Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el a felkészülé...

Hogyan kezdjem el a felkészülést az emeltszintű biologia és kémia érettségire?

Figyelt kérdés
A könyvek mar megvannak,.és szeretnem elkezdeni a tanulást. Azomban nem tudom, hogy mi szerint haladjak. Tanuljak a könyvből, es mennyek sorba a tananyaggal, vagy pedig szerezzem meg a vizsga követelmenyeket es azokat sorba dolgozzam ki a könyv segitsegevel. Ti hogyan keszültetek? 2018 majusban fogok erettsegizni, szerintetek ennyi idő eleg? Mit tanacsoltok a sikeres felkeszüleshez?

2017. jan. 4. 17:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%

Kedves utolsó!

Kifejtenéd ezt bővebben is vagy csak nagyon fájt valami és ide kellett jönni hisztizni?

Utálom az ilyen mentalitást, ha a másik tenni próbál a jövőjéért akkor vegyük el a kedvét....:S

2017. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%
Trollkodik. Ne figyelj rá.
2017. jan. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolásként ez az egy év nagyon kevésnek tűnhet, főleg, hogy ott lesz még egy csomó tantárgy amiből érettségit kell tenni, de majd az első vizsgaidőszakban rájössz, hogy ezt az összes anyagot be lehetne vágni 2 hét alatt simán... :D Nos én azt javaslom (én is így tanultam), hogy mindenképp a vizsgakövetelmény szerint haladj, ugyanis a feladatok egy-egy ilyen kérdéskör köré épülnek és egy idő után tudni fogod hova mit kell válaszolni, mi az elvárás.

Biológiából van fönt egy jegyzet, egy orvostanhallgató dolgozta ki a követelményrendszert (Nagy Etele kidolgozott biológia érettségi követelményrendszer) és ha már így közkinccsé tette érdemes forgatni. Úgy tűnhet, hogy nagyon kevés de ha ezt tudod az már 90%-ban mindent lefed. Hasonló felépítésű a Mozaikos, kétkötetes biológia felkészítő, én ezekből tanultam, plusz az állatos részt (már nem emlékszem a címére) egy vastag zöld könyvből, viszont itt is voltak részek ami nem is volt követelmény. (fölösleges megtanulni)

Kémiából magam kezdtem kidolgozni a követelményrendszert, ehhez a Villányi könyveket és a Mozaikos könyveket használtam javarészt, de sok minden volt amire utána kellett keresnem interneten. Az alap számolásokat az Ötösöm lesz kémiából című könyvből tanultam, a nehezebbeket már nem csináltam meg belőle mert rengeteg olyan van benne ami abszolút nem lesz érettségin. A kísérlet leírásokhoz szintén van fent egy kidolgozott változat, amiben az összes le van írva.

Én úgy csináltam, hogy szeptembertől februárig beosztottam a tananyagot, egy részre egy hetet szántam. Ezalatt kidolgoztam és megtanultam az adott részt, illetve számolásokat is oldottam meg. Februárra végeztem az elmélettel és az alap számolásokkal, innentől jött a folyamatos ismétlés. Áprilisban már nem is igazán tanultam, csak átnézegettem az anyagot és minden nap megoldottam egy-egy érettségi feladatsort. Ezeket utána kijavítottam. Nem szabad megijedni, ha még április elején is borzasztó eredményeid lesznek, az elsők amiket én is megoldottam volt hogy 30-40% körül sikerültek, a próbaérettségiken sem nagyon sikerült 60% fölé szárnyalnom. Az utolsó 3-4 feladatsorból azért már lehet következtetni, hogy nagyjából hogy fog sikerülni.

Különtanárhoz, faktra nem jártam, mert úgy éreztem a tanárok csak hátráltatnak, és teljesen a 0-ról kezdtem a tanulást.(főleg a negatív hozzáállással...) Végül 80% fölé sikerültek az érettségijeim és bekerültem az egyetemre. Még annyit javasolnék, hogy ne vesződj a magyarázatok megértésével! A könyvekben rengeteg olyan magyarázat van (főleg bioszból) ami semmilyen formában nem lesz számonkérve, és igazából nekem a megértést sem segítette. A követelményben is aszerint van csoportosítva, hogy van amit fogalmi szinten kell tudni, ennek egyáltalán nem kell tudni a magyarázatát, és van egy olyan szekció, hogy értse, itt le van írva, mely összefüggéseket kell tudni, de ezeket sem kell túlbonyolítani. Ezért sem szerettem faktokra járni, mert a tanárok rengeteg időt és energiát fecséreltek arra, hogy már-már egyetemi szinten magyarázzák a folyamatokat, (mivel ők nyilván értik, mit magyaráznak) viszont a diákoknak ez még magas, nem is értette meg a nagy részük, azonban elrettentésnek tökéletes, és azt mondják, na ez nekem úgy sem fog menni.

Bocsánat, hogy hosszú lett, de remélem segítettem.

2017. jan. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Bioszt tanuld a könyvből szép sorban, eseteg minden anyaghoz csinálhatsz külön teszteket, ami emelt szinten kérdez rá a dolgokra.


Kémiából úgy szintén minden a Mozaikos könyvből + kísérletes könyv és számolások közül is csinálj sokat minden témából.

2017. jan. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!