Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki germaniszti...

Van itt valaki aki germanisztika szakos és segítene?

Figyelt kérdés

Idén szeretnék menni egyetemre, de még pár dolog nem tiszta :/

Heti hány óraszám van ezen a szakon? Olvastam, hogy a második "fázisban" fel lehet venni anglisztikát a germanisztika mellé. Ez igaz? Minor szakot tényleg csak nyelvvizsgával lehet felvenni? Milyen minor szakot érdemes választani német mellé? Első évben még tényleg mindent magyarul tanulunk?

Hát, egyelőre ennyi kérdésem van, előre is köszönöm a válaszotokat! :)



2016. jún. 30. 18:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Szia, bár nem germanisztikás vagyok, hanem romaniaztikás egy két kérdésre én is tudok válaszolni.

Óraszámot ha rámész az elte btk oldalára és ot a tantervre ( nem tudom melyik egyetemre akarsz menni, itt biztos fent van a tanterv másnál nem tudom).ott megnézed melyik tárgyakat írja első félévre és kb annyi órád lesz.

Minor szakok felvétele változó, Mindennek külön követelménye van. Van amihez kell szontfelmérőt tenni az elején, van amiről fél évkor buknak ki az emberek. (pl portugál). Ha tanárira mész akkor viszont alapból két szakkal kezdesz. Minornak viszont nem csak nyelvet lehet felvenni.Vagy ha nem minort akarsz specializációt is lehet.

2 tárgy van Magyarul filozófia és retorika, azonkívül rögtön csak a célnyelven vannak az órák és persze az adott nyelven kell vizsgázni is. A neptunban sok tárgyat magyarnak ír, de azt nem kell figyelembe venni.

2016. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sokat segítettél :) De akkor a minor és a specializáció között mi a különbség? Több óraszám van, vagy alaposabban megtanulják a második nyelvet a specializáción mint a minoron?
2016. jún. 30. 21:13
 3/18 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, az a különbség, hogy specializációnál a germanisztikán tanulsz még plusz dolgokat, minornál pedig egy teljesen más szakirány óráit veszed fel. Itt minden szaknál meg van a bemeneti követelmény.

Viszont ezekből sokkal kevesebb óra van mivel, csak 50 kreditet ér , a főszak pedig 120-at. Ezen kívül fel kell venni 10 szabad kreditet, ami bármi lehet az egyetemről amihez nem kell előfeltétel.

Viszont ahogy nézem, németnél 2 féle van , van egy német nemzetiségi szak is , de azt nem tudom mi a különbség.


[link] itt van a honlap amit mondtam .

2016. jún. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2016. jún. 30. 23:45
 5/18 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2016. júl. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia! Én germanisztikás vagyok és teljesen jól mondja az első. :)

Német mellé sokan választják egyébként az angolt minornak, főleg, ha tolmács-fordító a végső cél (bár sokan egy "kisebb" nyelvet választanak e célból).

A német és a nemzetiségi német között nagyjából annyi a különbség, hogy utóbbin a magyarországi németek történetéről, kultúrájáról is tanulsz.

Magyarul pedig valóban csak egy-egy tárgy van félévente maximum, de ahogy az első is mondta, az ELTE BTK honlapján ezt mind meg tudod nézni - a választható minorok listáját is. :)

2016. júl. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, már megnéztem és meg is találtam, szóval mindkettőtöknek köszi a segítséget :) Én is tolmács, esetleg fordító szeretnék lenni, ezért gondolkodtam én is az angolon. Csak azt hallottam, hogy minor szakot nem is érdemes felvenni, mert nagyon keveset foglalkoznak a nyelvvel és nagyon alap szinten tanulják. Én pedig most nyáron szeretném angolból a középfokút letenni. Akkor megéri felvenni még minor szaknak az angolt? Mert akkor magántanárral ugyanoda jutnék, sőt, jobban meg is tanulnám, nem?
2016. júl. 1. 16:23
 8/18 anonim ***** válasza:
(1 vagyok) Minort vagy specializációt kötelező felvenni olyan nincs, hogy nem veszel fel.
2016. júl. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
És még annyit hozzátennék, hogy a nyelvet konkrétan csak nyelvfejlesztésen tanítják, különben meg hangtant, mondattant, irodalmat stb. kell tanulni, ugyanolyan szinten mint a főszakosok , tehát az hogy nagyon alap kell egyáltalán nem igaz. Ugyanis szükséges az ehhez megfelelő szókincs is. (amit majd közben megtanulsz, én se úgy mentem spanyolra hogy már minden szükséges szót tudtam).
2016. júl. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egy magántanár teljesen mást tanít mint amit minoron tanítanak. Ha csak nem kimondottan arra specializálódik a tanár. Tehát míg a tanárral magát a nyelvet tanulod neg középfokig, minoron már az adott nyelven tanulsz. (és ha jól tudom, ebben nem vagyok biztos, de fent van a honlapon amit belinkeltem, közben esnek ki az emberek, mivel csak a legjobb azt hiszem 20 maradhat bent). És ügye ilyenkor ha valaki kiesik új Minort kell nézni, ami csúszást is jelenthet.
2016. júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!