Keleti nyelvek és kultúrák - milyen egyetemeken lehet tanulni? S milyen?
Na most jön a meglepetés, elsősorban Japán érdekel. Nyelv, kultúra, történelem, művészet... szóval minden. Nem az animék vagy mangák miatt, ezt deklarálom:) nem is a fiúk vagy a japánok miatt.
Tudom, hogy kell mellé egy második keleti nyelv, + minor szak is. Nyelvérzékem szerencsére van.
Milyen egyetemeken lehet tanulni? ELTE az, amiről tudok, de szívesen mennék vidékre is.
Azt, hogy mire megy az ember ezzel a szakkal jól tudom, terveim is vannak ezzel kapcsolatban.
Valamint, le tudná írni valaki a tapasztalatait a szakkal kapcsolatban?
Köszönöm szépen!
Csak nappalin lehet végezni a rengeteg nyelvóra miatt. Elsőre nagyon megterhelő lesz, mert az írást kegyetlenül megkövetelik. Ha lehet, ne az ELTE-re menj, az egy versenyistálló. Személyesen ismerek onnan egy tanárt, ő mondta, hogy akkora rohanás van az anyagban, hogy a végzősök már olyan alapvető dolgokat sem tudnak ismétlés hiányàban, mint például a dátumok. Vagyis nagy szorgalom kell hozzá alapvetően, de az ELTE-ről menekülnek az emberek a légkör miatt.
Én ugyan még csak tervezek a Károlira menni, de nyelviskolában már lassan másfél éve tanulok japánul. Sok sikert! :)
Köszönöm szépen a válaszokat!
Ez az egyik oka, amiért az ELTE nem játszik. Nem szerettem volna leírni, nehogy valakit megsértsek vele. Vannak ott ismerőseim, és állítólag nagyon elvárják tőlük, hogy az ország elitjei legyenek. Az oktatásról sok mindent nem tudok. De azt tudom, hogy a légkör állottabb néha az órákon, mint egy elhagyatott temetőben.
Van még egy kis időm, és van anyanyelvi segítségem szerencsére.
Ja, lemaradt:
2. :D viszont, sok sikert és köszönöm!
Szia! Japán szak csak a Károlin és az ELTE-n van. Régebben volt japán specializáció a TKBF-en is, de 2015-től nem indítanak nyelvi szakokat, sajnos...
Szóval csak ELTE és Károli.
Károlin az első két félévben kötelező csak a második keleti nyelv (ami lehet kínai, koreai, perzsa nyelv is.). De csak abban az esetben kötelező az első évben felvenned, ha kínai specializációt akarsz felvenni harmadik félévtől.
ELTE: itt inkább minor szakok közül lehet választani, specializációból is csak a kínai fordító van, szóval, ha nem érdekel annyira a kínai nyelv, akkor érdemesebb valamilyen minor szakot felvenni.
Tapasztalat?
Nos, a Károlin az első félév megkezdése előtt lesz egy teszt (amit nem kötelező megírni), ez alapján dől el, hogy kezdő vagy haladó csoportba kerülsz e. Ha még nem tanultál japánul, akkor az első két félévben egy héten egyszer lesz nyelvgyakorlat I, illetve nyelvgyakorlat II, valamint nyelvtan I és nyelvtan II órád. A Genki I és Genki II könyvből fogtok tanulni (egyébként simán le tudod tölteni Ncore-ról :D ). A két könyv + egy kis szorgalom az N4-es "középfokú" JLPT nyelvvizsgához elég.
III. félévtől kell specializációt, vagy minor választanod. Ekkor, szintén hetente lesz egy darab nyelvórád, egy szövegolvasás órád (szövegolvasás I [a nihon wo shiru) könyvből, mely a "középfoktól a felsőfokig" készít fel, ill. lesz egy nyelvgyakorlat órád, esetleg nyelvhelyesség, ha azt felveszed (ajánlott!!).
Ha nagyon érdekel a japán történelem, társadalomtörténet, esetleg a japán média, akkor mindenképpen érdemes a KRE-t választanod, mert itt több specializáció van, mint az ELTE-n.
Minden ami nyelvi tárgy érdemes felvenni, mert nagyon kevés van belőlük sajnos... A nyelvtudásról meg csak annyit, hogy sokan még 6. félévben sem ütik meg az N3 szintjét. Bár ez nem az egyetem és nem az oktatók hibája.
Remélem tudtam segíteni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!