Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek hatékonyan a...

Hogyan készüljek hatékonyan a földrajz érettségire?

Figyelt kérdés
Továbbtanulásomhoz nagyon fontos, mindenképpen 80% fölött kellene megírnom. A társadalomföldrajzzal nincs különösebb gondom, sem a topográfiával. Ezekből 5ös vagyok. Gyengém viszont a természetföldrajz. Nézegettem az elmúlt évek érettségiit is, és nekem 1-2 feladat értelmetlennek tűnt:S
2010. ápr. 19. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Hallgass Lenin bácsira: tanulni, tanulni tanulni.
2010. ápr. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ez szépen hangzik. Csak sajnos manapság nem fog az agyam. Vagyis tanulom, tanulom, és mintha ott se lennék. Pihenőnapot viszont nem szeretnék. Stresszelek is rendesen, valamelyik nap nem tudtam aludni 2ig, mert az érettségin rágódtam.
2010. ápr. 19. 14:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha stresszelsz, csak rosszab. Tavaly én is végigjártam ezt az utat az érettségiig, bár nem földrajzból, de megértelek. Így viszont túl fogod hajtani magad, nem kell éjjel-nappal felette ülni. Be kell osztanod az időd, rendszeres 10-15 perces szönetek beiktatásával. Kelj fel délelőtt, tornázz egy kicsit és ülj neki. Ebédelj, sziesztázz, aludj akár 1-2 órát, egy erős kávé és estig tanulhatsz is, 12 óránként némi szünettel. Akkor rágcsálj valamit, mozogj, friss levegő, zene, lényeg, hogy kapcsolj ki egy kicsit. Szedhetsz esetleg természetes, gyógynövény alapú készítményeket, pl. lecitint, azt sokan dícsérik hogy lenyugtat és javít a memórián. Higyj nekem, miután túlleszel rajta, csak nevetni fogsz, hogy emnnyire feleslegesen izgultál rajta. Nagy kalappal neked, ha még szeretnél pár tippet, írj ide nyugodtan vagy emailt, lényeg hogy ne aggódj!! Csak osztd meg az időd, hogy pihenj és tanulj eleget.
2010. ápr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megpróbálom normálisan beosztani az időm. a lecitin jónak tűnik utánanézek :)
2010. ápr. 19. 17:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!