Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pontot hogy számítanak ha...

Pontot hogy számítanak ha valamiből úgy érettségizek, hogy nem tanultam középiskolában?

Figyelt kérdés
Vagy ilyenkor mi történik?
2016. máj. 15. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi a konkrét körülmény? Már végeztél a középiskolával, van érettségi bizonyítványod? Milyen szakra jelentkezel, kell-e oda kötelezően / beszámítható-e egyáltalán az a tárgy, amiből érettségizel?
2016. máj. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az évvégi bizonyítványból vitt pontjaidat nem muszáj ugyanabból a tárgyból számolni, mint amiből érettségizel. De egyébként közvetlenül a középiskola után csak úgy tudsz bármiből is érettségizni, hogy osztályozóvizsgát teszel az adott tárgyból, tehát lesz évvégi jegyed.
2016. máj. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért kellene máshogy számítani ebben az esetben?
2016. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Maga a bizonyítvány meg van...


De úgy lenne, hogy vagy matek vagy töri vagy angol vagy szakmai előkészítő tárgy (gazdasági vagy kereskedelmi)

Töri matek az nem sikerült túl jól. Viszont nehéz lenne újra érettségizni belőle. (sokat felejtettem) Gazdasági irányba tanultam tovább emiatt úgy gondolom valamivel könnyebb lenne azt megcsinálnom... Viszont azt nem tanultam középsuliba


3: Utolsó két évbe mit kell pl:. jelölni ha nem tanultam az adott tárgyat?

2016. máj. 15. 14:07
 5/6 A kérdező kommentje:
2-es köszi
2016. máj. 15. 14:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy az a tárgy beszámítható legyen az adott szakon, amire jelentkezel. Mert ha nem számítják be, akkor tök feleslegesen érettségizel belőle, nem lesz több pontod a felvételin. Szóval az első lépés azt megnézni, hogy a szak, amire járni szeretnél, mit vár el, mik a követelményei. És azokból a tárgyakból válassz, azt, amelyiket a legjobban ki tudnád javítani.


Egyébként ha már korábban leérettségiztél, akkor az új érettségiről, javítóról, szintemelőről, tehát mindenről csak egy darab papírt fogsz kapni, egy tanúsítványt. Ezt a tanúsítványt az érettségi bizonyítvánnyal együtt feltöltöd majd a jelentkezési felületre.

2016. máj. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!