Miért megy ennyi fial olyan szakra amivel nem lehet elhelyezkedni? Töri szak, jogász közgazdász bölcsész stb
Bölcsészkaron végeztem, öt nyelven beszélek és egy percet nem voltam munkanélküli, jól fizető állásom van egy multinál. Ez a cég, ahogy sok másik is, felismerte, hogy a bölcsész épp arra jó, hogy egy óra alatt gyakorlatilag bármit megtanul. A bölcsész szakok igenis piacképesek. Csak az ilyen korlátolt emberek, mint a kérdező, nem képesek ezt belátni, mert úgy tudják csak értelmezni az életet, hogy beül az egyetemre, betölti az agyába a villamosmérnök szak anyagát, onnantól villamosmérnök, jelentkezhet az olyan állásokra, amiknek a headlinejában ez szerepel. Ehhez képest egy bölcsész elvégzi teszemazt az angol szakot, és jelentkezik az account manager meg a technical support specialist munkakörre, holott nem ez szerepel a bizonyítványában, de lehet, hogy alkalmas rá.
Más okokból a jogász és a közgazdász szak szintén piacképes. Nyilván, ha a kérdezőnek bármi köze lenne a közgazdaságtanhoz, akkor nem írna ilyen hülyeségeket.
1. Nagyjából már fénymásolni se vesznek fel úgy embert, hogy nincs diplomája, mellé rengeteg munkahelyről hallom azt, hogy lehet hiába értelmesebb és jobban ért a munkájához a mezei "érettségis", aki már 20 éve ott dolgozik, mégis sok főnök csillogó szemekkel epekedik a diplomásokra, mert... diplomások. És ennyi. Na ezért van sok fiatal az egyetemen részben - nem azért, hogy értelmiségi legyen, vagy egy kiváló szakember, hanem csak kell a papír, mert anélkül nem tud Jocó se benyomni az irodába.
2. A 12-es válaszolónak írom, hogy aki öt nyelvet beszél, (mellé felsőfokon), akkor annak valószínű nyelvi diplomája van. Mert nincs olyan, hogy bölcsészet, hanem van bölcsész kar, ami alá tartozik egy csomó szak például a nyelvek. És van arra is precedens, hogy mondjuk kell egy arab-norvégos, mint egy falat kenyér, akkor bárkit beültetnek oda, de legtöbbször kell ahhoz is papír, hogy egy olyan helyen betanított munkára felvegyenek.
Szóval ezért is felesleges bölcsészezni, mert ebben benne van a 4 nyelven beszélő EU-s tolmács is, meg mondjuk az a kb 10 fős szabad bölcsészet, akik a végén valószínű csak dolgozni fognak ugyanúgy, csak maximum nem azt, amit ők szeretnének.
Egyébként a legtöbb jogász, közgazdász úgy megy erre a pályára, hogy már ki van taposva az utuk (meg amúgy leginkább ilyen diplomákkal lehet eljutni mondjuk a politikába is), a legtöbb bölcsész meg statisztikailag nem helyezkedik el nehezebben, mint a mérnökök.
Én magyar-történelem szakon vagyok, tanárin és nem érzem úgy, hogy kérdéses lenne az elhelyezkedésem. A bölcsész szakokat azok nézik le, akik soha nem végezték el Németh György Ókori görög kurzusát az ELTE-BTK-n. Utánna majd jöhetnek a lenéző beszólások.
Ha jó egyetemet végzel, akkor egyébként is nagyobb a lehetőséged elhelyezkedni. A Pázmányon, Debrecenben stb. igen is marha nehéz elvégezni egy bölcsész szakot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!