Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Titeket nem...

Egyetemisták! Titeket nem ábrándít ki az egyetem?

Figyelt kérdés

Már van diplomám, idén új szakot kezdtem (csak azért írom, hogy már van tapasztalatom a felsőoktatásban). Kezdetben persze nagyon lelkes voltam, de mostanra teljesen negatív lettem. Egy csomó rossz tapasztalatra tettem szert, pedig elvileg "nívós" szakra járok.

- aránytalan órabeosztás

- nagyon kevéssé hatékony gyakorlatok

- adminisztratív szabálytalanságok

- kevéssé segítőkész segíteni tudó tanulmányi osztály

- kevés a használható egyetemi jegyzet, sokszor a felsőbbévesek összefoglalóiból "élünk"

- a tanárok nagy része kevéssé segítőkész (pl. ha kérdés merül fel, akkor oldd meg máshogy, nézz utána a Google-n)

- mondjuk a Neptunnal mindig is voltak problmák:S

Persze, csinálom, és igyekszem lerázni magamról mindezt, de ti (ha egyetértetek, ha nem) hogy élitek meg ezeket?



2016. dec. 4. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én most kezdtem, gimi után, tehát ez a legelső szakom és még csak 3 hónapja járok egyetemre. Már ennyi idő alatt is lehet tapasztalni néhány rosszat (szintén elég tájékozatlan to, van 2 tanár, aki direkt nem pakolja fel az előadásait, amik ráadásul lehetetlen időpontokban vannak, így nem mindig tudok rá bejárni, mert ütközik.., a neptun csak akkor működik ha nem kell, tárgy-és vizsgafelvételnél az indulási idő után 2 órával kapunk emailt, hogy inkább 3 nap múlva kezdődik, mert összeomlott a rendszer). Viszont én eddig szeretem a szakot, ezt az 1-2 nem segítőkész tanárt ellensúlyozza a többi kedves és jó órát tartó tanár, az órarendem is jóra sikerült, így tényleg nem igazán van miért panaszkodnom, bár tény, hogy van akit már ez a pár nem hibátlanul működő dolog is kiborított. Mondjuk ezek az adminisztrációs dolgok katasztrófák, átlag 2 óra a sorbanállási idő, úgy, hogy van bent a 6 ügyintézőnél 2 diák, a szeptemberben megigényelt diákigazolványnak így 3 hónap elteltével sincs semmi híre, azért ezek a legbékésebb embert is ki tudják akasztani.:D
2016. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
én elvileg májusban diplomáznék, de már a harmadik félévemtől nagyon szenvedősen ment az iskola. Minden lelkesedésem elment, pontosan azért amiket te is leírtál, plusz nálunk még megy nagyban a pénzlehúzás is. A szüleim mondták hogy ha elkezdtem akkor fejezzem is be, hiszem a felénél túl vagyok. Igazából szenvedés minden perc, amit iskolával kapcsolatos dologgal töltök el. Itt állok a szakdolgozat előtt és semi motivációm elkezdeni, pedig én is tudom ha csúszok akkor az súlyos százezrekbe fog kerülni.
2016. dec. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Egyetemre nem azért jársz, hogy minden tökéletes legyen ott, és prímán érezd magad, hanem hogy tudást szerezz. A gyakorlatok azért érnek keveset, mert nem szakmunkás képzőbe jársz. Nincs idő arra, hogy kellő gyakorlatot biztosítsanak, így ez a te feladatod a szabadidődben. Ha bejársz előadásokra, olyan jegyzetet készítesz amilyet csak akarsz. Tényleg vannak tanárok, akik rosszul csinálnak ezt-azt, de hát üdv a való világban, munka közben is lesznek nemkívánatos ügyfelek/feladatok, szóval jobb, ha felkészülsz ezek kezelésére. A felsorolt problémáidat azért én még nem tartanám eget rengetően nagynak. Én örülök, ha a rengeteg tanulnivaló mellett jut egy pici szabadidőm, vagy ha megértem az anyagot.
2016. dec. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van már egy diplomám, most mesterképzésen vagyok, de bevállaltam estin (péntek-szombat), hogy ne legyen aránytalan az órabeosztásom, mert úgy éreztem, dolgoznom kéne.

Nagyon kevés hatékony gyakorlat ez így igaz, sajnos ez nem csak a felső, hanem az egész oktatás hibája.

Nálunk kb nincs is egyetemi jegyzet, órai anyag van és kész, rendszeresen találkozom olyan tanárral, aki nem szeretné odaadni a diasorát.

Igen, a tanárok tényleg bunkók, tisztelet a kivételnek, neptunon nekem csak az volt a bajom, hogy kevesen férünk be vizsgajelentkezéskor.

Nem tudsz mit csinálni. Viseld el ezeket. Eddig sem voltam nagyon önállótlan, de az egyetem megtanított abban, hogy tényleg mindennek te járj utána. Persze ez jobb lett volna, ha erre nem ilyen formában kényszerítenek rá.

Ha gimiből visszaemlékszem, valóba sokkal többet vártam, most megpróbálok vele együtt élni. Nekem egyébként szerencsém van, pedagógia alappal és mesterrel zömében kedves és rugalmas oktatók vesznek körül, de hallottam már cifra történeteket másokról.

2016. dec. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Én az 5. félévemben járok. Nagyon szerettem a szakom, érdekel is erősen amit tanulok, illetve az ország élvonalbeli egyetemére játok, annak is az egyik legnívósabb karára (ttk). De már észrevettem, hogy elfáradtam, vagyis már fele annyira sem vagyok motivált. Végigcsinálom mert szeretném a diplomát, azonban elvette a kedvem a sok tényleg fölösleges tárgy, hogy egy bizonyos területet amit másik tárgyból tanultam, most egy másik tárgyból agyament módon visszakérik, holott, ahol már szó volt róla sokkal elegánsabban bizonyítottuk és vettük át.


Az is kellemetlen, hogy 0 kommunikáció van az előadó és a gyakvezető között, az is, hogy a tanár előadás közben akarja kitalálni, hogy miről is akar beszélni, az is, hogy 0 tájékoztatást kapunk arról, hogy pontosan milyen követelményei is vannak az adott tárgynak. Továbbá, hogy annyi fölösleges, menjünk át kettessel mert kell a diplomához tárgy van, ahol már a tanár is teljesen elengedte az egészet már nagyon zavaró és rá van eröltetve mimndenkire, hogy ezt is meg kell tanulni, közben majd ha dolgozunk ez semennyire se lesz használható. Szóval kicsit már nekem is kezd sok lenni.


Én is tovább szeretnék még tanulni, ELTE IK esti a cél, viszont már volt hozzá tapasztalatom, hogy az IK-n még 100x rosszabb a helyzet tanítás szempontjából, az is érdekes menet lesz.

2016. dec. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A magyar oktatási rendszer borzalmas. A felsőoktatásban elavult dolgokat tanítanak, minden nagyon dogmatikus. Te tudod, megéri-e a folytatás. Írtad, hogy nívós szakra jársz. Szerintem csak jogira, orvosira és mérnöki szakokra éri meg járni. Én egy kevésbé nívós szakot hagytam ott a korábban említett dolgok miatt és egyáltalán nem okozott nehézséget állást találni diploma nélkül sem. Az egykori, lediplomázott szaktársaim nagy része meg még mindig melóért puncsol, van, aki másfél éve munkanélküli. A megélhetés nem elsősorban a papírokon múlik, viszont ha normális szakra jársz, ne add fel csak az általad felsorolt okok miatt, hiszen azokkal valóban könnyebb jól fizető állást találni.
2016. dec. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!