Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik biokémia könyvet...

Melyik biokémia könyvet ajánljátok?

Figyelt kérdés
Érettségizem még de egyetemre is szeretnem vinni.

2015. júl. 4. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
A legteljesebb és legújabb a Lehninger, de ez nincs magyar nyelven sajnos ,csak angolul és németül. Kicsit elavult, de azért még használható Ádám Veronika: Orvosi biokémia tankönyve. Én csak ezeket ismerem sajnos. Milyen szakra jelentkezel majd?
2015. júl. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi:) orvosira:)
2015. júl. 4. 14:51
 3/4 A kérdező kommentje:
Boross lászló- sajgó mihály biokémia könyvéről tudsz valamit? Könyvtárban láttam.
2015. júl. 4. 14:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem sajnos, mi orvosin ezt a kettőt használtuk :( ja meg eszembe jutott, van egy kis narancssárga is, azt hiszem az a címe, hogy gyors segítség a biokémiához, vagy valami hasonló. Elég vázlatos és tömény, de nálunk azért sok témánál hasznos volt. Viszont ha úgy sem most mész egyetemre, akkor hozd ki könyvtárból azt, amit szimpinek találsz. Biztos ez amit írtál is lefedi azokat a témákat, amik téged érdekelnek. Orvosin meg ahány egyetem annyiféle oktatás, nálunk sajnos egyik könyv sem volt jó a Lehningeren kívül (PTE), de úgy hallom, hogy pl Szegeden az Ádám Veronikát használják. Párszor én is beleolvastam és én ajánlom, szerintem érthetően fogalmaz, sok helyen kifejezetten egyszerűen, de pont ezért jó. A biokémia nem pont az a tantárgy, amit könnyű megérteni, törekedni kell az egyszerű megfogalmazásokra :D
2015. júl. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!