Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jókai Mór:A kőszívű ember...

Jókai Mór:A kőszívű ember fiai. Kisegítene valaki?

Figyelt kérdés

Elég sokat hiányoztam az elmúlt év vége felé egy betegség miatt,és nem tudtam hogy közben feladták a kötelezőt.Általában mindet jól megtanulom,tisztességesen elolvasom,de hát...Mostanában tudtam meg hogy olvasónaplót írunk belőle de nekem még csak az első két fejezetet sikerült elolvasnom.A beadási határidő Ápr.30. addig lehetetlen hogy ki bírom olvasni +olyan nehéz a nyelvezete...ááááh

Csak azokat írom ki amiket nem tudnám megcsinálni

1.,Hogyan jellemeznéd Antoinette és Alfonsine,Baradlayné és Aranka viszonyát?(Nekem úgy is totál király ha leírod melyik fejezetben van szó róluk)

2.,Palvicz Ottó és Richárd utolsó beszélgetése melyik fejezet?(a kérdés hogyan beszélnek egymással és miért Richárdra bízza a haldokló ellenfél titkát,de megpróbálom majd kiamortizálni belőle)

3.,Milyen szándékkal adott Jókai olyan neveket a szereplőknek mint Tallérossy,Rideghváry,Lánghy?(Ok és személyleírás is kell)

4.,Elmondanád valamely szereplő történetét elejétől végéig?

-Baradlayné

-Aranka

-Pál úr

-Edit

-Alfonsine

Illetve azokat a részeket amelyekben sokat foglalkozik vele a könyv

5.,Egészen pontosan milyen szívbetegsége volt Baradlay Kazimírnak?

6.,Írjam meg Edit képzeletbeli naplóját???

-A négyes pont gondolom segít majd...

7.,Alfonsine miért érdemelte meg hogy fia elutasította?

8.,Mekkora a távolság Bécs és Szentpétervár között?

-Fogalmam sincs hogy hol keressem...


Hát remélem valaki segít...Az osztály háromnegyede kész van már vele...plusz kevés az időm,mert a héten három TZ van terítéken és muszáj átismételnem...ma van a szülinapom...és tanulnom kellT_T

Miközben pötyögök meg csinálom az olvasónapló 11-es pontját...Idegen szavakat keresekT_T

Kivagyok...


2010. ápr. 11. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
április 30-ig kell elolvasni??? Normális vagy, én legutóbba az Úri Murit Vasárnap 10-től Hétfő 2-ig olvastam el, és utána még megcsináltam 3-ig egy oldal feladatot. Előtte a Beszterce ostromával voltam így, és egyik mű sem 30 oldal (jó nincs oilyan hosszú mint a Kősziívű), de akkor is ne rinyálj, hanem olvass, ha nekem ennyi időm lenne mindenre, azt mondanám az életnél semmi sem könyebb, na csá
2010. ápr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Basszus van majdnem 3 heted :D Ne mondd már, hogy lehetetlen.

Amúgy meg simán elkérheted valamelyik osztálytársadtól, és átfogalmazod, meg szerintem ha ugyanígy megkéred őket, hogy segítsenek, melyik fejezetbe van, elmondják.

Asszem kb. 50 fejezetes, és van rá a maival együtt 20 napod van, ha mindennap elolvasol 3 fejezetet kész leszel.

Sok sikert.

2010. ápr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
www.doksi.hu
2010. ápr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

20 nap?Dehogy!Bocsi!Nem 30 hanem 20!Április 20 a határidő.Bár lehet hogy ki bírom addigra olvasni,most is próbálom de azért remélném hogy kapok legalább egy kis segítséget...

Nem akarok másolni,mindig saját kútfőből próbáltam,csak a fejezeteket mondjátok el hol vannak,még ma el szeretném kezdeni.Ha szépen kérem?

2010. ápr. 11. 12:59
 5/9 A kérdező kommentje:
Oh és köszi a linket!
2010. ápr. 11. 13:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Rászánnál egy hétvégét, simán ki lehet olvasni. Megint csak a kifogások...
2010. ápr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Persze,kiolvasom az egészet egy hétvége alatt és megcsinálom a 25 feladatból álló teljes olvasónaplót.Csak kifogásokat keresek,persze,hazudok arról hogy egy hetem van kiolvasni az egészet és megcsinálni a naplót.Azt is csak hazudom hogy én pénteken kaptam meg az anyagot,a többiek meg a múlt év végén,hogy csinálták hogy elfelejtették velem megosztani nem tudom.Persze.Csak kifogásokat keresek.

Anno akkor ha már nem segítetek legalább azt megmondanátok hogy lehet-e hangoskönyvet kapni valahol?Mert jó hogy egy hét alatt talán ki tudnám olvasni,de hogy megcsinálom mellé magát a feladatot,az már nem fér bele,több idő.Nem az a feladat hogy elolvassam,hanem az hogy összerakjak lapokból meg szavakból kérdésekkel és válaszokkal egy szép külalakkal rendelkező olvasónaplót.Csak annyi segítséget kértem hogy legalább a fejezetcímeket mondja meg valaki,de nem.Jó.Jól van ez.Megoldom egyedül.Ennyi.Eddig is mindent egyedül csináltam,mit számít hogy egy vagy két hét,11 feladat vagy 25 feladat,100 oldal vagy 500 oldal,megcsinálom teljesen egyedül úgy is hogy most kezdtem el olvasni,mert azt se tudtam mi van a suliban!

Ennyi!

2010. ápr. 11. 17:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt mi lesz, ha egyetemen 3-400 oldalt kell megtanulnod 2 nap alatt 1 vizsgára? Háborogsz? Francokat. Így jártál, az osztálytársaid meg valamiért sz@rnak a fejedre, ebből a stílusból ítélve van elképzelésem miért.
2010. ápr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én csak kértem egy-két segítséget.A stílusról meg ne beszélj,mert nem ismersz.Egek a legnagyobb baromságokra mindenki képes válaszolni,de egy kis tanulási segítséget kér az ember már csak lehurrogják.Nézd csak meg a hozzászólást!Mi bajod vele?Káromkodtam?Ok nélkül lettem ideges?TE káromkodtál?

Hagyjuk,nem kérek több választ.

Már úgy is mindegy...Kapjátok be mind Pedobear gépzsíros f*szát!(akik lehurrognak mert segítséget kérek)

Semmi értelme a közoktatás résznek,mindenkit csak leüvöltenek ha segítséget kér valamiben!

K-Ö-S-Z-A-S-E-M-M-I-T-!

Az ég szerelmére szerintem EGYÁLTALÁN nem azt kértem hogy csináljátok meg a ki*aszott olvasónaplómat,25 feladatból 8at kérdeztem,és nem is kértem hogy az egészet mondjátok el hanem legalább csak azt mondjátok meg hogy melyik fejezetben van róla szó!FŰŰŰŰHA ez olyan marhanagy kérés,és én abszolút semmit sem csinálnék ha ezeket elmondanátok,csak mindössze sacperkábé a 90 százalékát!

Sajnálom a nálam kisebb gyerekeket olyan világ vár rájuk(még mindig)ahol az égvilágon semmiben sem segítenek egymásnak az emberek,és egy olyan helyen kell felnőniük nekik is,ahol teljesen felesleges,az élethez többnyire nem szükséges dolgokat kell 2 nap alatt megtanulniuk!Ami ráadásul 3-400 oldal!

Nem kérek válaszokat,jó volt kiadni magamból,köszönöm szépen!

2010. ápr. 11. 19:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!