Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Holnap mit írjak a novellaelem...

Holnap mit írjak a novellaelemzés bevezetésében? Légyszi!

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 21:49
 1/10 anonim válasza:
melyik novella bevezetés kell? írd meg
2010. máj. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Veletek ilyeneket nem gyakoroltattak ?:S
2010. máj. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

érettségin?

először is nézd meg, milyen szempontok alapján épül fel egy novellaelemzés fő részei.

Ha megvan minden, utána neki állhatsz írni, de tényleg legyen meg az alappont ahonnan elindulsz és belemélyülsz :)


[link]


remélem tudtam segíteni! Sok sikert az érettségihez, én is most fogok... :)

2010. máj. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy melyik novella, ugyanis érettségin gondoltam. Sok elemzést írtunk, de én olyankor mindig a költő életéről írtam a bevezetést, de ugye ez most nem jöhet szóba, nem hinném, hogy tudni fogom. Mit írhatnék helyette, írjak a novelláról, mint műfajról?
2010. máj. 2. 22:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk, kezdd valami olyasmivel, hogy "Ebben a feladatban...". Szóval rizsázz valamit, szépen megfogalmazva a feladatról, esetleg arról, hogy mit gondolsz róla, meg ilyesmi. :)
2010. máj. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hú, köszi a válaszokat! Rosszul írtam, természetesen nem költő, hanem író.

A linkben szereplő lépéseket én is olvasgattam már, csak nem tudtam, hogy ezek közül mi kerülhetne a bevezetésbe.

2010. máj. 2. 22:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Na, az vagyok aki linkelt. Figyelj, teljesen mindegy melyikkel kezded, sőt tanárom szerint írhatod a közepétől is, ha mondjuk az íróról/költőről nincs semmi adat, akkor egyből a következő pont lép hatályba.

Figyu, nem kell parázni! Rizsázni kell, jó sokat! Ha nem jut eszedbe az elemzés, vagy konkrét dolog, akkor olvasgasd jó sokat a szöveget, és valami befog ugrani! Azt pedig azonnal írd le, szerintem... nekünk sosem kellett 3-4 oldalt írni, mindig csak 1-2 oldalnyi volt feladva házinak. És ott én már mindent leírtam amit szerettem volna... tehát, szerintem itt csak a rizsázás segít, vagy, ha sok mindent, részletesen kielemzel.


Sok sikert :))

2010. máj. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát, jó, végül is valami majd csak lesz, az is lehet, hogy az egészet pofára fogja értékelni a tanár, akkor meg aztán tényleg tök mindegy, hogy mit írok. Neked is sok sikert! :)
2010. máj. 2. 22:19
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

NEM! Azt nem teheti meg, mert a vizsgabiztos pont erre ügyel, hogy minden szabályosan történjen! Ha belenéz a tanár javításában és szabálytalanságot vesz észre, akkor azért cumi... (nem tudom mi történik akkor, de nem is akarom tudni...)

Nem arcra megy! Senkinek sem érdeke, hogy megbuktassák a gyereket, és a tanárnak az égés lenne!


Minden rendben lesz, figyelj oda, koncentrálj (szerintem ez a legfontosabb)! Csak az érettségi és Te! Nem kell figyelni senki másra, aki melletted ül, aki zajong, nem érdekelhet annyira mint az írásbeli! :)

Jól bemesélem ezeket magamnak, és talán tudok is figyelni :)

2010. máj. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

am ezt nézd:

1. Műfaj meghatározása, műfaji jellegzetességek vizsgálata: rövid, prózában írt epikai

műfaj. Általában egy főszereplője és viszonylag kevés mellékszereplője van; gyakran egy

fordulópontot mutat be a főhős életéből. Cselekménye általában egy szálon fut, rövid idő alatt,

kevés helyszínen játszódik. A szó eredeti jelentése: ’újdonság’ (olasz). Boccacciótól ered.

2. Cím értelmezése: mit tartalmaz (téma, idő, helyszín, szereplők, kulcsfogalom stb.

megjelölése)? Van-e jelképes értelmezése? Hogy változik a jelentése a mű olvasása során?


EZ itt csupa rizsa! Persze ezért nem sok pontot kapsz, ha adatokat írsz le, viszont ez is több sor :)

A másik fontos, hogy oszd be az időd, bár sok ember szerint ennyi idő elég mindent leírni, persze folyamatos írás mellett..


Bízz önmagadban :)

2010. máj. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!