Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozati konzulensnél...

Szakdolgozati konzulensnél általános az, hogy a hét csak egy adott napján fogad?

Figyelt kérdés

Ebben a félévben írom a szakdolgozatomat, illetve ebben a félévben csinálom a kötelező szakmai gyakorlatomat is, ami min. 25óra/hét. A cégnél, ahol dolgozom úgy egyeztünk meg, hogy a másik gyakornok hétfő, kedd, szerdán van én pedig szerda, csütörtök, pénteken, ekkor még nem tudtam a konzulensem fogadóidejét. Szeptember közepe felé írt a konzulensem, hogy csütörtökön x-Y időintervallumban van a fogadóideje, ekkor várja azokat, akik hozzá jelentkeztek szakdolgozatot írni. Ekkor elmondtam neki, hogy a csütörtöki és a pénteki napon semmiképp nem tudnak elengedni a gyakorlati helyemről, mert nem ugyanabban a városban, hanem 2,5 órányira van az egyetemtől, így nem arról van szó, hogy csak átugrok egy fél órára, hanem aznap nem tudnék bemenni dolgozni, ezen kívül kértem, hogy a hétfői, keddi vagy szerdai napok valamelyikére adjon másik konzultációs időpontot. Erre a konzulens annyit írt, hogy akkor kezdjem el kidolgozni a szakdolgozati vázlatot az egyetem oldalán található minta alapján majd kezdjem el írni a szakdolgozatot. El is kezdtem, eddig 25 oldalt írtam, ma kellett elküldeni neki félkész állapotban, hogy átnézze. Elküldtem, majd válaszul annyit írt, hogy "holnap várom. köszönöm."


Szerintetek írjam meg neki ismét, hogy a csütörtöki és pénteki napokon nem fogok tudni hozzá menni és adjon másik napra időpontot? Azt gondoltam, hogy emlékszik rá vagy felírta valahová, hogy én a csütörtöki napon nem érek rá, de az is lehet, hogy nem akar másik napon fogadni.

Szerintetek annyira kellene rugalmasnak lennie egy konzulensnek, hogy nem csak a saját fogadóidejében fogad?


2016. okt. 26. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Egy vagy az amúgy egymillió elintézendő dolog közül.

Igen, írd meg neki újra, hogy nem jó, de nem köteles neked másik időpontot adni, ezt jobb, ha tudod. Ha más nincs, szabit kell kivenned. Szerintem a felnőtt világban nem kell arra várni, hogy mindenki átalakítja az időbeosztását azért, hogy neked jó legyen. Ilyen nincs. Bocs, de jobb, ha megszokod.

2016. okt. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Természetesen tisztában vagyok vele, de ha azt nézzük, akkor a gyakorlat is egy egyetemi elfoglaltság, olyan, mintha órám lenne, hisz kötelező. Más részről a tanárnak pedig ez a munkája, ő vállalta el 8 hallgató segítését és kalkulálhatott volna azzal, hogy nem mindenki abban a városban fogja végezni a gyakorlatát.

Tudom, hogy nem köteles nekem új időpontot adni, de mi van akkor, ha nem ad és én sem tudok elmenni? (A gyakorlatra úgy vettek fel, hogy csütörtökön és pénteken mindenképp legyek ott. )

Ha tovább írom anélkül a szakdolgozatot, hogy elmondaná a véleményét, esetleg megkérem, hogy e-mailben írja le, hogy mit talál jónak/rossznak a dolgozatban?

2016. okt. 26. 18:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Beszélj vele, mi nem tudhatjuk mennyire rugalmas.
2016. okt. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!