Gyógyszerész tanulók hogy telik egy napotok?
Az erdekelne hany oratok van, mennyire van életetek, egyetem mellett, mennyit tanultok, van-e idotok magatokra stb. + ezekhez kb milyen jegyeitek/ atlagotok van.
Kerlek irjatok meg azt is melyik egyetemre jártok! :)
A hibákért elnézést kerek, telefonról írtam.
Hát az első két év olyan volt , hogy reggel nyolctól minimum este hatig( de sok esetben este nyolcig) előadások , labor gyakorlatok. Volt 8 órás kémia gyakorlatunk is elsőben. Rengeteg labor volt , amelyekre nem kis meló volt a felkészülés , nekünk mindig azt mondták hogy ahány órás a gyakorlat annak az időnek a háromszorosa kell a felkészülésre , és az én tapasztalatom is ezt mondja. Tehát félév közben ezek mellett nem volt idő tanulni azokra a tárgyakra amikből vizsgázni kell vizsgaidőszakban , tehát azokat a vizsgaidőszakba kellett megtanulni. Hát változó hogy melyik vizsgára mennyit kell tanulni , de a legtöbbre kell két hét napi 16 órával.
Harmadévtől már kicsit változnak a dolgok , már nem nagyon vannak gyakorlatok , sokkal több a szabadidő szorgalmi időszakban , szabadidő alatt értsd azt hogy nincs órád és otthon tanulsz. :D
Hát nekem másra nem nagyon van időm , én mindenek felé helyezem a tanulást.
Jelenleg a IV. év közepét taposom , Debrecenben. :)
Szia!
Szerintem ne hallgass az előző válaszadóra, csak riogatni akar... Én SOTE-s vagyok, első éves, az első félév nem volt olyan durva szerintem, mondom ezt úgy, hogy 410 ponttal kerültem be, tehát nem éppen sok ponttal. Nem tudom, hogy a másik válaszoló milyen alapokkal kezdte el, de én biztos, hogy nem tanultam ilyen sokat, és simán meglett minden aláírásom, és hozzáteszem, hogy egy vizsgán sem buktam meg, minden meglett elsőre. Az tény, hogy nagyon sokan megbuknak, nekem sajnos szinte az összes barátnőm a karról
Bocsánat, az előző választ véletlen elküldtem, de most folytatom.
Többnyire amúgy azok buknak meg, akik eredetileg nem ide akartak jönni, hanem mondjuk orvosira, de nem vették fel őket, a GYTK pedig nem tetszik nekik annyira.
Hogy a kérdésedre is válaszoljak, a 2. félévben nekünk sokkal több óránk van, mint az előző félévben. Vannak, amikből hetente vagy kéthetente írunk (pl. kvali, matek, anat), de ez nem feltétlen rossz dolog, mert egyébként nem biztos, hogy készülne az ember ezekre folyamatosan. Minden nap szoktam tanulni, változó, hogy mennyit. Ha az ember ügyesen beosztja az idejét, akkor van némi ideje magára is. Nekem van barátom is, igaz, csak hétvégente tudunk találkozni, mert hétköznap nem igen lenne rá idő.
Valójában az egész csak felfogás kérdése, ha nem stresszeled túl az egészet, és persze benned van az akarat, hogy megcsináld ezt a szakot, akkor simán tudod teljesíteni a demókat és vizsgákat, ha elkezdesz aggódni, akkor ott már gondok lehetnek. Remélem, tudtam valamennyit segíteni.
Kedves leendő Kollegina.
Az első féléven vagy túl , az semmi. Az csak egy kis bevezető, ízelítő , vagy még annak se mondanám, azért hogy kb. megtanuld hogy , hogy működik az egyetem. Majd ha magadénak tudsz egy szerves kémia , gyógynövény és drogismeret , élettan , mikrobiológia szigorlatot( ha nem bánod nem sorolom tovább ) , majd akkor legyél kedves visszatérni ide az oldalra és újra megválaszolni ezt a kérdést.
A másik dolog meg az , hogy én az évekkel felettem álló kollégák/kolleginák iránt mindig éreztem a minimális tiszteletet.
Köszönöm szepen a válaszokat, ment a zold kez :)
Tovabbra is varom a velemenyeket, tapasztalatokat
Én nem akarok beleugatni, de a tisztelet és tapasztalat két külön dolog, és az utóbbira voltak kíváncsiak, ami jelen esetben el is tér a két válaszban. Nyilván a szigorlat nehéz, de első félévben nincs is rá lehetőség, de mivel az első évről érdeklődtek főleg, így a válasz helytállónak bizonyult. A kompetenciák kérdése meg más tészta...
Annyiban, hogy hozzá tegyek valamit én is, ide készülök, és ismerős mesélte kb ugyanezt az első félévről, hogy nem halt bele a vizsgákba, de sokat volt benn órákon, és most a második félév elején több a tananyag.
Peace
[SZTE másodév]
Az első évet végigbuliztam, hetente többször is, mind a két félévben 4,5 körüli átlaggal hozható volt ez az egész, ha be tudtad osztani, hogy mikor bulizol és mikor tanulsz. (Hozzáteszem, hogy nagyon erős alapokkal jöttem egyetemre.)
Másodévben kb. 1-2-szer voltam eddig bulizni, azon kívül éjt nappallá téve tanultam, így lett most 4,7 körüli az átlagom.
Sok óránk van, de meg lehet válogatni, hogy mire szeretnél / mire érdemes bejárni (persze a kötelezőkre be kell járni). Én sok órát skippelek, aminek nem látom értelmét, helyette inkább mást tanulok a koliban. Eddig egyszer sem buktam meg vizsgán, jó tanulmányi ösztöndíjat kapok, szóval nem bánom, hogy visszafogtam a bulikat, találtam helyette más szociális kikapcsolódós elfoglaltságot is.
Nagyon nehéz, sok lemondással jár, de szeretem azt, amit tanulok, érdekel is, így megvan a motivációm a tanulásra, habár azt mondják ennél csak nehezebb lesz. Majd kiderül. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!