Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy 8-ikos lány vagyok, és...

Egy 8-ikos lány vagyok, és bukásra állok matekból, mit csináljak?

Figyelt kérdés
nem birom felfogni a matekot és hetente 3 külön matekra is járok,és a szüleim csak ordibálnak hogy tanulj!
2007. nov. 14. 13:35
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Ha a különórák ellenére is nehezen érted a matekot, szerintem másik korrepetálót kellene keresned. Lehet, hogy valami más módszerrel kellene megközeliteni a nehezen érthető feladatokat.
2007. nov. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
95%
Szerintem is megpróbálhatnál egy másik tanárt, lehet, hogy a mostani nem a Neked bejövő módszerrel magyaráz. Nem tudom, milyen terveid vannak az életben, a továbbtanulással, valószínű nem leszel matektanár, de mindenképp boldogulni fogsz majd. Lazíts, ne görcsölj! Ha a szüleidnek akarsz megfelelni, görcsös maradsz. Próbáld meg úgy nézni a matekot, hogy az hasznos a hétköznapi életben. Még a végén meg is szeretheted... Az iskolai matektanártól meg kérj segítséget, a tanárok szeretik, ha fontosnak tartják őket!
2007. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem megy, nem lehet, hogy diszkalkulia áll a háttérben? Az olyan, mint a diszlexia, csak nem az olvasással,hanem a számolással vannak gondok. Ebben az esetben nem tehetsz róla, szakértő segítségre lenne szükséged. Itt találtam egy tesztet, ami kideríti, hogy ilyen problémád van-e:

[link]

Szerintem csináld meg és ha az derül ki, hogy ez a gond, akkor keressetek szakembert, aki ezzel foglalkozik, az iskolában pedig azt hiszem ilyen esetben más elbírálás alá esel, de ezt nem tudom pontosan, hogy van.

2007. nov. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Matek szakos vagyok és egyet értek az előttem szólókkal. Sajnos/szerencsére valószínű nem vagy diszkalkuliás (az már rég kiderült volna), de jobb kizárni ezt a lehetőséget is. Tuti, hogy a tanárral van a baj, de tudni kéne mióta jársz hozzá. Plusz még, hogy túl sok a heti 3 ráadás matek és valószínű már túlságosan görcsölsz a témán. Hova valósi vagy? Talán tudok segíteni.
2007. nov. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
10%
sokat kéne tanulnod
2007. nov. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

szia!

a barátnőm régen segitett mindenkinek matekból akik bukásra álltak még nekem is, és senkisem bukott meg!

és ő volt a legboldogabb ezért. szerintem szivesen segitene neked is iyg neten keresztül ingyen és hidd el hogy nemfogsz megbukni. ha gondolod irj nekem ide: gergoantal86@freemail.hu és megadom az e-mailcimét. persze ha csak gondolod, de ő imádja a matekot kész élvezet volt neki mikor mindenkinek ott magyarázhatta. :)

2007. nov. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

Szerintem is sok az a 3 külön óra.Viszont ha már jársz, akkor úgy menj a korrepre, hogy előtte átnézed az anyagot, és ha kell, akkor írd fel, hogy mi az amit pontosan nem értesz. És ne az legyen a válasz, hogy semmit, mert az azt jelenti, hogy az alapokat sem tudod.

Az is segíthet,hogy az órán megoldott feladatot oldod meg újra. Ha lehet, csak ellenőrzéshez használd a füzeted.

Jó tanács még, hogy keress támpontokat.

Osztálytársamnak középsuliban segített az, hogy ha különböző testekkel számoltunk, akkor mindig keresett derékszögű háromszöget.(Még ha nem is kellett volna a számításhoz.)

De segíthet az is, hogy a síkidomokat egy adott rendszer szerint nevezed, vagy %-számításnál nézed, hogy mi a kiindulási alap, utána csökken vagy nő ez az érték.

Az is segíthet, hogy a szükséges műveleteket mindig adott sorrendben végzed, még ha felesleges is némely adat, vagy lépés.

2007. nov. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

3éve tanítok matekot.Így tudom mit beszélek.

Tényleg van olyan,aki nem tud bánni a számokkal,de ez kiderül alsó tagozatokban.Ezért van az,h egy tanítónéni van,és ő vigyázza az egész osztályt.Az ő kötelessége felfedezni a discountiát(olyan mint a dislexia,csak itt a számokkal van a baj.)Van olyan diákom,akinek csak másként kell magyarázni a matekot,ovis szinten a szájába rágni,és ha nem is fogja fel nagyon,de tudja mit kell csinálni.Azt mondom,h egy kettes szintre mindig meg lehet TANULNI a matekot.Ha ez három különóra ellenére sem megy,beszéld meg a szüleiddel,és hagyd ott a tanárt.Sajnos egyre jobban elszaporodnak azok a magántanárok,akiknek közük nincs a tanításhoz.Nem végzettség függő,nekem sincs papírom arról,h nagyon matek.Hanem érzék hiányzik.Nagy divat lett az a magántanár leszek dolog.

Igenis meg lehet tanulni!Csak akarni kell...meg nem azt mondani,h nem fogom fel.Ha nem megy elsőre,akkor ott kell felette ülni többet.Egyetemen volt,h 5-6 órát ültünk hárman egy példa előtt,mire megszületett a megoldás.

2007. nov. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

A suliban olyan tanárunk van hogy naponta veszünk vele új anyagot, estleg megállunk még 1 napig gyakorolni.Szülői értekezleten meg elbeatboxolja hogy mit veszünk meg minden valahogy igy: Most azt vesszük,de kevé az idő,ezért holnap doga,után majd ezt, ez 2 hétig tanoljuk és TZ... felad vagy 20 szabályt hogy tanuljuk meg, rá 2 napra már doga 10 ből. Keress egy magántaárt aki lemegyarázza, vagy menj gyengébb suliba,pl nálunk a rómá suliban a hf-et sem lesik meg hogy kész van e,haverom oda jár sosem készíti el,may megkérdezik hogy kész van-e erre ő azt mondja hogy igen.

Remélem ennyi elég.

2010. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Régi kérdés,mostmár bizonyára középiskolába jársz,sőt,egy év alatt végzel.Biztos rossz emlékként gondolsz vissza a matekra,én is így fogok.:(

De nekem az általános iskolás matektanárom(aki most tanít),nagyszerű és kedves nő,és mindent elmagyaráz nekem,amit csak lehet,ha megkérem rá.

Ez neked is segített volna talán.:D

2010. ápr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!