajánlanám. A laikusok számára értéktelenebbnek tűnhet az ott szerzett diploma, de aki kicsit is jártas a témában, tudja, hogy tényleg egy elismert felsőoktatási intézményről van szó.
A Corvinus bár kétségtelenül jobban fest egy önéletrajzban, de sokkal kevésbé gyakorlatias, valamint az utóbbi években egyre nyíltabban teret hódító politikai állásfoglalás is kifejezetten zavaró lehet. Szerintem ennek nem egy egyetemen van a helye. Kapcsolatépítési szempontból, vagy ha később tudományos pályában gondolkozol, ajánlatos, minden más esetben nem.
A BME-t meg akkor se ajánlottam volna, ha nincs ez az atrocitás most az oktatói gárda jelentős részével. Szintén kevésbé gyakorlatias, viszont a legnehezebb elvégezni, miközben ezt a munkaerőpiac nem honorálja.
Úgyhogy ha Budapest, akkor BGE.
Én valóban nem tanultam ezeken a helyeken, de több kollégám is van, aki igen. Ketten közülük kifejezetten szép eredménnyel végezték el az egyik fent említett "jó nevű" egyetemet, odakerültek hozzánk, és pukkanásnyi fogalmuk sem volt arról, hogy mit kellene kezdeniük magukkal, a tanultakat hogyan ültethetnék át a gyakorlatba. Én egy vidéki, jóval kisebb nevű egyetemen végeztem GTK-t, de nekünk tanítottak gépen való könyvelést, igen magas szinten az Excel-t, Acces-t használni, SAP-ot, SPSS-t, stb. Nyilván igazad van, kell egyfajta elméleti alap is a közgazdászoknak, de az, amikor valaki kisétál egy pénzügy-számvitel diplomával, és az ehhez járó mérlegképes könyvelői OKJ-val a zsebében a munkaerőpiacra, úgy, hogy egy darab ügyviteli szoftvert nem látott egész életében, akkor csak megkérdezi az ember, hogy mégis mi a frászkarikát tanultak az egyetemen 3 évig. A srácok gyönyörűen tudtak számolni papír alapon, de másfél-két hónap kellett ahhoz, hogy olyan magabiztossággal használják a munkához szükséges szoftvereket, ami ér is valamit.
Igen, fenntartom a véleményemet, hogy kevésbé gyakorlatias ezeken a helyeken képzés, és sokkal több elméleti baromságot meg kell tanulni, aminek semmi gyakorlati jelentősége nincs. Annyit pontosítok, hogy nem tudom, most milyen a képzés, nyilván ez a pár évvel ezelőtti képzési rendszer "eredménye". Ettől függetlenül a véleményem áll, a BGE-vel egyáltalán nem jár rosszul a kérdező, sőt, a három közül a legésszerűbb választásnak tartom.
A BGE jó diplomát ad, keresik a cégek a BGE-seket. nyilván másokat sem vetnek meg.
A képzése neked való, mert színvonalas és kihozza belőled a maximumot, ha adod magad hozzá. Tehát fejleszt. Nemcsak az elméleti tudást adja, hanem a kreativitásod is fejlődni fog, szerintem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!