Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az Ádám Veronika szerkesztette...

Az Ádám Veronika szerkesztette Orvosi biokémia könyvről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ősszel kezdem a másodévet az orvosin, kémiára eddig az előadásdiákból próbáltam készülni, viszont ezek enyhén szólva is minősíthetetlenül rosszak. Emiatt gondoltam beszerezni a tankönyvet, ugyanakkor hallottam róla hideget-meleget (inkább ez előbbit) felsőbbévesektől, emellett a Medicina Kiadó honlapján nem is lehet megtalálni ezt a kiadványt.


Hogyha ez a könyv is használhatatlan, van valami más opció vagy maradnak az előadásanyagok?

(Az intézettől sajnos kár várni bármiféle útmutatásra.)



2016. júl. 26. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jó könyv szerintem, de sajnos a PTE-n elavultnak találják, ezért nehéz a felkészülés. Az egyetlen, amit szeretnek és elfogadnak, az a Lehninger, de ugye az csak angol és német nyelven kapható a piacon :( gondolom PTE-s vagy, mert azt jelölted kulcsszónak. Sajnálom, én is átéltem ezt. Talán, ami segíthet, hogy most másodévtől lesznek kiselőadások, amiket plusz három ponttért a diákok tartanak meg. Én azt javaslom, hogy dolgozd ki magad a témákat, illetve adjátok oda egymásnak, amiből adott ember referált. A teljes anyagot ugyan nem fedi le, de azért egy kettes rossz esetben is írható belőle.
2016. júl. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a sikeres vizsgaidőszakodhoz! Én is PTE-s vagyok, és leszigorlatoztam bikémből anélkül, hogy kinyitottam volna azt a könyvet.

A Gyors segítség a biokémia vizsgához című könyvet, a használhatóbb előadásanyagokat, és egy diák által írt jegyzetet használtam, ami megszerezhető a facebook-os csoportokban (HB jegyzet.)

Évek óta mondogatott téma, hogy fordíttassák le a Lehningert, vagy adjanak ki saját jegyzetet, de nem teszik. Ez bizony az intézet sara.

2016. júl. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát, megmentettetek attól, hogy pénzt adjak ki egy nem megfelelő könyvre. :D

Megpróbálok akkor én is megélni és átmenni mindabból, ami elérhető, érthető és ellenőrzött, vagy lehet beszerzek egy gyors segítséget magamnak.


És második, köszönöm, kicsit megszenvedtem ezzel a vizsgaidőszakkal (az első szemeszter után tévesen alábecsültem a szintet), és a másodévtől most tartok is, de hát reméljük a legjobbakat. :)

2016. aug. 5. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!