Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vajon az Oktatási Minisztérium...

Vajon az Oktatási Minisztériumban vannak, olyan emberek, akik láttak középiskolai biológia tankönyvet, mielőtt összeállították az emelt biológia érettségit?

Figyelt kérdés
Miért nem a tárgyi tudásra kérdeznek rá emelt érettségin? ami talán a legfontosabb lenne. Miért az a cél, hogy zavarosan és bonyolultan megfogalmazott feladatokra próbáljál válaszolni egyszerű témában? Akik ilyeneket összeállítanak, azok tanítottak-e már középiskolában valaha? Szerintem nem mindig fair az emelt érettségi (az én esetemben biológiából) feladatlap.
2010. máj. 14. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy emelt biosz témakörökön belül minden benne van a tankönyvben, magadnak is utánad kell nézni dolgoknak, plusz a taárodnak is kell (vagyis jobb lenne) plusz anyagokat bevinni. Amúgy én tavaly emelteztem , megnéztem az ideit, de szerintem nem volt nehezebb, mint eddig máskor.
2010. máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy ha egyszer a biológia középiskola könyvekben leírják hogy MINDEN GOMBA HETEROTRÓF, utána hogy fogadják el az első kérdésben a gombákat, a kénbaktériumokat, akik szintén képeznek spórát, pedig nem.

A levéltetvek és poloskalárvák kapcsolatának pedig +0-nak kellene lennie, mivel a levéltetveknek mindegy, hogy ki nyújt nekik védelmet, és nem származik belőle káruk hogy a testnedveiket a hangyák helyett a poloskalárvák szívják fel.

Szerintetek érkezik még megoldókulcs-helyesbítés a biológia emelthez, mit tudtok erről?

Én már írtam ezekkel kapcsolatban a felvi.hu-nak, de nem tudom milyen címre lenne a legcélszerűbb.

2010. máj. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az emeltnek pont az a lényege, hogy megértsd a dolgokat és gondolkodj. Nem a tárgyi tudásra mennek rá...

Megtanulni akárki meg tudja, de megérteni nem. Az emelt szintnek meg pont a szűrés a lényege.

Amúgy tavaly érettségiztem biológiából emelt szinten, de szerintem az idei sem volt sokkal nehezebb. (Azt elismerem, hogy valamennyivel igen)


Az egyik válaszadónak: A kemotróf gombás tényleg félreérthető, mert még a tankönyvek is kétféleképpen írják. Szóval az tényleg elég szemétség volt. (Bár hozzáteszem, a feladatlap alapján lehetett sejteni, hogy mire gondolnak).

A megoldás pedig:

Autotróf és heterotróf csoportot a szénforrás alapján különböztetnek meg. Az autotróf szervetlen anyagokból nyeri a szenet, míg a heterotróf szerves anyagokból.


A fototróf és kemotróf kifejezéseket pedig az energiaforrás alapján.

Fototróf amelyik fényenergiát használ, kemotróf amelyik vegyületekbe épített kémiai energiát.


Ha belegondolsz minden heterotróf élőlény (köztük mi is) vegyületbe épített energiát használunk fel.

Ilyen értelemben minden heterotróf élőlény kemotróf. Az autotróf élőlények pedig lehetnek autotrófok és heterotrófok is. Remélem így már világos.


De attól még egyet értek abban, hogy ez szemét feladat volt.

2010. máj. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jah és előttem válaszoló: Ne aggódj, a kétes kérdéseknél mindig megadnak utána több lehetőséget is. Érdemes nézegetni a megoldókulcsot, vszínűleg még változni fog.
2010. máj. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kénbaktériumokat pedig azért nem fogadják el, mert a feladatban úgy szerepelt, hogy spórákkal SZAPORODIK. A baktériumok nem spórákkal szaporodnak, csak ha szarok az életkörülmények, akkor spórát képeznek. De az nem szaporodás.
2010. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én a poloskalárvák-levéltetvek +0-al abszolút egyetértek, én is azt írtam be és akárhogy átgondolva jó. Néztem most a megoldókulcsot, de még mindig nem frissítették. Mit lehetne szerintetek tenni? Emiatt 2 pontot buknék a felvételin, és amilyen kevesen fog múlni nem emiatt akarok dolgozni menni..
2010. máj. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hogy lenne a tetveknek semleges?:D Hát kiszívja a testnedvüket a poloska.
2010. máj. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A hangyák is kiszívják a testnedvüket, cserébe a védelemért.
2010. máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tényleg baromság. Utánaolvastam, és a tetveknek tényleg nem ártanak vele. Tehát a tetveknek nem kellene, hogy hátrányos legyen. Egy fellebbezést megér.
2010. máj. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De most mindenki egyesével fellebbezzen, vagy együtt kéne írni az OM-nek? A javítókulcsba bele kellene kerülnie mint szintén jó megoldás. Ilyenkor mit lehet csinálni?
2010. máj. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!