Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mindenki a matekérettség...

Tom Benko kérdése:

Miért mindenki a matekérettségitől van betojva?

Figyelt kérdés
A történelem, vagy még inkább a magyar lényegesen nehezebb szerintem, olyan holtjáték van némelyik feladat pontozásánál.

2017. máj. 10. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Én a töritől voltam legjobban betojva, és a hosszú esszémet sikeresen el is rontottam.
2017. máj. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Azért, mert a magyarnál meg a törinél lehet "rizsázni", a mateknál pedig nem bevált stratégia.
2017. máj. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
@2: Pont emiatt gondolom a matekot könnyebnek. A rizsázás miatt olyan irdatlan szubjektív a pontozás, hogy egyszerűen képtelenség normálisan megírni.
2017. máj. 10. 13:21
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
De a matekot érteni kell :D A magyarnál meg, ha nem is érted, hogy mi a kérdés, írsz a "valamiről" egy jó hosszú szöveget, aztán lehet kötözködni, hogy "de ha így nézzük, akkor ez is igaz, meg ez is igaz, így jár rá a pont".
2017. máj. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
@4: És pont ezzel lehet érvelni kontra is.
2017. máj. 11. 11:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre te magad is tudod a választ. Azért, mert a matematikához olyan absztrakt, racionális, érvelő, formális gondolkodás kell, amely sokak számára egy bizonyos szint felett nehezen elsajátítható, illetve sok embernél a motiváció is hiányzik ahhoz, hogy pusztán a gondolkodás és érvelés folyamatát, a megoldás kikövetkeztetésének tevékenységét élvezze. Ezek hiányában pedig szükségképpen jön a sorozatos frusztráció, a motiváció további csökkenése, a dolog megutálása, és erre egy rossz tanár negatív személyisége még sokat rátehet pluszban.

Hát ezért.


A történelemnél is folyamatokat kell megtanulni, tényeket megjegyezni, ez is egy pontig elég objektív, a középfokú oktatásban nem tanítják a történelmet olyan szinten, amelynél már belépnének az elemző történész személyes preferenciái világnézeti, vallási vagy politikai szempontból.


Az irodalmi esszékhez, műelemzésekhez is sok történelmi és biográfiai adat ismerete szükséges, amely megintcsak objektív dolog, a verselemzéshez meg annyi gógyid kell legyen csak, hogy ellesd, hogy a tanár mire számít tőled, és elolvass pár hasonló elemzést a tankönyből. Utána elengeded a fantáziád, és a személyes érzéseidet a költő korának és élettörténetének háttérismeretével kiegészítve és lehetőleg igényesen fogalmazva összedobsz valamit, amiről látszik, hogy valamennyire megerőltetted hozzá magad és nem egy légbőlkapott hülyeség. Ennyi.

2017. máj. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

@6: Objektív vagy sem, inkább lexikális tudás, mint használható, aktív ismeret. Bár igen, sokak számára valóban elegendő egy csomó adatot beseggelni, minden mélyebb belegondolás nélkül. Pedig olyan érdekes dolgok is lehetnének!...

Az meg, hogy verselemzésnél a tanár szájíze szerint írjak le valamit - na, az nagyon nem OK. Mi van, ha nekem a vers kifejezetten nem tetszik, de ezt alaposan alátámasztom?

2017. máj. 12. 22:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Nos én mindig is idegennyelv-töri-magyar vonalon mozogtam, s most tanárnak tanulok.


Ugyan nem magyar szakos vagyok, de annyit elmondhatok, hogy a tanár szája íze nagyon nem számít egy irodalmi esszénél. A javítókulcsban meg van határozva, hogy milyen szempontokat kell figyelembe vennie. A szakmailag releváns részére ad pontot, nem arra, hogy te most mennyire nem szimpatizálsz pl Ady - Lédával a bálban című versével vagy hogy éppen mennyire nem tetszik egy valami benne. Persze a kritikát is úgy kell megfogalmazni, hogy az stílusban idepasszoljon. Én anno novellaelemzést kaptam/választottam, nem ismertem se a szerzőt, és a novellaelemzés szempontjait se néztem nagyon át. Sőt, a tanár se szerette a fogalmazásmódomat és a véleményemet. 87% körül kaptam, ami az osztályban talán a második legjobb lett.


A töri meg, hát ami középszinten kell azt inkább nem minősíteném. Igen, kell pár évszám meg néhány adat, de ha jól tudom, matekból is rengeteg képlet meg ilyesmi van. Okés, ott van a függvénytáblázat, de mondjuk nem jó stratégia a kerület számításának képletéért is lázasan fellapozni. Valamit ott is 'lexikálisan' kell/érdemes tudni.

2017. jún. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!