Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ügyésznek /jogásznak tanulók?

Ügyésznek /jogásznak tanulók?

Figyelt kérdés
Ha ügyész szeretnék lenni akkor ugye tovább kell tanulnom, jó pár évet. De közben már dolgozhatok jogászként? Vagy nem, dolgozhatok?

2017. aug. 16. 14:38
 1/2 Qn válasza:

Nemrégiben beszéltem egy volt osztálytársammal. Ő ügyész volt, de otthagyta, mert nagyon kiégett.

Utána gondolta, hogy saját ügyvédi irodát nyit, de azt nem tehette meg, mert ahhoz előtte egy ügyvéd mellett le kell töltenie bizonyos időt.

Mindebből úgy gondolom, hogy az "alap" jogi diploma után lehet "ügyvédbojtárként" dolgozni. Csak kérdés mellett mennyire lehet más dolgot is bevállalni.

2017. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Jogi egyetem (5 év) 3 évig kell dolgozni olyan helyen, ahol majd később szeretnél, de egy 3 és ügyvédjelöltködés után is pályázhat bírói pozícióra, de nyilván előnye van annak, aki fogalmazó volt a bíróságon 3 évig.

A kérdésedben azt kérdezed, hogy a tanulás alatt dolgozhatsz-e. Kétféleképpen érthető a kérdésed


1. Egyetem alatt

Az egyetem alatt olyan gyakornoki munkát vállalsz, amilyet csak tudsz, nyilván nem vagy jogász, csak jurátus.


2. Egyetem után ahogy mondtam 3 év "gyakorlat" utána szakvizsga. Erre sokat kell tanulni, és persze ez alatt is dolgozhatsz. Szakvizsga után lehet ügyvédi irodád, lehetsz bíró, stb. A jó jogász állásokhoz elengedhetetlen a jogi szakvizsga.


Szóval a kérdésedre válaszolva, igen. Dolgozhatsz a tanulmányaid alatt, csak legyél azzal tisztában, hogy milyen utat kell végigjárnod ahhoz, hogy betölthesd azt a munkakört amit majd a későbbiekben szeretnél.

2017. aug. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!