Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek milyen tanulási módszer...

Nektek milyen tanulási módszereitek vannak?

Figyelt kérdés

Nekem mindig is nehezen ment az angol, a történelem, a földrajz, az irodalom és a nyelvtan leckék tanulása. Esetleg tudtok mondani olyan praktikákak, tanácsokat, módszereket, amik segíthetnek nekem? Nektek vannak ilyen problémáitok? Vagy voltak? Ha igen, akkor mi segített nektek?

Előre is köszönöm az értelmes és hasznos válaszokat!



2017. aug. 9. 17:24
 1/4 anonim válasza:

Szia! :) Nekem soha nem volt problémám a tanulással. Mindenki szerint hatékonyan tanulok. Az idegennyelvet úgy a legegyszerűbb tanulni (a szavakat) ha hangosan tanulod. Minden szót addig mondassz (egyesével), ameddig ki nem rázod a kisujjadból. Persze együtt tanuld a magyar megfelelőjével is! :) ugyanezt tudom tanácsolni a többi tantárgynál is. Ha hangosan tanulsz, több minden megmarad, főleg, ha sokszor elismételed egymás után a mondatokat. Aztán a végén már észre sem veszed és magadtól el tudod mondani az egészet.

Én így tanulok, általában meg is marad minden még a számonkérések után is! :)

17/L

2017. aug. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


Én az angol szavakat mindig úgy tanultam, hogy, kiírtam őket szótárba, majd egy külön gyakorló füzetbe addig írtam őket, amíg már nem is kellett gondolkoznom, hogy egy szónak mi lehet az angol párja. A kiejtést eleinte úgy gyakoroltam, hogy hangosan ismételgettem a szót, de ha már elég nagy tapasztalatod van egy nyelvben, akkor ránézésre tudni fogod hogy kell kiejteni (ha pedig nem, akkor sem kell majd tízszer elismételni a szót, elég egyszer-kétszer). A nyelvtant főleg érteni kell, a gyakorlásához pedig vannak munkafüzetek, feladatgyűjtemények. Fontos, hogy sokat beszélgess, olvass filmezz angolul, így sokkal könnyebben lesz.


A történelmet főleg csak be kell nyalni, nincsen benne sok összefüggés, és ami van az sem túl bonyolult. Le kell ülni, el kell olvasni, meg kell érteni amit olvasol, majd megtanulni. Én mindig megtanulom óráról órára azt az 1-2 leckét ami fel van adva, majd doga előtt még egyszer elolvasom az egészet, kiemelem a lényeget és még egyszer elolvasom (a lényeget kiemelni gyakran nincsen időm vagy kedvem, ilyenkor ez a lépés kimarad, de hasznos, mivel így szünetben elég csak a kulcsszavakon átfutni ha ismételni szeretnél).

A földrajznak melyik részét nehéz megtanulnod? A térképolvasást? A regionális föcit? Egyébként ezt is kb. úgy tanultam mint a törit.

A nyelvtanhoz nem szólok hozzá, szerintem az egész logikátlan és felesleges is ilyen formában tanulni.

A praktikák személyenként eltérőek lehetnek. Nekem főleg az olvasás és a kiemelés módszere vált be. Hangosan felolvasni akkor szoktam, amikor semmi kedvem tanulni és amúgy csak egy sort bámulnék folyamatosan. És akkor is hangosan szoktam olvasni, ha egy rész keszekuszán van megfogalmazva, hosszú körmondatokban és így könnyebben meg tudom érteni. Szeretek még néha lassú, dallamos zenét hallgatni, amikor tanulok.

Egyébként nem igazán vannak ilyen problémáim, kitűnő vagyok, mindig könnyen tanultam és sokáig emlékszek is rá. De egy idő után sok minden elvész, főleg ha kapkodva tanultam, vagy csak egyszerűen nincsen rá szükségem.


Remélem tudtam segíteni. :)

17/L

2017. aug. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

A hangos tanulással az a baj, hogy kolis vagyok és ott ugye egy nagy tanulószobában vagyunk elég sokan.:/ Ott csendben kell lenni, mert ha nem, akkor megbüntet a felügyelő tanár.:(

Viszont köszönöm az ötleteket.:) Majd kipróbálom őket, hátha segítenek.:)

2017. aug. 9. 18:25
 4/4 anonim válasza:

Én is kolis vagyok :) ha olyan tanulnivalóm van, akkor kérek egy különszobát, ahol tanulhatok. :) Nem tudom nálatok megengedik-e, de próba szerencse:)

1. Voltam

2017. aug. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!