Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valami jó módszer gyors és...

Valami jó módszer gyors és hatékony tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Holnap történelem témazárót írunk az I. világháború és következményei anyagból, de a sok stressz miatt nagyon nehezen jegyzem meg az anyagot vagy ha megjegyzem kb 5 perc alatt el is felejtem. Sajnos töriből sosem voltam jó, de szeretnék ezen változtatni. Valaki tud valami módszert rá hogy megjegyezzem?

2017. ápr. 2. 12:11
 1/3 anonim válasza:
Mi nem rég irtunk belőle pár hónapja, ha gondolod tudok segíteni.
2017. ápr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én pont most fejeztem be a tanulást emelt törire az előbb. 3 óra alatt 3 új tétel, 19 oldal összesen. Azt, hogy ez gyorsnak számít-e azt nem tudom, de én úgy szoktam tanulni, hogy van egy anyag és azt felosztom részekre (pl. oldalanként, vagy témánként, ez adja magát mindig) és a különböző részekhez csak kulcsszavakat jegyzek meg. Például az ország 3 részre szakadásánál csak évszámokat jegyeztem meg (1505, 1527, 1528, 1529-32, stb.) és azokhoz kapcsolok eseményeket és ezek alapján tanulom meg az anyagot és szóbeli felelésnél kibontom az egészet. Például ezek alapján az évszámok alapján el tudod mondani, hogy az 1505-ös rákosi végzésre hivatkozva a főurak egy része Szapolyai Jánost koronázta királlyá, míg a többi főúr a Habsburg katonai erőben bízva Ferdinándot, így az ország két részre szakadt. Ezt hozzá tudod kapcsolni az első évszámhoz. Aztán jön a következő évszám, 1527-ben Ferdinánd legyőzte Szapolyait ezért Szapolyai 1528-ban a török szultánnal kötött szövetséget a Habsburgok ellen. És így tovább, kulcsszavakat/évszámokat jegyzek meg és azok köré építem fel amit még el kell hozzá mondani. Így nekem könnyebb, mert elég ha csak a kulcsszavakat megjegyzem sorban, és jön minden egyéb magától. Próbáld ki így, hátha neked is menni fog. :)
2017. ápr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1

Lehet elfogadom a segítséget :D

#2

Kipróbálom, hátha jó lesz :)

2017. ápr. 2. 18:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!