Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki, aki otthon van a...

Valaki, aki otthon van a témában? 2010 történelem érettségi tétel.

Figyelt kérdés
Az egyik tételem így szól: Élet a középkori városban. Leszedtem egy rakat tételt internetről, de annyira eltérőek, hogy nem merem egyiket sem kinyomtatni. Hol találhatok megbízható, jó anyagot erről a tételről?
2010. máj. 23. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a leszedett tételek mellett nézd meg a töri könyvet én abból szedtem ki 1-2 tételt amivel nem voltam tisztában
2010. máj. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez egy városok kialakulása + a középkori élet mindennapjai tétel összemixelve...
2010. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
sajnos nincs tankönyvem. ha lenne, már azt olvasnám.
2010. máj. 23. 19:49
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk akkor megkéred egyik osztálytársad, hogy ezta tételt küldje már át vagy a könyvét 2 napra kölcsönkéred, mit ad isten lefénymásolod az ide tartozó részt. Kicsit feltalálhatnád magad...
2010. máj. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Osztálytársam sincs, de akivel tanulok annak sincs könyve, mindegyik tehetetlenül heverészik. Nem hülye vagyok, hanem tanácstalan. A kérdésem nem az volt, hogy vajon hogy lehet kioktatni valakit. Amíg nem tudjátok, hogy a másik miért kér segítséget, addig pofa lapos. rendi?

türelmesen várok egy épkézláb választ.

2010. máj. 23. 21:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Most nehergudjál már, de azt ugyan honnan szopjam elő, hogy semmi ismerősödnek nicns könyve és mindeki sz@rik bele? Szóval ne írtad, úgyhogy ne te legyél itt felhábárodva. Elolvasol 4-5 evvel kapcsolatos oldalt és összeávgod belőle a lényeget, h társadalom, adózás, jogosultságok, hogy nézett ki és kb. ennyi.
2010. máj. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nyilván nem kell tudnod a körülményeket, de ha már nem tudod, akkor ne is feltételezz ideálisat belőle. :-)

másfelől pedig még mindig nem vagyok szellemileg retardált, nem heccből raktam fel a kérdést, minden más tételt ki tudok dolgozni, egyedül ezt nem. Azért nem, mert mindenhol mást írnak, így nem tudom összeollózni. Olyan ember válaszát várom, aki minimum történész, vagy van egy rendes jegyzete szaktanártól, nem pedig olyanokét, akiknek más dolgok sincs, csak az, hogy mennyi nyálat eresszenek ki a szájukon.

2010. máj. 23. 23:08
 8/12 anonim ***** válasza:

Na hát én nem vagyok történész, de egy ilyen tételem nekem is van, leírom, hogy a mi tanárunk mit vár el ennél:

- városok kialakulása, (hol: konkrét helyszín és általános, mikor) kommunaharcok, városköztársaság (Velence), városi kiváltságok/polgárjogok

- városok képek (pl. szűk utcák, árok, alsóvárosok, melyik városrészen kik éltek)

- iparosok, és kereskedők érdekvédelmi szervezetei: céhek, guildék, pénzgazdálkodás, bankok létrejötte

- levantei, hanza kereskedelmi útvonal


Ez az egyetemes városfejlődés, ha a magyar is kell (nekünk nem, az másik tétel), akkor Károly Róbert és Luxemburgi Zsigmond várospolitikájával egészítsd ki, illetve 3 fő várostípussal: mezőváros, szabad királyi város, bányaváros).

2010. máj. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Oh! Remek. Köszönöm szépen!

Még esetleg annyit elárulsz, hogy ez hányadikos anyag?

2010. máj. 24. 16:23
 10/12 anonim ***** válasza:
10-es, ha esetleg könyvtárból ki tudnád kölcsönözni a Walter Mária-féle könyvet az nagy segítség lenne ehhez.
2010. máj. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!