Hogyan jegyzetelnek a tanulók az egyetemen?
Én begépelek mindent. Sokkal kényelmesebb és gyorsabb úgy.
Hátránya, hogy már teljesen elszoktam az írástól és már egy pár mondatot is kellemetlen leírni kézzel.
Én még programozóként is sokszor feleslegesnek tartom, hogy magammal hordjam. Előadáson, ha egyáltalán jegyzetelek, azt papírra szoktam. Matekos gyakorlatokon megint semmi értelme, papíron gyorsabb.
Egyedül idegennyelvnél látnám értelmét, mert a könyvet PDF-ben telefonról szoktam olvasni, és kényelmesebb volna laptopon. Bár jegyzetelni talán ott is több értelme van papírra.
Nem látom értelmét, hogy magammal cipeljem a laptopot, mikor össze-vissza órák közti szünetekkel van, hogy 10-12 óra múlva jutok haza. A gyakorlatokon, amihez kell gép, az úgyis gépteremben van, a fájlokat, jegyzeteket meg óra végén elküldöm magamnak e-mailben.
A többire meg nekem felesleges nyűg.
Nálunk senki sem használ laptopot.
Én az órán papírokra jegyzetelek, de nagyon vázlatosan, inkább csak azért, mert ha le is írom a lényegét, amit hallok, könnyebben megjegyzem, és em kalandozik el a figyelmem.
Tanulni írott anyagokból szoktam: könyvekből, egyetemi jegyzetekből, tanárok által kiadott diasorokból, felsőbb évesektől kapott anyagokból stb.
Saját magam anyagokat kidolgozni mindig lapotopra szoktam, mert bár jól olvasható kézírásom van, jobban tudok nyomtatott szövegből tanulni (talán mert így több dolog fér el egy oldalra, és jobban átlátom). Másrészt gyorsabb is így, az elektronikus anyagokból kimásolva ezt-azt összállítani a vázlatot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!