Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A PTE egyik költségtérítéses...

A PTE egyik költségtérítéses szakán lehetséges kollégium?

Figyelt kérdés

Tehát milyen módon kerülhetek kollégiumba ősszel? Albérletbe nem szeretnék menni, mert nagyon társasági ember vagyok és középiskolában is imádtam, hogy sok emberrel vagyok körülvéve.

Hogyan lehetek kollégista és ez mennyibe kerül körülbelül?

Köszi!


2010. máj. 10. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Kollégium feltételei a az iskola-lakóhely távolság és az egy főre jutó havi nettó jövedelem, ezek alapján pontozzák és így osztják be. Van egy csoporttársam, aki 200 km-re lakik Bp-től anyukája egyedül neveli hármukat a nettő kb 60 000 körül van és mégsem kapott koleszt. A kollégium változó kb 10-25 ezer között van egy hónapban.
2010. máj. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
tehát akkor, ha nem lakom nagyon messze az iskolától, és egyik szülőm brutto millió fölött keres, akkor esélyem sincs koleszra az 1. év után sem??
2010. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, nincs. De az albérlet nem olyan rossz, tudsz önálló életet is élni, meg ha jóban vagy olyanokkal akik koleszban laknak akkor meghívnak koleszos bulikra.
2010. máj. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2. vok: tudom, én albérletes is akarok lenni, nem szimpatizálok a kolesszel, csak anyámék izélnek,h. drága lesz...de hát majd toborzok lakótársakat.
2010. máj. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de én csodálkozom kicsit... Van rengeteg ismerősöm (látásból csak,ezért is nem tőlük kérdezem), akik koleszban kötöttek ki a gimiből ahova jártunk. És egyik sem olyan hú, de csóró...

Egyébként én kb. 100 km-re lakom Pécstől, és anyukámnak csak nyugdíja van, meg kapok árvasági segélyt. Magyarul kettőnkre jut összesen 45000+30000 forint...

De gondolom azt megfogják nézni, hogy mi van a nevemen, mert "sajnos" van két lakásom, egy autóm meg egy vállalkozás negyedrészben. Na mindegy, az sem gond ha albérletbe kerülök, csak nem szeretnék. :)

2010. máj. 11. 09:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!