Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a tanár...

Qvasz kérdése:

Mit lehet tenni, ha a tanár összetöri a diák telefonját?

Figyelt kérdés
Mondta h ha mégegyszer meglátja összetöri, meglátta SZÜNETBEN az órája előtt, és tényleg összetörte... Több tízezer Ft os tételről van szó. Értelemszerűen nem akarom annyiban hagyni, mert szándékos károkozásról van szó. Ha az intézmény igazgatójának szólok, úgysem az én pártomat fogná, azzal nem is próbálkozok. Jogi úton hajtsam be rajta? Mit tanácsoltok?
2010. ápr. 21. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1.Mondd meg a szüleidnek-biztos úgyis megtudják,ha nem mondod!Küldd be anyudat v. apudat beszélni a tanárral!

2.Vagy hajtsd be rajta a pénzt,jogosan kérnéd..a szüleid persze ekkor is ott legyenek veled!És ők is mondják a tanárnak,hogy fizesse vissza a pénzt!

2010. ápr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden önkormányzatban van olyan személy, aki az oktatásért felelős. Nem tudom pontosan a titulusát, de én oda mennék be, hivatalból a jegyzőkönyvet is fel kell venni az esetről, és mindenről írásban kell, hogy tájékoztassanak. A rendőrséget sem hagynám ki: mivel azt írod, drága készülék volt, 20.000 Ft felett a rendőrségnek is eljárást kell indítani. Még óra alatt sem törhette volna össze, nemhogy szünetben, mint írtad. A hivatalos ügyek intézéséhez vidd valamelyik szülődet, még akkor is, ha nagykorú vagy. (de ugye nem provokáltad?) Sok sikert!
2010. ápr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
az nem ilyen egyszerű, ugyanis nem élek szüleimmel. 20 éves múltam, nincs olyan h apuci meg anyuci majd elintézi. Nekem kell elintézni, és nem állok úgy anyagilag h új telefont vegyek most...
2010. ápr. 21. 16:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
be lehet pörölni!
2010. ápr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen azt kéne, beperelni, csak az a baj h ő fog vizsgáztatni 1 hónap múlva és félek h nem válna előnyömre ha most beperelném (lehet h meghúzna) :s

Sajna ez ilyen sz@r helyzet...

2010. ápr. 21. 18:52
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szívfájdalom nélkül megvárnám míg levizsgáztat,és utána jelenteném fel....
2010. ápr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

detto

-,,-

2010. ápr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem könnyű eset, mert ha a rendőrségen feljelented, tanukat kell vinni, különben rágalmazás. És valószínűleg senki nem fog neked tanuskodni. Más tanár nincs, aki ugyanabból a tárgyból vizsgáztat? Vizsga után biztos, hogy okoznék neki valamilyen hasonló nagyságrendű kárt.
2010. ápr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Valóban nem könnyű eset, de tanúm az van. Konkrétan az egész osztály látta és ott volt a folyosón! És jóba vagyok mindenkivel, bárki tanúskodna az oldalamon. Fel lehetne róni a tanárra még, hogy megalázott az egész osztály előtt mert elég szarul éreztem magam, gondolhatjátok milyen lehetett...
2010. ápr. 21. 21:02
 10/11 anonim ***** válasza:
én is elmegyek neked tanúskodni, ingyen!
2010. ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!