Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vajon az Oktatási Minisztérium...

Vajon az Oktatási Minisztériumban vannak, olyan emberek, akik láttak középiskolai biológia tankönyvet, mielőtt összeállították az emelt biológia érettségit?

Figyelt kérdés
Miért nem a tárgyi tudásra kérdeznek rá emelt érettségin? ami talán a legfontosabb lenne. Miért az a cél, hogy zavarosan és bonyolultan megfogalmazott feladatokra próbáljál válaszolni egyszerű témában? Akik ilyeneket összeállítanak, azok tanítottak-e már középiskolában valaha? Szerintem nem mindig fair az emelt érettségi (az én esetemben biológiából) feladatlap.
2010. máj. 14. 13:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Huh, látom akkor nem csak én látom szívatásnak ezt az idei biosz érettségit.

Azzal mondjuk végül én is egyet értek, hogy emelt érettségin arra kíváncsiak mennyire tudod elsajátítani a tananyagot. Meg, hogy nekem is elég sok mindennek utána kellett néznem külön, de amúgy vannak tankönyvek amikbe már beleírják az emelt témákat is külön kiemelve. De ha már a megoldókulcs sem egyértelmű akkor az már valahol szervezési hiba lehet. A levéltetves meg az első feladat spórás kemototrófjaja az tényleg szemét volt, és még szerintem a biológiai oxidációsba is bele lehet kötni.

2010. máj. 15. 13:33
 12/12 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem 3 biosz könyvem is van és mindegyikben ki van emelve, hogy a gombák szaprofiták és sehol sincs hogy kemototrófok lennének... így nem értem az első feladat megoldását
2010. máj. 19. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!