Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi vagy általános...

Állatorvosi vagy általános orvosi?

Figyelt kérdés
Remélem nem buta a kérdés, de állatorvosi vagy sima orvosi egyetemre könnyebb bejutni? Melyikkel lehet egyszerűbben elhelyezkedni? És esetleg melyikkel lehet többet keresni?

2017. febr. 18. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha ez a három kérdés a meghatározó, totál nem fogod szeretni ezt a szakmát.
2017. febr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem ezek a meghatározok számomra, mert mindkettő nagyon érdekel és komolyan gondolom, csak azért kíváncsi lennék ezekre.
2017. febr. 18. 19:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkora a különbség a két a szak között, hogy elképzelhetetlennek tartom, hogy egyiket vagy másikat sem érzed egy kicsit sem közelebb magadhoz! Ha tényleg nem érzel különbséget, akkor valószínűleg egyik sem való neked (egyáltalán nem bántásból írom) Próbáld onnan megközelíteni a kérdést, hogy melyikkel szeretnél foglalkozni nap mint nap.


Amúgy:

- az állatorvosi ponthatára alacsonyabb, mint az SE, de magasabb, mint a többi általános orvosi

- az állatorvosin több fajjal foglalkozol, ebből a szempontból nagyobb a változatosság, igaz, hogy az általános orvosin "csak" az emberrel, viszont nagyobb az orvos mozgástere, hiszen egy csomó kezelést csak a humán gyógyászatban alkalmaznak, mert az állatgyógyászatban (egyelőre) nem kifizetődő (egy részük nyilván soha nem is lesz az)

- elhelyezkedés szempontjából mindkét szak jó helyen van:)

- a kereset meg mindkét szakmában nagyon szélsőséges lehet

2017. febr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Első válaszoló... Nem tudom, mit kell álszenteskedni. Attól, hogy valaki orvos szeretne lenni, miért ne érdekelhetné az elhelyezkedés, az anyagiak? Az egyik miért zárja ki a másikat?! Valaki vállalja, hogy 11-12 évig tanul (pl ált. orvos esetében szakképzéssel együtt) és ő a rohadt szemét, hogy ennyi tanulás után nem akar csóró lenni. Röhej. Nem is értem, hogy pár ember komolyan gondolja-e ezt a "erre esküdött fel, napi egy tál kölesért is csinálnia kell, ha elhivatott!" dumát.
2017. febr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Az egy dolog, hogy vidéki orvosira kevesebb pont kell. Ilyen alapon a kémia meg fizika szak is könnyű, mert 280-as minimális a ponthatár? Nem. Csak nincs annyi jelentkező. Állatorvosin az anatómia nehezebb, nekünk ezt egy (humán orvos) anatómia professzor mondta, mert vannak barátai az állatorvosiról és mesélt róla egyszer. Be kell vágni a kutya, a macska, a ló anatómiáját úgy, mint orvosin az emberét. De persze nem minden állatnál, mert egy tyúkkal ha gond van, nem kezdik el gyógyítgatni, hanem levágják az egész populációt (nem tudom a nevét). Egy kutyánál vagy lónál nem így van. Viszont sokkal kevesebb a betegség, amit meg kell tanulni, kevesebb a gyógyszer...stb. Egyik se könnyű.
2017. febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

5-ös: a kérdés nem az volt, hogy melyik szak könnyebb, hanem hogy melyikre "könnyebb bejutni"!

Amúgy ha azt vesszük, hogy minden humán orosi szakra kb. 1650-en jelentkeztek (és valószínűleg majdnem mindenki bejelöli mindegyiket), és felvettek a 4 szakra összesen majdnem 1000 főt, akkor nem is volt "olyan" nagy a túljelentkezés, és akkor azt mondhatjuk, hogy inkább a két kötelező emelt viszi fel a ponthatárokat (meg nyilván az, hogy bizonyos tanulmányi eredmény alatt nem nagyon jön szóba az orvosi pálya).

Ezzel szemben állatorvosi csak egy van, oda tavaly 110 helyre majdnem 500-an jelentkeztek (és első helyen jelölte meg a 80%-uk), itt tehát jobban számít az, hogy sokan akarnak bejutni (de a két kötelező emelt itt is emeli a ponthatárt).

A végeredmény ugyanaz, a ponthatárokat tekintve az SE "vezet", aztán az ATE, utána a többi humán orvosi.

2017. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Anno én is e két szak között vacillaltam, és nem érzem magam kevesebbnek ezért. Akit érdekel a biológia, a termeszettudomanyos tárgyak egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy mind a két hivatás érdekelheti. Sőt, én azt nem tudnam elkepzelni, hogy ne érdekeljen a humán gyógyászat is, így állatorvos-hallgatokent.


A bekerules elég egyértelmű: mindkét típusú képzésre biosz kell, mellé kémia (vagy humán orvosin fizika), a határ magas, tuljelentkezes van, de az előttem hozzaszolo ezt leirta részletesen.

Szerintem amikor ilyen magasak saját magad felé az eljárásaid, egy idő után tok mindegy lesz melyikre akarsz bejutni, úgyis sok pontot kell szerezned, a maximumot kell magadból kihoznod. Viszont: ha eldontotted melyiket választod biztosan, ne azért kerülj be a másikra mert az első helyre nem vettek fel. Teljesen természetes, ha mindkettő érdekel, de rég rossz ha kényszerből mesz a másikra.


Elhelyezkedni mindkettovel nagyon könnyű, jó szakembereket, akik gyógyítanak, vagy állatorvosi esetében akár az elelmiszerlancban vesznek részt, mindenütt keresnek.


Szélsőséges a fizu, ez így van, de én úgy gondolom, hogy elhelyezkedes és kapcsolatok kérdése is. A humán orvosiba nem látok bele, az allatgyogyaszatnal így van. Ehenhalni egyikkel sem fogsz. Bmw-d viszont mindkét esetben kemény munkával es/vagy kapcsolatokkal esetleg más módokon lehet.


(Ha valaki mást tapasztal nyugodtan cáfoljon meg :)

2017. febr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5os hozzaszolonak: olvass el egy állatorvosi jarvanytan jegyzetet, aztán írj arról, hogy kinek mennyi betegséget kell megtanulni ;)


Üdv: egy végzős állatorvosis

2017. jún. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
#4 Nem álszenteskedés szerintem, hogy ne úgy válassz már pályát, hogy melyikre a legegyszerűbb bejutni, főleg, mert mindkettő elég húzós, és nagy a kiégések aránya.
2017. jún. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!