Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire jo pedagogus egy...

Mennyire jo pedagogus egy olyan tanar (angol), aki nem kepes fegyelmet tartani az orajan?

Figyelt kérdés
Tiz eves gyerekekrol van szo,tehat negyedik elemistak,orditoznak az orajan ,setalnak stb.Mi lesz kesobb,ha most ez tortenik?A tanito nenijukkel nincs gond,de angoloran elszabadul a pokol.
2008. okt. 7. 17:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt két dolog van:

- mennyire jól képes tanítani?

- mennyire jól képes fegyelmezni?

Elvileg mindkettőt tudnia kéne - HA ez megbecsült szakma lenne. A jelenlegi helyzetben, amikor ezrével szűnnek meg tanári állások, növekszik a munkájuk (osztálylétszám: ez eleve rontja a fegyelmet - és plusz órák: ettől meg fáradt lesz a tanár és a diák is) és csökken a fizetésük, mit vársz? Inkább a gyengébbek maradnak. Aki jó, az TALÁL jobb helyet magának.

2008. okt. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Peldaul tegnap leiratta szazszor a gyerekekkel,hogy "Nem orditok ora kozben".Tehat ezzel toltottek el az angol orat.Persze a fiam harmincszor irta le mert kicsengettek,folytatnia kellett itthon es en nem engedtem mert volt egy csomo hazifeladata,erre most fel kell menjek az iskolaba emiatt.Most nem azert hogy vedjem mert az enyem,de o altalaban nem vesz reszt az orditozasba es ehhez hasonlo dolgokban,mivel nagyon szereti az angolt,ezert nem is tudom mit mondjak holnap a tanarnonek.Es ez sajnos harmadik osztalyban is igy volt.
2008. okt. 7. 19:51
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Lehet beszélni a többi szülővel, hogy ők hogy látják a dolgot, ha mindenki osztja a véleményedet, akkor ezt írásban jelezzétek az igazgató felé.
2008. okt. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem tud fegyelmet tartani, annak nem szabad iskolában tanítani, ezt saját magamról tudom. Attól még a tanításban jó lehet, nyelvsuliban vagy magántanárként kellene inkább kamatoztatnia a tudását, ahol fegyelmezésre nincsen szükség. Csak hát diplomás nyelvtanárból tényleg sok helyen hiány van még, így a sulik azt alkalmazzák, akit nagy nehezen találnak. Alsó tagozaton még nehezebb a helyzet, mert a kicsikhez teljesen más pedagógiai módszerek kellenek, amit tanárképző főiskolán, egyetemen (ahol a nyelvszakosokat képzik) nem is tanítanak.
2008. okt. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
77%
Nem írtad, mennyi idős a tanár,vagy mikor kezdett ebben az osztályban.Lehet,hogy még kevés tapasztalata van,szerintem ettől még lehet valaki jó pedagógus. Akkor már nagyon elkeseredett lehet,ha nyelvórán "nem ordítok az órán"-t irattat a gyerekekkel.Igazából ez kétélű dolog, mert nyilván nem tud tanítani, ha a gyerekek nem figyelnek, a másik meg az, h mindenki nézzen magába, nem hiszem hogy az otthon áldott jó bárány hirtelen angolórán dühöngő vadállat lesz...mármint a gyerekek...sokan vallják azt a nézetet, hogy a tanár dolga a tanítás, nem a nevelés. Az alapokat ugyebár otthonról hozzák...
2008. okt. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Gondolkodj el, hogy TE mit tudnál tenni az osztályban, hogy rend legyen?

...

...

És akkor, ha annyi lehetőséged lenne, mint a tanárnak?

...

...

Ha így sem megy - vagy csak erőszakkal menne - akkor milyen alapon ítéled el őt?

2008. okt. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
nem tudom pedagógus vagy e de igaza van az előttem szólónak, azért biztos vagyok benne, hogy a mai gyerekek már az ég egy adta világon megengednek maguknak mindent. sajnos nincs eléggé megbecsülve már ez a szakma, és szerintem igazából a tanárok se fordítanak rá több időt mint kéne.
2008. okt. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem rossz irányba megy a tanácsadás...

Én a helyedben keresnék egy olyan tanárt aki tudna beszélni a kolléganővel.Ezek a gyerekek kicsik,olyan órát kell tartani ami játékos,néha mozgás is van benne ,esetleg angolul énerkelni kéne amikor kiereszthetik a hangjukat. Nem a száraz anyag bemagolását kéne eröltetni hanem hogy jól is érezzék magukat . Persze ehhez sokkal nagyobb felkészülési idő kell !

2008. okt. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A tanárnő kb.ötven év körüli.Szerintem azért egy ennyi idős pedagógus kéne értsen a tíz éves gyerek nyelvén,bármilyen neveletlen vásott kölyök is legyen az.Ha nincsenek ötletei,menjen nyugdijba.Az én időmben is a középiskolában tíz tanár közül volt egy akinek az óráján cirkusz volt,ráadásul kémiatanár volt
2008. okt. 8. 10:38
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Mi ugyanebben a helyzetben vagyunk. A húgom a házi helyett a büntetést irogatja itthon. Én még suliba járok, szóval én látom a helyzetet belülről. Hiába mondjuk, hogy a tanár dolga, hogy tanítson, és fegyelmezzen, ezt nagyon nehéz csinálni. Nem lehet bírni a gyerekekkel (hát én elég sok gyereket inkább állatnak neveznék, már bocsánat), mert előtte senki nem szólt rájuk otthon, hogyan kell viselkedni. És egy tanár nem tud megfegyelmezni 30-40 olyan gyereket, akinek otthon minden meg van engedve.
2008. okt. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!