Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen eredménnyel vesznek...

Milyen eredménnyel vesznek fel valakit jogásznak?

Figyelt kérdés
Hallottam emeltszintű érettségi kell. gondolom történelem,magyar meg még valami? középfokú nyelvvizsga sem haszontalan gondolom
2013. febr. 27. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Keress egy konkrét iskolát ahol szeretnél jogot hallgatni és a felvi.hu-n meg tudod nézni a követelményeket és a múlt évi ponthatárokat.


Pl. ELTE-ÁJK


[link]

2013. febr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

jogásznak már csak fizetősre vesznek fel ha jól tudom, tehát gondolom kisebb a verseny, mint, mikor volt állami is... De elég két tantárgyból az emelt, úgyis csak annyit vesznek figyelembe, viszont azért megkapod a maximális 100 pluszpontot, tehát a nyelvvizsga pontja már nem pont...

Ha még mindig úgy van, mint tavaly... bár ki tudja

2013. febr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Itt legalább 1 tárgyból emelt kell(magyar vagy matek vagy történelem vagy társadalomismeret vagy idegen nyelv). Ha nem jelentkeztél emelt érettségire, akkor ezt a projektet halasztanod kell.
2013. febr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
jövőre fogok menni szerintem addig melózok. de kell valami normális végzettség ami után nem maradok csóró , mert már unom a nélkülözéseket
2013. febr. 27. 14:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Ebben az évben mégis van államilag finanszírozott jogász hely, melynek központilag már meg is határozták a ponthatárát. Ha jól emlékszem, valahol 460 és 470 között mozog. Az egyetem előír egy emelt érettségit (vagy történelemből vagy magyarból), akár fizetősre, akár államira mész. Ha államilag támogatottra szeretnél bejutni, akkor szerintem csinálj egy erős emeltet és mellé egy felsőfokú nyelvvizsgát valamilyen nyelvből. Lehet, hogy a két emelt máris 100 plusz pontot eredményez, de vedd számításba azt is, hogy a százalékban elért eredményed elég alacsony lehet, főleg ha egyszerre két tárgyból szeretnél ilyen vizsgát tenni.
2013. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs kapcsolatod, nem vagy elég körmönfont akkor bele se vágj a jogász pályába. Hiénáknak való, érzéktelennek kell lenned és könyörtelennek. Ha nincs pénzed és háttered valamint nincsenek meg benned ezek a képességek amelyeket leírtam, akkor keress más hivatást!
2013. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1 db emelt érettségi kell, magyar VAGY egy nyelv (a felvin fent van, hogy milyen nyelvek számítanak) VAGY töri. Nem kell mind a háromból, sem kettőből. A kérdés, hogy államira, vagy fizetősre akarsz menni, fizetősre könnyű bekerülni nagyon, nézd meg tavaly milyen alacsony volt a ponthatár! :) Államira nehéz, oda 450 pont körül fog kelleni szerintem, bár én fizetősre adtam be csak, államira nem.

(Az egyik okos válaszolónak pedig:

Azzal, hogy hiénának hívsz ambiciózus, jólétet megcélzó embereket, attól neked nem lesz jobb, ha szar a munkád, válassz mást! :D)

2013. márc. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kontra a másik okos válaszolónak:

Nincs nekem szar munkám, de ha az lenne ugyanaz lenne a véleményem. Természetesen aki sok pénzt akar keresni ilyen pályán nagyon ambiciózusan kell előre törtetni, szopni-nyalni, én ezt elismerem. Gondolom te vagy apád illetve édesanyád, esetleg valamilyen hozzátartozód jogász, ezért véded a véred. Vannak ilyen rátermett hiénák. Nem az a lényeg, hogy szar a munka, hanem hogy mennyit keresel vele.

2013. ápr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!