Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire jo pedagogus egy...

Mennyire jo pedagogus egy olyan tanar (angol), aki nem kepes fegyelmet tartani az orajan?

Figyelt kérdés
Tiz eves gyerekekrol van szo,tehat negyedik elemistak,orditoznak az orajan ,setalnak stb.Mi lesz kesobb,ha most ez tortenik?A tanito nenijukkel nincs gond,de angoloran elszabadul a pokol.
2008. okt. 7. 17:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tanárnő ötven év körüli, akkor pláne lövése sem lehet az alsótagozatosok oktatásáról. Amikor ő végzett, még az általános iskolák felső tagozatán is csak orosz oktatás volt, az angolszakosokat kizárólag a 14-18 éves, gimnazista (ráadásul akkor még jóval válogatottabb) korosztály "idomítására" képezték ki, nem a mai, többnyire elkényeztetett és öntörvényű bébiszekcióéra.
2008. okt. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem mindegyik tanár alkalmas a feladatára! Legtöbb csak le akarja adni az óráit és azzal nem törődik, hogy a gyerekek megértik-e (meg tudják-e tanulni) a leadott tananyagot! A főiskolákon nem is vizsgálják, hogy a leendő tanár alkalmas-e egyáltalán a munkája elvégzésére!

Az én gyerekem (6.oszt.) tanára mindig azt mondogatja az óráin, hogy az ő gyerekei(2. és 4.oszt.) is tudják a 6. osztályos tananyagot; rendben van, hogy tudják (legyen rájuk büszke!), de nem lenne szabad megaláznia a tanítványait!!! Örüljön az okos gyerekeinek, de ez senkit nem érdekel!!! Ha a saját "kölkeit" meg tudta tanítani akkor a többit miért nem? Mert nem is érdekli!

2008. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Huszonhet gyerek van az osztalyban,nem tudom melyik mennyire van elkenyeztetve es mennyire neveletlenek,de akkor miert csak az angol oran rosszak?Egyebkent azt tudom hogy egy ket kivetellel jeles tanulok,tavaly pont angolbol is nyertek versenyeket,Olaszorszagba nyertek matek versenyt,magyar irodalombol nyertek orszagos versenyt.Ahogy valaki irta,egy jo pedagogus ilyen koru gyerekeket kulombozo trukkokkel el tudja amitani es jatekos tanulassal,eneklessel ravezeti a gyerekeket hogy megvaltozzanak es varjak az orait.
2008. okt. 8. 18:12
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért csak az angolórán olyanok, mert a tanítónénijük tanítóképzőt végzett, ami arról szól, hogy hogyan motiváljunk és tanítsunk 6-10 éves gyerekeket. Az angoltanár meg - mint már írtam - azt tanulta, hogyan tanítson gimnazistákat. Teljesen más módszerek kellenek a két korosztályhoz.
2008. okt. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod: "az én időmben". Nem tudom, pontosan hány éves vagy, de gyanítom, hogy az én korosztályom (35 körül). Eszünkbe se jutott feleselni a tanárnak, alsóban még hátratett kézzel kellett ülni az órán, mert ha nem, akkor jött a fekete pont. Félre ne értsd, ez se normális, de én ettől még embernek érzem magam, jó volt így, fegyelmet tanultunk. Ma már az a sikk, minél rosszabb jegyet szerez valaki magatartásból. Néha hallok 10 év körüli fiúkat az utcán, buszon olyan ocsmányul beszélni, hogy égnek áll a hajam.... Ma már ez van. Én semmi pénzért (nemhogy ilyen kevésért!!!) nem lennék pedagógus!
2008. okt. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!