Egyetemeken ki határozza meg hogy melyik tárgyból van vizsga és melyikből évközi jegy?
Figyelt kérdés
Az igazgatónk azzal ijeszteget minket, hogy vizsgáztatni fog, mert megtörtént egy alkalommal, hogy ketten voltak az óráján (mert azon a héten csak azon a napon volt a tanítás, egyébként minden nap van). És nem tudom ez mennyire az ő hatásköre. Amúgy meg mi tartottunk egymásnak előadást az előző félév anyagának alapján. És az is úgy volt, hogy papolt fél éven keresztül, aztán meg adott egy kurzust. A címek megegyeztek.. a többi nem egészen. Na mindegy.2016. máj. 6. 10:15
1/6 anonim válasza:
Próbáld meg érthetően is leírni...
2/6 anonim válasza:
Én ezt nem is értem, nem kevertél össze néhány kifejezést? "Kurzust adott"? Minek a címe egyezett meg, de nem egészen? Miért volt csak heti 1 nap tanítás? Felsőoktatásban "igazgató"? Vagy ez a "kurzus" és "évközi jegy" kifejezések ellenére nem felsőoktatás? Vagy a dékánról beszélsz? :( Nem értem.
3/6 anonim válasza:
En nekem fogalmam sincs rola, hogy milyen oktatasi rendszerben vagy te, hogy igazgato, meg kurzus is van egyszerre, na meg eloadas is, de egyetemen az oktato hatarozza meg, hogy mit akar a sajat kurzusan.
4/6 A kérdező kommentje:
Arról van szó, hogy magyarországi egyetem Erdélybe kihelyezett tagozatára járok. Ezt a tagozatot pedig egy igazgato igazgatja a magyarországi dékán és rektor fennhatósága alatt. A kurzus pedig az a félévi anyag, amiből lesz a vizsga. Ezt az előadásokon fel kell dolgozza, majd kiadja könyv vagy 40/50/60 oldalas tanulnivalóként. És amiről ő beszélt annak nem volt sok köze ehhez.
Nem tudom ez így érthető-e?
2016. máj. 6. 10:55
5/6 anonim válasza:
Nekem nem egészen világos a rendszer, ami nálatok van, meg a konkrét helyzet sem, amit leírsz, de azt tudom tanácsolni, hogy olvasd át a szabályzatot! Nem tudom, nálatok hogy hívják, itt Magyarországon egyeteme válogatja, van, ahol TVSZ, van, ahol HKR, de a lényeg az, hogy ebben van leírva minden, olyan mint a középiskolás házirend! A mienkben benne van, hogy az oktatónak kötelessége a félév elején valamilyen határidőig a tematikát közzétenni (azaz, hogy miről fog szólni a tárgy, milyen témák lesznek), illetve ugyaneddig köteles tájékoztatni a hallgatókat arról, mi a követelménye a tárgynak (mik a kötelező olvasmányok, milyen a számonkérés, hogyan lehet teljesíteni a tárgyat). Tehát félévközben emiatt a szabály miatt már nem mondhatja azt egy oktató sem, hogy meggondolta magát, inkább vizsga lesz, ha félév elején úgy volt, hogy nem lesz vizsga. Nézz utána, hátha nálatok is van ilyesmi.
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Az az igazság, hogy igen bonyolult minden. Olyan, mint valami lecsó, sem a magyar oktatásra, sem a románra nem hasonlít, mégis mindkettő benne van.
2016. máj. 6. 14:28
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!