TOVÁBBTANULÁS Tehát, ha írással szeretnék foglalkozni (mint megélhetés), akkor hova, milyen szakon kéne továbbtanulnom?
Leginkább a regény és kritikaírásban vagyok otthon, de az ajánlóval is meg tudok birkózni viszonylag könnyebben, az interjúval nem vagyok annyira kibékülve, de ha arra kerülne a sor, abba is beletanulnék :)
Szóval, nyitott vagyok, a lényeg, hogy ilyesmi stílusban mozogtam eddig, most pedig a továbbtanulásra került a sor, és ezzel szeretnék továbbmenni.
Természetesen, én is nézek főiskolákat, egyetemeket, szakokat, nem lustaságból írtam ki a kérdést :)
Bármi, ami érdekel.
Íráshoz írói tanfolyamokat ajánlanék inkább.
Pl. amit Frei Tamás elvégzett nagyon jó és hasznos.
Egyébként én úgy választanék szakot, hogy általában mik az írásaid témái. Pl. politológia, csillagászat, földrajz, történelem. Szóval akármi lehet.
Közgáz, pénzügy-számvitel. Ha van egy jó szakmád, amiből frankón megélsz - pl. bróker, bankár ilyesmi, akkor amellett a hétvégeken hobbiból írogathatsz, amit csak akarsz. Ha másokat is érdekel, amit írsz, akkor abból is megélhetsz majd idővel, de ne erre alapozz. A bestseller-írást nem tanítják semmilyen egyetemen. De elmehetsz egy kiadóba dolgozni, és akkor megtanulhatod a csínját-bínját. A közgáz jó lesz arra, hogy tudd, hogyan kell eladni a könyveket, mire van kereslet. Sokkal hasznosabb, mint bármelyik magyar szak.
Amúgy nyilván olyasmiben kellene utaznod, hogy rá kéne venned kiadókat, hogy van egy ötleted: a fantasztikus magyar válogatott, az út a sikerig, és még az EB idején kiadni. Megszerezni nyilatkozatokat, a játékosok családjától fotókat stb. Aztán nagyon gyorsan menjen a nyomdába, amíg meleg a sztori.
Egyik ismerősöm Diana hercegnő halála után pár nappal összerakott egy életrajzi könyvet, kiadta, elkapkodták. Így kell csinálni. Nem a művészet meg a nagy igazság nyomában járt, pénzt akart csinálni, azt így kell. Ha művészi igényeid vannak, akkor felejtsd el, hogy ebből élj, az nem erről szól. Ha írsz valami nagyon tutit, akkor kaphatsz szerencsével valami díjat, prima primissimát Kossuth-díjat, Aegon művészeti díjat, amiből pár évig kihúzod, de jobb ha szerzel egy rendes szakmát. Djíat amúgy is kevesen kapnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!